Jump to content
TenDenis

Upgrade PC , má cenu upgradovat? Co dříve?

Recommended Posts

Dobrý den
Mám počítač s: Intel Core i5 7400 , GTX 1060 3GB , 16 GB Ram a Gigabyte Z270-Gaming K3.

Přemýšlím na upgradem. Má cenu upgradovat?
Pokud ano, tak co dřív? Grafická karta nebo procesor s základní deskou ? A na co se vyplatí kdyžtak upgradovat? 
U procesoru mě napadlo na AMD Ryzen 5 3600 a u grafiky na GTX 1660 Ti nebo RTX 2060. Jinak počítač je určený hlavně na hraní ve FullHD (144Hz) 
Děkuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

To záleží od toho aký rozpočet plánuješ dať do upgradu. Ak by si upgradol len grafiku na RTX 2060, tak by si mal bottleneck kvôli procesoru, predsa je to len 4 jadro. Keď sa rozhodneš pre nový procesor/dosku tak by ťa brzdila tá 3GB 1060tka, novšie hry by určite nešli na 144FPS+. Ryzen je určite dobrá voľba, ale dosť záleží aj na RAM ktoré máš momentálne v pc. Vedel by si zistiť aké konkrétne tam máš?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud máš větší rozpočet, tak kup novou grafiku i procesor, když koupíš Ryzen 5 3600 vyplatí se připlatit za x570 desku, a u grafiky se zase vyplatí 2060 super, bude to dražší ale vyplatí se ti to, pak ještě záleží kolik máš RAM jestli koupit lepší novou nebo stačí to co máš

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

neverím vlastným očiam. myslím že toto je už prehnané. ja by som volil postup taký, že najskôr grafiku a potom procesor do dosky nejaku i7. nemusíš všetko naraz. ten prechod na amd platformu by bol už trochu predražený.

7400 2060.jpg

• Souhlasím 1
  • Nesouhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 28 minutami, Division2 Ubisoft napsal(a):

potom procesor do dosky nejaku i7. nemusíš všetko naraz. ten prechod na amd platformu by bol už trochu predražený.

A ten i7 by nebol predražený? Pozri koľko stoja "nové" i7 6/7 generácie. Musel by zohnať jedine z bazaru za slušne nízku cenu. 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 47 minutami, Roy napsal(a):

A ten i7 by nebol predražený? Pozri koľko stoja "nové" i7 6/7 generácie. Musel by zohnať jedine z bazaru za slušne nízku cenu. 

presne tak. pozeram že ešte stale si umelo držia tieto stare procesory vysoké ceny. hold vela ludí ma stale pomotane v hlave. po preskumani situacie silne odporucam isť do ryzenu 2600 s nejakou lacnou slusnou doskou B450  . relativne velmi lacny variant upgradu.  hned som nasiel 2 inzeraty na bazosi 2600 za 105 a 80 . nevahat. darmo ludom vysvetlujem, matematika nepusti, ale NE, budu si stale mliet svoje dookola. dalsi dôkaz toho že je najvyšší čas opustit intel .

r2600 2060.jpg

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Můj pohled na věc. 

Deska i RAMky jsou i dnes stále relevantní, takže na ty bych nesahal. A jelikož deska podporuje procesory až do modelů 6700K a 7700K, díval bych se po Aukru, Bazoši, ebayi atd. po výhodných nabídkách. Zaměřil bych se na modely 6700, 6700K, 7700 a 7700K, což jsou 4C8T procesory, které ještě pár let na hraní vystačí
(https://pc.bazos.cz/inzerat/108640836/Intel-Core-i7-6700K.php například)

Při přechodu na Ryzen bude třeba změna desky, procesoru i RAMek a to jsou výdaje vyšší, než <5000 Kč za procesor (plus chlazení, pokud stávající chladič by nebyl dostačující).

Co se grafiky týče, záleží, jaké hry hraješ. Z nových bych asi doporučil RTX 2060 nebo nějaký nereferenční model RX 5700XT. Z bazarovek cokoliv od GTX 1070/Vega 56 výše - podle ceny kusu.

A nějaké SSDčko nebo SSDčka PC taky zrychlí.

