Jump to content

Recommended Posts

Ahoj,

doma vlastním dva routery. Jeden mám v obýváku a druhý v mém pokoji. Routery jsem musel resetovat, protože jsme zapomněli přihlašovací údaje... Ale po restartu jsem routery nastavili jinak než předtím a z toho důvodu z počítačů napojených na routery v mém pokoji se nelze dostat na druhou síť(Nevidím zařízení). Jak mám routery nastavit, abych je měl jako jednu síť? 

Předem děkuji za odpověď - Jonáš ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

V prvé řadě napiš, jakým způsobem máš routery spojené, jestli jsou fyzicky spojené kabelem, nebo byly spojené bezdrátově. Poté zjisti, který router je jako výchozí brána (bude zapojený kabel v zástrčce WAN/internet v jednom z routerů. Jestli není zastrčený kabel do WAN/internet portu, bude jako hlavní router jiný router (asi od ISP). Na závěr dej vědět modely routerů.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Takže druhý router (u tebe v pokoji) je tam proto, aby dělal Wi-Fi (popř. rozššířil připojení pomocí ethernetu = switch)? Oba routery dělali jednu Wi-Fi, nebo dvě rozdílné?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Jonáš98 napsal(a):

Ano je na to, aby rozšířil naši wifi a další ethernet porty.. A bohužel dělají rozdílné wifi sítě. :/

.Ta.kže:

Router v obýváku (hlavní)

1.) Připojit se k němu přímo LAN kabelem

2.)Zadat do internetového prohlížeče "192.168.1.1" (je-li to v defaultu)

3.)přihlásit se pomocí admin/admin jména a hesla

4.) V administraci najít Network -> LAN -> DHCP Server a nastavit rozsah od 192.168.1.100 - 192.168.1.254, výchozí bránu 192.168.1.1

5.) V Sekci Wireless nastavit SSID (=název Wi-Fi sítě) a heslo

Router v pokoji

1.) odpojit kabel, který jej propojuje s routerem v obýváku

2.) připojit se LAN kabelem

3.) zadat do prohlížeče 192.168.1.1 a přihlásit se pomocí admin/admin

4.) Network -> LAN -> IP adresu nastavit na "192.168.1.2" a VYPNOUT DHCP SERVER!!!

5.) nastavit v sekci Wireless opět Wi-Fi a heslo

6.) propojit oba routery kabelem, na obou stranách do LAN

Teď by to mělo jít. Jde?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, 

děkuji vše funguje, ale z jakého důvodu po ypnutí DHCP serveru se nelze připojit telefonem na router druhý(U mě v pokoji)?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Jonáš98 napsal(a):

Ahoj, 

děkuji vše funguje, ale z jakého důvodu po ypnutí DHCP serveru se nelze připojit telefonem na router druhý(U mě v pokoji)?

A LAN kabelm z PC jde?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano normálně jde, ale připojit se přes WiFi nejde jako na notebook mi to napíše Připojeno, bez internetu.. :/ A telefonu mi to stále píše načítání adresy IP... :/ 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Jonáš98 napsal(a):

Ano normálně jde, ale připojit se přes WiFi nejde jako na notebook mi to napíše Připojeno, bez internetu.. :/ A telefonu mi to stále píše načítání adresy IP... :/ 

A opravdu to máš zapojené a nastavené jako je na obrázku?

Bez názvu.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 minutami, Jonáš98 napsal(a):

Ano, tak to jde 

Zkus si NTB připojit přímo na kabel, který spojuje routery. V pokoji ho odpoj a připoj si na něj NTB. Jestli to půjde, tak zkus ten kabel zapojit do jiného portu na routeru v pokoji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, Jonáš98 napsal(a):

Ano, tak to jde 

Ještě se zkus připojit na Wi-Fi routeru v obýváku a zadej do prohlížeče 192.168.1.2 a měl by jsi se dostat do nastavení routeru v pokoji, je tak? Jestli ne, asi bude špatně nastavený router v pokoji, nebo bude špatně zapojený. Kdyby to nešlo, tak pošli obrázek konfigurace routeru v pokoji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Jonáš98 napsal(a):

Moc děkuji. Vše již funguje :O   <3

Tak super:D...Poslední můj příspěvek je tedy zbytečný, tak mu nevěnuj pozornost. Jen ještě pro větší bezpečnost doporučuju změnit defaultní hesla obou routerů za jiné a společně s adresami si je zapsat buď do nějakého password manageru, nebo "pouze" jen na papír a ten si schovat, aby příště nedošlo k této situaci. Přeji hezký zbytek večera:)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...