Jump to content

Recommended Posts

Zdravím Fórum

Potřeboval bych poradit s GPU. Konkrétní sestava AMD ryzen 3 1200, Ram 16GB 2x8 (Dual Channel), Deska MSI b350 tomahawk, Zdroj 450W od Corsair, Disk 1TB Segate a "slavné GPU AMD Sapphire Nitro plus RX580 8 GB GDDR5. Konkrétní problém je s výkonem mám v Minecraftu maximálně 215FPS (silně kolabujicí) hledal jsem tutoriály na různé optimalizace a takovéhle věci, ale nic nepomohlo.

Grafiku jsem reklamoval a dostal jsem novou, ale má pořád stejný problém s fps. Se starou 750Ti jsem měl v MC okolo 500FPS v konkretních situacích které byly stejné jak u RX580. Reinstaloval jsem win asi 3krát a pořád nic. Díval jsem se i na věci jako Chill Mod jestli není zapnutý ale nikdy nebyl. Opravdu nevím co s tím a nechci svoje peníze jen tak zahodit, takže jsem opravdu vděčný každému kdo dá nějákou užitečnou radu. Jestli bude někdo potřebovat větší info tak stačí napsat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No ale víš že na Minecraft grafickou kartu nepotřebuješ? Pokud nepoužíváš shadery tak jede jen procesor, proto "jen" 215fps

Takže si kup lepší procesor a bude to v pohodě

Pokud nechceš utrácet, prostě aniž nastavení v mc nejvíce výkonu žere smooth light a dohledová vzdálenost

Ještě úprava, grafika jediné co dělá je to, že promítá obraz na monitor, ale to neubírá fps

Editoval(a) Hynex
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, Hynex napsal(a):

No ale víš že na Minecraft grafickou kartu nepotřebuješ? Pokud nepoužíváš shadery tak jede jen procesor, proto "jen" 215fps

Takže si kup lepší procesor a bude to v pohodě

Pokud nechceš utrácet, prostě aniž nastavení v mc nejvíce výkonu žere smooth light a dohledová vzdálenost

Ještě úprava, grafika jediné co dělá je to, že promítá obraz na monitor, ale to neubírá fps

Ale proč by tam potom byl ten FPS rozdíl? Tohle je právě věc která mi tam nesedí, že jsem měl více FPS s 750Ti než s RX580.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No možná bottleneckuje procesor? (To ale nevím, nejsem expert přes bottleneck) A taky, nehrál jsi starší verzi předtím?

Zkus to otestovat na jiné hře, tam by se mělo ukázat zda GPU pracuje tak jak má. Nebo zkus nainstalovat nejnovější drivery na tu grafiku

Editoval(a) Hynex
Chyba

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 minutami, Hynex napsal(a):

No možná bottleneckuje procesor? (To ale nevím, nejsem expert přes bottleneck) A taky, nehrál jsi starší verzi předtím?

Zkus to otestovat na jiné hře, tam by se mělo ukázat zda GPU pracuje tak jak má. Nebo zkus nainstalovat nejnovější drivery na tu grafiku

Právě na tom dělám taky mě to napadlo asi 30 minut spátky, tak těd stahuji i jiné hry. A ne, nehrál jsem na jiné verzi. A když tak bych se chtěl zeptat jestli jde poznat že byl procesor v minulosti taktovám mimo funkce Turbo boost? Díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Máš ten procesor z bazaru nebo z druhé ruky? No nevím jestli to jde poznat, ale spíše bych řekl, že ne. Pokud by ale byl nějak hodně je možné že prostě začal odcházet nicméně to by jsi předtím nehrál na tolik fps

Zkus ještě snížit to nastavení

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 minutami, Hynex napsal(a):

Máš ten procesor z bazaru nebo z druhé ruky? No nevím jestli to jde poznat, ale spíše bych řekl, že ne. Pokud by ale byl nějak hodně je možné že prostě začal odcházet nicméně to by jsi předtím nehrál na tolik fps

