Jump to content
Tomáš Nosek

Pár otázek k novému videu

Recommended Posts

Ahoj,

mám k @milanfon pár otázek k nově vydanému videu o budování sítě v novém bytu (zde).

1.) Chtěl bych se zeptat, proč by jsi si nekoupil switch od TP-Linku? Já provozuju pár jak malých managovatelných, tak i velkých JetStremů od TP-Linku, které jsou v provozu už asi 8 let. Ani s jedním jsem neměl zatím sebemenší problém. Spíše hodnotím jako "pozitivum", že v těch JetStreamech běží "jakási kopie Cisco IOSu", takže je můžu spravovat stejně jako mé 2 cisco switche. Zajímlo by mne tedy, co stojí za tvým negativním názorem na tuto firmumZamyslenym.

2.) Ještě mne zajímá, proč jsi se rozhodl pro Synology NAS (nemám vůbec nic proti). Já mám ve správě 6 QNAPů a opět jsem plně spokojen.

Všechny otázky jsou pouze informativní, každý máme právo na svůj názor. Avšak tyto otázky pokládám, abych se popřípadě něco ve svých 14-ti letech přiučil a třeba změnil názor:D.

Děkuji moc a omlouvám se, jestli s tím otravuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No tak TP-Link je prostě takový náš meme pro odpad no :D Jako vím, že někdy mají docela smysl (hlavně pokud se toho chceš rychle zbavit). Jednoduše nic racionálního za tím nehledej. 

No a Synology používáme, protože nám ho poslali no a jsme s tím zatím celkem spokojení. Jako já upřímně předtím moc Synology NASy neznal. Měl jsem zkušenosti spíš s tím QNAPem a i když má tedy v něčem Synology méně funkcí, tak mi přijde že to funguje spolehlivěji. Jako je asi fakt, že si tam víc platíš za ten samotný software a jejich služby, ale to je podle mě něco, co může být pro hodně lidí u Synology výhoda. Jako jejich "hybdridní" RAID řešení, QuickConnect, atd. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...