Jump to content

Recommended Posts

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem WiFi routeru, máme od O2 takovou tu simku co se dá do routeru a internet je takový jaký je signál, no a ten co nám s tím poslali nějak divně pracuje a k wifi se často nejde připojit, myslím, že jsme s ním trochu hůř zacházeli (vypojovali ze zásuvky když byl zapnutý) no každopádně jsem se chtěl zeptat jestli nevíte a nějakém routeru s dobrým pokrytím který funguje na stejný princip. Já se v tom vůbec nevyznám

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Dobře tak to by šlo :D a existuje něco co mi pomůže zvětšit pokrytí po baráku? Bohužel na pevnou linku se připojit nemůžeme tak jediná možnost je prostě ta WiFi

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud potřebuješ rozšířit wifi v bytě/domě, tak máš Wifi opakovače a nebo Wifi AP do kterých přivedeš kabel. Pokud nemáte natahané kabely tak to checš wifi opakovače (repeatry)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Hynex napsal(a):

Bohužel na pevnou linku se připojit nemůžeme tak jediná možnost je prostě ta WiFi

Nech mě hádat - bydlíš v novostavbě vystavenou mezi lety 1998 - tak 2006? Klasika. Na co přece budeme kopat pevnou linku? To je zastaralá technologie, vždyť už jsou všude mobily! Na co budeme řešit nějaký Internet, ten stejně nebudu nikdy potřebovat! A pak to takhle dopadá. Jak přes kopírák u @Vojtěch Šokala.

• Haha 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, jirkasta napsal(a):

Nech mě hádat - bydlíš v novostavbě vystavenou mezi lety 1998 - tak 2006? Klasika. Na co přece budeme kopat pevnou linku? To je zastaralá technologie, vždyť už jsou všude mobily! Na co budeme řešit nějaký Internet, ten stejně nebudu nikdy potřebovat! A pak to takhle dopadá. Jak přes kopírák u @Vojtěch Šokala.

Bohužel true :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 minutami, jirkasta napsal(a):

No skoro 😅 bydlím na vesnici ve které byla poslední velká novinka před padesáti lety zavedená elektřina a ty padesátileté sloupy tam stojí dodnes, je tu šest pevných linek a když jsme se chtěli připojit a měli jsme to už rozkopané tak nám řekli že to teď není potřeba že se to nějak vyřeší no a když už bylo vše zase zahrabané a zahrada pěkné posetá tak nám řekli ať si to zase vykopeme že nám to tam natáhnou za 50 000. No alespoň nám před půl rokem O2 konečně pokrylo oblast nekvalitním 4g...ne vážně ale na 4g sítí jen 2,5 mbs?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale na obyč používání i na stahování to stačí jen chci mít pokrýtý celý dům :D router musí být v patře jinak nemá signál a v dolů to dává podřadnou WiFi

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Hynex napsal(a):

No skoro 😅 bydlím na vesnici ve které byla poslední velká novinka před padesáti lety zavedená elektřina a ty padesátileté sloupy tam stojí dodnes, je tu šest pevných linek a když jsme se chtěli připojit a měli jsme to už rozkopané tak nám řekli že to teď není potřeba že se to nějak vyřeší no a když už bylo vše zase zahrabané a zahrada pěkné posetá tak nám řekli ať si to zase vykopeme že nám to tam natáhnou za 50 000. No alespoň nám před půl rokem O2 konečně pokrylo oblast nekvalitním 4g...ne vážně ale na 4g sítí jen 2,5 mbs?

Dneska už se spíš kope optika, toho se ujímají místní firmy, pokud z toho vytěží návratnost. Někdy se to ale nevyplatí a výstavbu někdo musí zaplatit, buď obec, nebo přímo uživatelé, což jde ale do desetitisícových částek za přípojku. To by ses musel podívat nebo poptat u vás na úřadě, jestli a jaké jsou možnosti připojení.

Případně lze natáhnout i tu DSL linku, ale to se vyplatí jen v případě, že je to stavebně jednodušší než optika a v blízkosti už máte postavený předsunutý Dslam s rychlostí 250 Mb/s (což pro 6 přípojek nebude).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já si zatím vystavím s nějakým WiFi extenderem a snad někdy za pár let se znovu pokusím o ten kabel

Před 3 hodinami, jirkasta napsal(a):

Dneska už se spíš kope optika, toho se ujímají místní firmy, pokud z toho vytěží návratnost. Někdy se to ale nevyplatí a výstavbu někdo musí zaplatit, buď obec, nebo přímo uživatelé, což jde ale do desetitisícových částek za přípojku. To by ses musel podívat nebo poptat u vás na úřadě, jestli a jaké jsou možnosti připojení.

Případně lze natáhnout i tu DSL linku, ale to se vyplatí jen v případě, že je to stavebně jednodušší než optika a v blízkosti už máte postavený předsunutý Dslam s rychlostí 250 Mb/s (což pro 6 přípojek nebude).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 19. 8. 2019 at 19:53, David Morávek (Dave) napsal(a):

Pokud potřebuješ rozšířit wifi v bytě/domě, tak máš Wifi opakovače a nebo Wifi AP do kterých přivedeš kabel. Pokud nemáte natahané kabely tak to checš wifi opakovače (repeatry)

Promiň, že to znovu vytahuju, ale chtěl jsem se zeptat kolik procent signálu ty WiFi opakovače posílají a jakou mají ztrátu? Pokud nějakou mají, a taky jestli můžu použít dva, s tím že by ten jeden opakoval signál toho druhého je to možné?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ahoj procenta a ztráty ti přesně neřeknu to si musíš najít u konkrétního kusu a ano můžeš to udělat i takto, ale není to moc ideální protože to jde přes další zařízení na kterém zrovna může běžetr nějaký provoz a bude větší odezva

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak já jsem našel jeden, který by měl mít velký dosah a minimální ztráty, takže snad pokryje celý dům. Díky za pomoc

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jenom pro jistotu. Opakovac nedavej do mista na hranici signalu. Dej ho do mista, kde je jeste signal slusny a signal se rozsiri jenom o jeho pokryti. Samozrejme mluvim o situaci, kdy je to opakovac. Kdyby byl s routerem spojeny datovym kabelem, je to APcko a to dej jak potrebujes.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jj dám to určitě někam kde je to ještě dobré, bohužel s kabelem to propojit nepůjde, to by bylo moc náročné

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...