Jump to content

Recommended Posts

Zdravím, chtěl bych požádat o radu. Čas od času se mi stane, že po zapnutí počítače mi bliká v levém horním rohu pomlčka a systém nenabootuje. Systém nabootoval po té, co jsem vlezl do biosu do bootmenu a i přesto že tam disk již byl, tak jsem ho pouze zaklikl znovu, dal uložit a resetovat a systém nabootoval.  Pokud jsem systém restartoval normálně, bez vstupu do Biosu tak systém nenabootoval. Chtěl bych se tedy zeptat zda je to chyba disku, základní desky, nebo prostě co stím mohu dělat...

MB: Asus B450F-Gaming

CPU: AMD Ryzen 5 2600

RAM: 2x8 GB DDR4 3000MHz ADATA XPG GAMMIX D10

DISK: Kingston A1000, M.2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 20 minutami, Kawayyy napsal(a):

Zdravím, chtěl bych požádat o radu. Čas od času se mi stane, že po zapnutí počítače mi bliká v levém horním rohu pomlčka a systém nenabootuje. Systém nabootoval po té, co jsem vlezl do biosu do bootmenu a i přesto že tam disk již byl, tak jsem ho pouze zaklikl znovu, dal uložit a resetovat a systém nabootoval.  Pokud jsem systém restartoval normálně, bez vstupu do Biosu tak systém nenabootoval. Chtěl bych se tedy zeptat zda je to chyba disku, základní desky, nebo prostě co stím mohu dělat...

MB: Asus B450F-Gaming

CPU: AMD Ryzen 5 2600

RAM: 2x8 GB DDR4 3000MHz ADATA XPG GAMMIX D10

DISK: Kingston A1000, M.2

V boot menu máš nastavený prioritní bootovací disk právě ten ,kde máš systém? 

Na druhým PC mám totiž taky B450 s aktualizovaným BIOSem pro podporu Ryzen 3rd a systém bootuje opravdu dlouho. 

Editoval(a) VojtěchC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano ano, mám tam nastavený právě ten Kingston A1000, M.2... A boot jako takový netrvá vůbec dlouho v systému jsem vpodstatě hned, spíše mě zaráží že po zapnutí počítače se systém čas od času nenabootuje.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

nemáš chybu v zavádzači?? alebo skús počítač proste reštartovať (nie vypnúť a zapnuť ale reštartovať) možno to neurobí nič ale dosť často to problémy vyrieši

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...