Zkus ještě snížit to nastavení

Nastavení jsem snížil i více než jsem měl předtím a pořád nic. Ale možná mi opravdu už odchází procesor ale nevím no. A ted jsem hrát Rust a jede mi to opravdu dobře jen mě chvilkově zdržuje CPU. Ale zase mi moc nejde na mozek že mi Rust jel opravdu na obstojné nastavení dobře jen chvilkově se sekal což bylo asi CPU a mám problém rozjet MC. Otestuji více her a dám vědět.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Problém rozjet mc? Jako mě osobně nepřidá 200+fps jako málo :D

zkus více her no.  A ty jsi ten procesor dříve přetaktoval?

ještě mě napadá jestli nemáš problem s přehříváním,to by pak ten procesor nemusel jet na plný výkon.  Zkus si stáhnout Aida 64, pustit si tam ten graf a zároveň hrát, ukazuje to tam využití teploty a throttling

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano procesor jsem už taktoval a mám ho stabilně na 3.6GHz a zkusím ty testy a zítra dám vědět, ted se musím věnovat škole. Ale moc díky za dnešní pomoc

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, NIO napsal(a):

Ale možná mi opravdu už odchází procesor ale nevím no.

Jen taková poznámky.

Ještě jsem neviděl odcházející procesor. To se rýpu v počítačích 25let. Procesor buď jede, nebo ne.

Taktování poznat nejde, pokud se s procesorem nedělá něco fyzicky.

Pokud ti jede MC 200fps, nevím co řešíš. MC hraji a pokud mám fps u her nad 60, jsem spokojený. Nikdy jsem se po fps nekoukal, ale těch 500 na uvedené konfiguraci se mi nezdá. Fps bych řešil u náročnějších titulů. Tam bych viděl největší nedostatek ve výkonu procesoru. R 1200 je na RX 580 slabý.

Editoval(a) westikkrystof

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 hodinami, westikkrystof napsal(a):

Jen taková poznámky.

Ještě jsem neviděl odcházející procesor. To se rýpu v počítačích 25let. Procesor buď jede, nebo ne.

Taktování poznat nejde, pokud se s procesorem nedělá něco fyzicky.

Pokud ti jede MC 200fps, nevím co řešíš. MC hraji a pokud mám fps u her nad 60, jsem spokojený. Nikdy jsem se po fps nekoukal, ale těch 500 na uvedené konfiguraci se mi nezdá. Fps bych řešil u náročnějších titulů. Tam bych viděl největší nedostatek ve výkonu procesoru. R 1200 je na RX 580 slabý.

Zdravím, děkuji za reakci a ano, grafika opravdu jede jak má, ale jen u jiných her než MC. Asi je to opravdu procesorem, ale to že by stratil asi cca 45% výkonu se mi něják nezdá. Ale Rust jsem hrál na maximální detaily a tam mě omezoval jenom procesor. Jinak bych chtěl říct, že kdyby těch 200fps bylo aspon stabilních, ale mám takové fps dropy, že na těch 200fps se dostanu jen zřídka a je to celkem nehratelné (a to hraju 1v1 kde je celkem málo procesů). Ale jinak moc děkuji za reakci, asi to vyřeším novým procesorem AMD ryzen 7 2700.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, Hynex napsal(a):

Nebo rovnou ryzen 5 3600 :D ale je to na tobě

Bral bych ho, ale to bych musel mit zakladni desku ktera podporuje tu generaci 3, jelikoz moje muze pouze 1 a 2 generaci 3 uz ne. Ale chci ti podekovat za tve odezvy moc mi to pomohlo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě k tomu MC a 750ti. Jsi si jistý těmi 500fps? 

Sice mám nastaveno vše na max a vykreslování 28 chunků, ale na mé konfiguraci to běží kolem 100 fps. To by pak odpovídalo těm tvým 200 na současné konfiguraci, ale určitě né 500fps na předešlé.