Samozřejmě pokud hledáš upgrade ve smyslu nové CPU, deska atd., tak asi ty Ryzeny :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 minutami, Petr.siska napsal(a):

Při přechodu na Ryzen bude třeba změna desky, procesoru i RAMek a to jsou výdaje vyšší, než <5000 Kč za procesor (plus chlazení, pokud stávající chladič by nebyl dostačující).

EDIT: Nevšiml jsem si, že ramky jsou už DDR4, takže změna ramek netřeba. A pokud bys šel do R5 2600, tak se do té ceny 5K dá vlézt i se základní deskou. Záleží jak velké změny chceš dělat.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Roy napsal(a):

To záleží od toho aký rozpočet plánuješ dať do upgradu. Ak by si upgradol len grafiku na RTX 2060, tak by si mal bottleneck kvôli procesoru, predsa je to len 4 jadro. Keď sa rozhodneš pre nový procesor/dosku tak by ťa brzdila tá 3GB 1060tka, novšie hry by určite nešli na 144FPS+. Ryzen je určite dobrá voľba, ale dosť záleží aj na RAM ktoré máš momentálne v pc. Vedel by si zistiť aké konkrétne tam máš?

Ram mám přesně : Crucial Ballistix Sport LT 16 GB (2X8GB) DDR4 2400

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Můj pohled na věc. 

Deska i RAMky jsou i dnes stále relevantní, takže na ty bych nesahal. A jelikož deska podporuje procesory až do modelů 6700K a 7700K, díval bych se po Aukru, Bazoši, ebayi atd. po výhodných nabídkách. Zaměřil bych se na modely 6700, 6700K, 7700 a 7700K, což jsou 4C8T procesory, které ještě pár let na hraní vystačí
(https://pc.bazos.cz/inzerat/108640836/Intel-Core-i7-6700K.php například)

Co se grafiky týče, záleží, jaké hry hraješ. Z nových bych asi doporučil RTX 2060 nebo nějaký nereferenční model RX 5700XT. Z bazarovek cokoliv od GTX 1070/Vega 56 výše - podle ceny kusu.

A nějaké SSDčko nebo SSDčka PC taky zrychlí.

Samozřejmě pokud hledáš upgrade ve smyslu nové CPU, deska atd., tak asi ty Ryzeny :) 

Radši bych šel do něčeho nového než do bazaru, ale díky za radu .

Jinak SSD samozřejmě mám.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrý den,

také přemýšlím o obměně komponentů v PC a rád bych poprosil o radu. 

Má stávající sestava: Intel Core i5 75, ASUS Dual GeForce® GTX 1060 6GB , 8 GB Ram, Asus P7P55 WS Supercomputer. Původně jsem měl grafiku Sapphire HD 5770 Vapor-X 1GB.

Chtěl bych vyměnit Ram paměti a procesor. Má základní deska podporuje max 16GB.

Tyto komponenty mě zaujaly.

Ram paměti: 2x kit HyperX 8GB KIT DDR3 1600MHz CL10 Fury Blue Series

CPU: Intel Core i5-650 (3,2GHz, 4M Cache) Turbo Boost max. 3,46 GHz, socket LGA 1156

Pokud by měl někdo jiný návrh, rád ho uvítám :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Jan Vavřík napsal(a):

Dobrý den,

také přemýšlím o obměně komponentů v PC a rád bych poprosil o radu. 

Má stávající sestava: Intel Core i5 75, ASUS Dual GeForce® GTX 1060 6GB , 8 GB Ram, Asus P7P55 WS Supercomputer. Původně jsem měl grafiku Sapphire HD 5770 Vapor-X 1GB.

Chtěl bych vyměnit Ram paměti a procesor. Má základní deska podporuje max 16GB.

Tyto komponenty mě zaujaly.

Ram paměti: 2x kit HyperX 8GB KIT DDR3 1600MHz CL10 Fury Blue Series

CPU: Intel Core i5-650 (3,2GHz, 4M Cache) Turbo Boost max. 3,46 GHz, socket LGA 1156

Pokud by měl někdo jiný návrh, rád ho uvítám :)

Kolik jsi ochoten dát do upgradu ? Brát 650 je blbost takže bych doporučil nějaký Ryzen, B450 desku a 3000MHz RAM. Až řekneš kolik jsi ochoten investovat tak pak by ti mohl poradit více

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...