Jump to content
Hide

Výběr pc do 48 000, prosím o radu

Recommended Posts

Dobrý den,

chtěl bych si sestavit stroj z komponentů:

- základní deska MSI MAG Z390 TOMAHAWK

- procesor Intel Core i7-9700K

- grafika GIGABYTE GeForce RTX 2080 SUPER GAMING OC 8G

- skříň FSP Fortron CMT230 černá (chci mechaniku a čtečku karet)

- chlazení Corsair Hydro Series H100x High Performance Liquid CPU Cooler

- ram Patriot Viper4 Series 32GB KIT DDR4 3000Mhz CL16

- ssd Intel 660p M.2 512GB SSD NVMe

- hdd Seagate BarraCuda 1TB

- zdroj Corsair TX750M

Všechny uvedené věci jsem sestavoval na alze, kde byla cena i s montáží za 48 300.

Chci se zeptat, zda na této sestavě někdo nenajde nějakou chybu, případně radu na změnu určité věci (za stejně drahou, nebo levnější alternativu).

Každou radu uvítám.

Předem děkuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Změnil bych zdroj za Evga supernova G3.

Teď bych přešel k procesoru. Doporučuji přejít k AMD buď 3600 nebo 3700x protože je to jsou lepší procesory v cena/výkon oproti Intelu. Druhý důvod proč vám to doporučuji je ten že u sestavy za 48 000 nemůžete koupit tak levnou skříň. Doporučuji R6 od Fractalu když požadujete mechaniku a čtečku karet.

Jestli se rozhodnete pro AMD procesor, doporučím vám pak desku a chlazení

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Vojtěch Šokala napsal(a):

Teď bych přešel k procesoru. Doporučuji přejít k AMD buď 3600 nebo 3700x protože je to jsou lepší procesory v cena/výkon oproti Intelu. 

Taková 3700x zcela jasně, že? To si myslí i třeba na Tom's hardware (ano, myslím, že vím, co sdílím).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Levná skříň by se třeba dala, doporučuju je často, ale i tak bych doporučil alespoň Fractal Design Define C.
Chladič na procesor mi nepřijde jako dobrý nápad, za tyhle peníze jsou pořád lepší ty klasické.
To Intel SSD nemám rád, doporučuju příplatek za Adata SX8200 Pro.
Otázka je, kde na tyhle úpravy vzít peníze. Asi nejlepší bude, jak říkal @Vojtěch Šokala, přejít na Ryzen, ačkoliv bych očekával trochu nižší herní výkon, nebo koupit jen 16GB RAM. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 minutami, Barendol napsal(a):

Levná skříň by se třeba dala, doporučuju je často, ale i tak bych doporučil alespoň Fractal Design Define C.
Chladič na procesor mi nepřijde jako dobrý nápad, za tyhle peníze jsou pořád lepší ty klasické.
To Intel SSD nemám rád, doporučuju příplatek za Adata SX8200 Pro.
Otázka je, kde na tyhle úpravy vzít peníze. Asi nejlepší bude, jak říkal @Vojtěch Šokala, přejít na Ryzen, ačkoliv bych očekával trochu nižší herní výkon, nebo koupit jen 16GB RAM. 

Define C bych doporučil ale on chce mechaniku a čtečku karet  Takže asi R6 nebo Design Focus G

Editoval(a) Vojtěch Šokala
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 minutami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Define C bych doporučil ale on chce mechaniku a čtečku karet  Takže asi R6 nebo Design Focus G

Jo, to jsem nedomyslel. A co třeba taková Aramis AR7?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Změnil bych zdroj za Evga supernova G3.

Teď bych přešel k procesoru. Doporučuji přejít k AMD buď 3600 nebo 3700x protože je to jsou lepší procesory v cena/výkon oproti Intelu. Druhý důvod proč vám to doporučuji je ten že u sestavy za 48 000 nemůžete koupit tak levnou skříň. Doporučuji R6 od Fractalu když požadujete mechaniku a čtečku karet.

Jestli se rozhodnete pro AMD procesor, doporučím vám pak desku a chlazení

ked chce intel tak nech si postavi intel, čo mate proti intelu. zbytočne zamotavanie a potom hadky. :D

a k skrini, ja som mal 1500€ pc v 15€ skrini raz, týždeň. a čo. xD

Editoval(a) Division2 Ubisoft
  • To nechápu 2
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Division2 Ubisoft napsal(a):

ked chce intel tak nech si postavi intel, čo mate proti intelu. zbytočne zamotavanie a potom hadky. :D

a k skrini, ja som mal 1500€ pc v 15€ skrini raz, týždeň. a čo. xD

Napsal že tento procesor nechce změnit ? Já mu ho jenom doporučil já mu ho nenutím

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím,

děkuji za rady.

Co se týká AMD procesoru, tak bych chtěl spíš zůstat u Intelu.

Na lepší zdroj a skříň už mi nezůstanou finance, leda že bych ušetřil ještě na ramkách, což se mi moc nechce.

U toho chlazení si ještě nejsem jistý, zda tam dát to docela levné vodní, nebo nějaké vzduchové.

To vodní bych tam chtěl dát jen proto, že jsem ho ještě nikdy neměl a poměrně se mi i líbí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 8. 9. 2019 at 19:11, Hide napsal(a):

Zdravím,

děkuji za rady.

Co se týká AMD procesoru, tak bych chtěl spíš zůstat u Intelu.

Na lepší zdroj a skříň už mi nezůstanou finance, leda že bych ušetřil ještě na ramkách, což se mi moc nechce.

U toho chlazení si ještě nejsem jistý, zda tam dát to docela levné vodní, nebo nějaké vzduchové.

To vodní bych tam chtěl dát jen proto, že jsem ho ještě nikdy neměl a poměrně se mi i líbí.

Řekl bych, že bohatě stačí vzduchový chladič k tomuto CPU.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...