Jump to content

Recommended Posts

Ahoj všem! Vybírám disk pro kamaráda a nejspíš potom i pro sebe a myslím si, že spousta lidí má/měla/bude mít stejné dilema jako já.

Cíl: 2TB HDD na soubory. V základní cenové kategorii máme pouze dva kandidáty: WD Blue (EZRZ), 3,5" - 2TB a Seagate BarraCuda, 3,5" - 2TB.

Otázka je velmi jednoduchá: který je lepší na použití pouze jako úložiště na hry, fotky atd.? Samozřejmě že každý bude lepší v jiném směru, ale zajímá mě váš celkový pohled na věc. Barracuda bude mít vyšší zápis, ale WD Blue bude tišší. Bude ale Barracuda opravdu nějak znatelně rychlejší? Zajímaly by mě zkušenosti, poruchovost, případně hluk oproti jiným HDD, rychlosti (i když těch je nejspíš plný internet), acces time,... No prostě všechno, o co byste se tu mohli podělit a co by mohlo pomoct ostatním až se budou rozhodovat...

Odkazy prosím nechávejte v komentářích, rád si je všechny pročtu. ;)

Mockrát děkuji každému, kdo se dočetl až sem a přeji hezký zbytek dne.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 19 hodinami, CZdragon napsal(a):

Ahoj všem! Vybírám disk pro kamaráda a nejspíš potom i pro sebe a myslím si, že spousta lidí má/měla/bude mít stejné dilema jako já.

Cíl: 2TB HDD na soubory. V základní cenové kategorii máme pouze dva kandidáty: WD Blue (EZRZ), 3,5" - 2TB a Seagate BarraCuda, 3,5" - 2TB.

Otázka je velmi jednoduchá: který je lepší na použití pouze jako úložiště na hry, fotky atd.? Samozřejmě že každý bude lepší v jiném směru, ale zajímá mě váš celkový pohled na věc. Barracuda bude mít vyšší zápis, ale WD Blue bude tišší. Bude ale Barracuda opravdu nějak znatelně rychlejší? Zajímaly by mě zkušenosti, poruchovost, případně hluk oproti jiným HDD, rychlosti (i když těch je nejspíš plný internet), acces time,... No prostě všechno, o co byste se tu mohli podělit a co by mohlo pomoct ostatním až se budou rozhodovat...

Odkazy prosím nechávejte v komentářích, rád si je všechny pročtu. ;)

Mockrát děkuji každému, kdo se dočetl až sem a přeji hezký zbytek dne.

Asi bych vypustil cokoliv s 5900 nebo 5400 otáčkami, pokud z toho bude chtít hrát hry, kdy by byl čas loadování delší, než u 7200 ot/min disků. Poruchovost se může lišit kus od kusu nebo od série. Hlučnost by měla být u pomalejších disků nižší, ale pochybuji, že to bude znát - lze to snížit nějakým antivibračním prvkem...

Za mě z konkrétních značek a modelů asi jen Seagate BarraCuda/FireCuda nebo WD Black či Blue (ale s 7200 otáčkami).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Asi bych vypustil cokoliv s 5900 nebo 5400 otáčkami, pokud z toho bude chtít hrát hry, kdy by byl čas loadování delší, než u 7200 ot/min disků. Poruchovost se může lišit kus od kusu nebo od série. Hlučnost by měla být u pomalejších disků nižší, ale pochybuji, že to bude znát - lze to snížit nějakým antivibračním prvkem...

Za mě z konkrétních značek a modelů asi jen Seagate BarraCuda/FireCuda nebo WD Black či Blue (ale s 7200 otáčkami).

A můžu se zeptat proč? Víš, že Seagate Barracuda je s 5400 otáčkami rychlejší než většina 7200 disků? Just sayin... Podle mě docela irelevantní hodnota, pokud to dáváš do desktopu. 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Někteří si myslí, že je jedno, který disk vezmeš, jde hlavně o cenu. Myslím, že BarraCuda má jak vyšší rychlost, tak cenu, takže je to vlastně jedno, poruchovost se těžko porovnává, když člověk nechytí blbý kus, je v pohodě.

@Petr.siska Takže mé 10k RPM raptory jsou rychlejší, než dnešní BarraCuda?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jde ale i o mezipaměť... To je celkem rozhodující když spouštíš něco co zatěžuje disk, jako třeba že si nebude sekat chrome nebo Office věci

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 21 minutami, Hynex napsal(a):

Jde ale i o mezipaměť... To je celkem rozhodující když spouštíš něco co zatěžuje disk, jako třeba že si nebude sekat chrome nebo Office věci

Ale tady se nebavíme o disku na systém, ale o vedlejším disku, kde opět mezipaměť je docela vedlejší, protože o cachování se stará hlavní disk. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ja mám skusenosť so seagate barracuda 1tb 7200rpm že veľmi vybruje. oproti WD blue 7200 je to markantný rozdiel. ale možno to je len taký kus, no pochybujem

Editoval(a) Martin Zoričák

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zatím jsem neviděl rychlejší současný nový 5400 disk, než současný nový 7200 disk.

Já se rozhodoval stejně a více méně vyjdou ty disky nastejno. V něčem je o trochu lepší jeden, v něčem druhý. Pomoct může tohle video: 

Editoval(a) westikkrystof

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď