Jump to content

Recommended Posts

Zdravím chci si koupit nové pc strop je cca 30 000 kč, když rozpočet přesáhne tak nevadí alé né o moc max jsem ochotnej připlatit ještě cca 5k. Pc by měl primárně sloužit k hraní her (nové hry na slušné fps) a chtěl bych zkusit stream jen tak pro zábavu. Došel jsem k tomu že asi půjdu do Ryzenu 5 1600(budu taktovat), GTX 1080 jestli se vejde do rozpočtu, 16gb ram, ssd. HDD mám ze starého pc. Chtěl bych poprosit nějaké zkušené borce tady z fóra zda by mi mohli hodit nějaký návrh, pc mi sestaví známí takže nehled'te na dostupnost u czc můžu každou komponentu objednat jinde. Jde mi o to abych za své peníze získal co nejvíce výkonu/kvality :D. Předem díky za odpověd'.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Nejlevnější, co jsem ochotný přijmout s GTX 1080, je tohle, ale je to už na pomezí mezi dobrým a otřesným. Pak tu mám tohle, to je zase něco jinýho, když obětuješ chladič, máš to v rozpočtu. Ryzeny maj slušný boxáky, takže toho bych se nebál.

Ještě tu mám alternativu v horší case.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Code08 napsal(a):

Chlapi tak jsem to zkusil poskládat sám a chtěl bych znát váš názor https://www.czc.cz/32g86s9truiev9t2co5dire2j2/seznam

Jen nevím zda tam nechybí třeba nějaké káblíky nebo větrák atd...

Máš soukromý seznam.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

SSD je strašné, za tu cenu určitě ADATA SU800. Case je z nějakého důvodu mimo prodej, buď počkej, až to opraví, nebo vem jinou barvu. Desku vem radši ASUS Strix B350-F, je to lepší volba. MSI nemá dobré Ryzen desky a za chipset si připlatíš.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 30 minutami, Barendol napsal(a):

SSD je strašné, za tu cenu určitě ADATA SU800. Case je z nějakého důvodu mimo prodej, buď počkej, až to opraví, nebo vem jinou barvu. Desku vem radši ASUS Strix B350-F, je to lepší volba. MSI nemá dobré Ryzen desky a za chipset si připlatíš.

A můžu se zeptat v čem je to ssd lepší měl jsem za to že M.2 je rychlejší.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Code08 napsal(a):

A můžu se zeptat v čem je to ssd lepší měl jsem za to že M.2 je rychlejší.

Ano, M.2 NVMe je lepší, ale logicky už jen podle stejné ceny někde musí být chyba. Tyhle Intel SSD jsou prostě špatná. 

Editoval(a) Barendol
Koukal jsem špatně.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Barendol napsal(a):

Ano, M.2 NVMe je lepší, ale logicky už jen podle stejné ceny někde musí být chyba. Tyhle Intel SSD jsou prostě špatná. Jo, a myslel jsem 256GB verzi.

Ok dík za rady. Lepší chladič na cpu dokoupím časem ale chtěl bych se zeptat na větráky v té case jsou defaultně jen dva jeden nahoře a jeden vzadu. Asi by to chtělo dokoupit ještě dva dopředu co ? A zdroj je dostatečnej pro tu sestavu ? Dělam jsem si kalkulator a vyslo mi cca 500W.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

O zdroj bych se nebál, ale hlavně vyměň to SSD a základní desku. :D

Kromě case už maj rozbitou i nabídku procesorů. FailFishxD

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.