Jump to content
JK Tech

Problém s krakenem x62

Recommended Posts

Ahoj,

Koupil jsem si vodní chladič NZXT Kraken X62 k AMD ryzen 3700X. V programu Cam jsem si všimnul velikých výkyvů teploty na procesoru během pár vteřin (během 10 vteřin se teplota změní klidně několikrát v rozmezí 42 - 62°C, tyto změny teploty se opakují: vždy teplota z 60 stupňů začne klesat k 40 - 50°C a pak najednou v jedné vteřině vzroste k 60°C), což má za následek změny v rychlosti ventilátorů během pár vteřin. Samozřejmě můžu změnit křivku ventilátorů na radiátoru (což jsem taky udělal), ale chystám se taktovat a mít mezi 40 - 60°C stejné otáčky není šťastné řešení. Když jsem se podíval do programu ryzen master kde se teplota ve stejné zátěži pohybovala mezi 36 - 38°C, taky mě překvapil rozdíl až 20°C na procesoru oproti CAMu ve stejný moment. V biosu jsou teploty podobné Ryzen Masteru.

Podle mého názoru je špatné teplotní čidlo na pumpě, ale nejsem si tím jistý na tolik že bych ho hned reklamoval. Zajímalo by mě jestli někdo nemá / neměl stejný problém jako já. V přiloženém obrázku je vidět průběh teplot a porovnání s Ryzen Masterem.

Děkuji za všechny rady mZamyslenym.

error.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

mne to ukazuje takto

ryzen master asi nema taky agresivny pristup na citanie teploty. ja sa riadim ryzen masterom. nezda sa mi ze by som mal na NH-D15 50°C pri ničnerobení a fyzicky je chladný chladič.

cputemp.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, JK Tech napsal(a):

@Division2 Ubisoft Zajímavé je že i tobě Cam ukazuje o několik stupňů více. Ok díky za postřeh ^_^

hwinfo ukazuje najnižšiu teplotu rovnakú , skoro, ako ryzen master. to len CAM ukazuje špičku. preto sa tým neriadim. napriklad na 3900X s krakenom X62 mi ukazalo nazačiatku 61°C v klude, problem špičiek dodavaneho napätia do cpu pri ničnerobení.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Division2 Ubisoft 

Před 1 minutou, Division2 Ubisoft napsal(a):

hwinfo ukazuje najnižšiu teplotu rovnakú , skoro, ako ryzen master. to len CAM ukazuje špičku. preto sa tým neriadim. napriklad na 3900X s krakenom X62 mi ukazalo nazačiatku 61°C v klude, problem špičiek dodavaneho napätia do cpu pri ničnerobení.

Takže kraken pracuje jak má jenom Cam ukazuje přehnané teploty ^_^

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.