Jump to content

Recommended Posts

Zdravím, mám problémy se základní deskou (Gigabyte 990X-gaming sli). Mám zapojen jeden pár ramek s rychlostí 1333Mhz, ale Windows a cpu z ukazuje že ramky mají frekvenci pouze 667Mhz a teď to příjde kouknu do biosu a bios ukazuje že ramky jedou na správné rychlost. Takže nevím co z toho mám brát za pravdu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Je to naprosto v pořádku, jedná se o vlastnost DDR RAM. Data jsou, dejme tomu, zdvojená, takže se dvojnásobí i frekvence.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, Barendol napsal(a):

Je to naprosto v pořádku, jedná se o vlastnost DDR RAM. Data jsou, dejme tomu, zdvojená, takže se dvojnásobí i frekvence.

Moc děkuji, ale nedávno jsem si sehnal další ramky(2x4Gb), ale ty mají 1800Mhz, přeskupil jsem si ramky ve slotech, tak aby ty rychlejší byli brány jako hlavní.

A moje otázka tedy zní jestli by tedy teď neměl Windows ukazovat tu polovinu z 1800Mhz ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ne, pokud je to možné (ještě jsem se nesetkal s tím, že by nebylo), automaticky se to nastaví tak, aby to běželo, tedy pravděpodobně to ze všech ramek to vybere nejhorší hodnoty, u frekvence je to ta nižší.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...