Jo a zítra budu kupovat RX 580, tak ti pak můžu dát vědět, kolik to dá fps s ryzen 1600X.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 46 minutami, NIO napsal(a):

Bral bych ho, ale to bych musel mit zakladni desku ktera podporuje tu generaci 3, jelikoz moje muze pouze 1 a 2 generaci 3 uz ne. Ale chci ti podekovat za tve odezvy moc mi to pomohlo.

Co máš za desku?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 16. 10. 2019 at 19:03, NIO napsal(a):

Zdravím Fórum

Potřeboval bych poradit s GPU. Konkrétní sestava AMD ryzen 3 1200, Ram 16GB 2x8 (Dual Channel), Deska MSI b350 tomahawk, Zdroj 450W od Corsair, Disk 1TB Segate a "slavné GPU AMD Sapphire Nitro plus RX580 8 GB GDDR5. Konkrétní problém je s výkonem mám v Minecraftu maximálně 215FPS (silně kolabujicí) hledal jsem tutoriály na různé optimalizace a takovéhle věci, ale nic nepomohlo.

Grafiku jsem reklamoval a dostal jsem novou, ale má pořád stejný problém s fps. Se starou 750Ti jsem měl v MC okolo 500FPS v konkretních situacích které byly stejné jak u RX580. Reinstaloval jsem win asi 3krát a pořád nic. Díval jsem se i na věci jako Chill Mod jestli není zapnutý ale nikdy nebyl. Opravdu nevím co s tím a nechci svoje peníze jen tak zahodit, takže jsem opravdu vděčný každému kdo dá nějákou užitečnou radu. Jestli bude někdo potřebovat větší info tak stačí napsat.

1. cely minecraft je chobotina

2. beží to na java platforme

3. po spustení mi to hned mrzlo - musel som nahrať javax64 - potom už to išlo

4. spustil som minecraft 1.14.4 fineHD... a neviem čo ešte , všetko som namaxoval čo sa dalo

5. počas chodenia mi ukazuje 80fps, ak kopem do zeme 340-450fps

6. vyťažuje to grafiku tak na 40%

7. ihneď som to zmazal

• Haha 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, westikkrystof napsal(a):

Ještě k tomu MC a 750ti. Jsi si jistý těmi 500fps? 

Sice mám nastaveno vše na max a vykreslování 28 chunků, ale na mé konfiguraci to běží kolem 100 fps. To by pak odpovídalo těm tvým 200 na současné konfiguraci, ale určitě né 500fps na předešlé.

Jo a zítra budu kupovat RX 580, tak ti pak můžu dát vědět, kolik to dá fps s ryzen 1600X.

Ano jsem si s 500FPS jistý. Opravdu jsem měl takovéhle snímky za sekundu. A měl jsem rander distance 8 chunků. A taky jsem se chtěl zeptat jestli si jsou ten Ryzen 1600X a Ryzen 7 2700 hodně podobné? Díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 59 minutami, NIO napsal(a):

Ano jsem si s 500FPS jistý. Opravdu jsem měl takovéhle snímky za sekundu. A měl jsem rander distance 8 chunků. A taky jsem se chtěl zeptat jestli si jsou ten Ryzen 1600X a Ryzen 7 2700 hodně podobné? Díky

Jo ták, už to sedí. Měl jsem omezeno v nastavení na max 120fps. Teď, když jsem vyzkoušel na stávající konfiguraci vykreslení 8 chunků s grafikou na max, při pohledu do krajiny to jede +-400fps, při pohledu do země +-670fps. Takže to nastavení MC ovlivňuje fps rapidně. Hlavně to vykreslování.

Ryzen 2700 je lepší. Ve hře to až tak nepoznáš, protože pro hry je hodně důležitá frekvence procesoru a tu mají oba stejnou max 4,1GHz. Ale na práci by výkon 2 jader a 4 vláken navíc poznat šel. Také má ryzen 2 gen. lepší kompatibilitu s DDR4 moduly. Poslední ryzeny 1600X vyprodávaly v Alze s chladičem Wrait Max RGB za 2990Kč, což byla super cena. Teď tam je R 2700, kterou zmiňuješ za 4190Kč, což je také super cena. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď