Jump to content

Recommended Posts

Před 1 minutou, Hynex napsal(a):

Jo ale to nezapojí do dual Channel a nebude to tak rychlé pak

mě jde spíše o to že chci 2*16 ale na tu druhou 16gb nemám budget teď tak ji chci dokoupit časem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 25 minutami, LipičekCZ napsal(a):

mě jde spíše o to že chci 2*16 ale na tu druhou 16gb nemám budget teď tak ji chci dokoupit časem

K čemu 32GB ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Vojtěch Šokala napsal(a):

K čemu 32GB ?

Hodně stříhám videa ve 4k60fps a chci u toho něco dělat ne že dám stříhat video a nic jiného nebudu moci dělat zároveň

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, westikkrystof napsal(a):

Jen pro info, jak moc teď frčí Intel. Obzvláště ten druhý graf je výživný..

https://wccftech.com/amd-commands-30-of-cpu-market-share-for-1st-time-in-12-years-according-to-latest-cpubenchmark-data/

sa čuduješ? spectre, meltdown, 4 jadro alebo 6jadro za cenu 6/12 alebo 8/16 jadra od amd.... atd atd... a kedže  už pomerne dosť ľudí hraje hry na WQHD a vyššom rozlíšení, tak CPU už nehraje takú úlohu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 hodinami, Hynex napsal(a):

Tak to by se hodilo těch 32gb

Ale můžeš teď dát 2x8 a časem koupit ty samé 2x8 

Já jsem se koukal na cenu 2x8 a 1x16 a ta 16 vychází levněji a můžu dohormady koupit 64gb ale kdybych kupoval po 8gb tak mam jenom 32gb proto bych raději šel do 1x16gb přijde mi to levnějši a mam to za stejne ramky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, LipičekCZ napsal(a):

Já jsem se koukal na cenu 2x8 a 1x16 a ta 16 vychází levněji a můžu dohormady koupit 64gb ale kdybych kupoval po 8gb tak mam jenom 32gb proto bych raději šel do 1x16gb přijde mi to levnějši a mam to za stejne ramky

Je pravděpodobné že nebudeš mít dual Channel až dokoupis tu druhou

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Je pravděpodobné že nebudeš mít dual Channel až dokoupis tu druhou

Když si kouiu tu stejnou tak proč ne?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Hynex napsal(a):

Když si kouiu tu stejnou tak proč ne?

Výrobci nemusí mít pořád stejné čipy jako např. Patriot Viper RGB

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Vojtěch Šokala napsal(a):

Výrobci nemusí mít pořád stejné čipy jako např. Patriot Viper RGB

Patriot používá čipy podle frekvence. Například v mých 3200MHz je Hynix, v těch samých 3600MHz je Samsung. Ale i u stejného názvu (frekvence) mohou v jiné sérii použít jiný čip. Většinou ale ne.

Myslím, že to tak dělají všichni výrobci. Nesnaží se ladit stejné čipy, ale použijí jiné, již vyrobené pro danou frekvenci.

Editoval(a) westikkrystof

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 28 minutami, westikkrystof napsal(a):

Patriot používá čipy podle frekvence. Například v mých 3200MHz je Hynix, v těch samých 3600MHz je Samsung. Ale i u stejného názvu (frekvence) mohou v jiné sérii použít jiný čip. Většinou ale ne.

Myslím, že to tak dělají všichni výrobci. Nesnaží se ladit stejné čipy, ale použijí jiné, již vyrobené pro danou frekvenci.

Já měl štěstí chytil jsem 3200MHz s Samsung-Bdie

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Já měl štěstí chytil jsem 3200MHz s Samsung-Bdie

Toť otázka. Pro majitele ryzenu je Samsung čip jistota. Ale pokud ti jede jiný čip tak jak má, vyjde to nastejno. Někdy jdou naopak Samsung čipy hůře taktovat, než jiné. Docela jsem si to pročítal na fórech a pár šťastných majitelů Samsung b-die čipů s nimi nepohlo ani o MHz nad XMP. Obzvlášť záleží, jestli je modul single rank nebo dual rank. Dual rank se taktuje mnohem hůře, ne-li vůbec.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 27 minutami, LipičekCZ napsal(a):

Když si koupim o měsic později úplně stejnou druhou paměť ram tak by tam neměl být žadný rozdíl

Tak vezmi tuhle sestavu: https://www.czc.cz/dhvu7h1d5ag4a900nlk2v11sk8/seznam

ale tohle GPU https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-6gb-gddr6/265204/produkt

a tyto RAM https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-16gb-ddr4-3200-black/268199/produkt Pak dokup další modul

Pokud to chceš levnější vezmi jenom 250GB SSD, nebo levnější skříň bez RGB fanů

Editoval(a) Vojtěch Šokala

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 45 minutami, LipičekCZ napsal(a):

Když si koupim o měsic později úplně stejnou druhou paměť ram tak by tam neměl být žadný rozdíl

Když si přečteš dva příspěvky výše, dozvíš se, že ten rozdíl tam být může. Pak je jistota, že ti na XMP nepojedou. Proto se ram nakupují v kitech. Nebo ti je to jedno a pojede ti frekvence té horší bez XMP. Pravděpodobně 2133MHz.

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, westikkrystof napsal(a):

Když si přečteš dva příspěvky výše, dozvíš se, že ten rozdíl tam být může. Pak je jistota, že ti na XMP nepojedou. Proto se ram nakupují v kitech. Nebo ti je to jedno a pojede ti frekvence té horší bez XMP. Pravděpodobně 2133MHz.

Aha tak děkuju už jsem to pochopil . A je to problem když ta druha bude fungovat tim padem na nižši frekvenci nebo neni problem. Když koupim ve stejnou dobu úplně stejné ramky(ne v kitu) tak to může být ten samý problém že jedna bude na nižši frekvenci?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ta šance je menší, protože obchody to nakupují v sériích. Když je tam časový odstup, šance že to bude jiná série je větší. Někteří výrobci to i uvádí, co je to za sérii ram. Většinou nějaká revize a číslo. Např. rev.1 0.53

Kit by měl být otestovaný, že spolu ty ramky jedou na uvedené frekvenci.

Když ti jedna pojede na nižší frekvenci, pojede na ní i druhá. Pak ale ztrácí smysl kupovat kvalitní rychlou ram a okrádáš se o výkon.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 18 hodinami, westikkrystof napsal(a):

Ta šance je menší, protože obchody to nakupují v sériích. Když je tam časový odstup, šance že to bude jiná série je větší. Někteří výrobci to i uvádí, co je to za sérii ram. Většinou nějaká revize a číslo. Např. rev.1 0.53

Kit by měl být otestovaný, že spolu ty ramky jedou na uvedené frekvenci.

Když ti jedna pojede na nižší frekvenci, pojede na ní i druhá. Pak ale ztrácí smysl kupovat kvalitní rychlou ram a okrádáš se o výkon.

Už nebude potřeba ramky řešit našel jsem 32gb v kitu za 3333 tak je beru je dobrá cena a jsou to hyperxfury taktované na 2666mhz

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 minutami, LipičekCZ napsal(a):

Už nebude potřeba ramky řešit našel jsem 32gb v kitu za 3333 tak je beru je dobrá cena a jsou to hyperxfury taktované na 2666mhz

Tak je pak přetaktuj

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď