Jump to content

Recommended Posts

ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GBČau prvý krát som si sám navrhol Pc zostavu ale chcem aby mi to niekto prekontroloval prípadne niečo zmenil (možno je to celé zle neviem). Zostava by mala byť primárne na hry na FULL HD.

AMD Ryzen 5 1600, Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB, Asus Prime X370-A, G.SKILL RIPJAWS V 2x8GB, 1TB SSD,  ADATA XPG GAMMIX S11 Pro m.2 SSD 512GB na op. Systém, a chladenie NZXT Kraken x62.

A ešte jedna otázka, je možné pretaktovať tento procesor?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
1 hour ago, Jackzo napsal(a):

A ešte jedna otázka, je možné pretaktovať tento procesor?

Ano jde, ale do nové sestavy bych nebral starší Zen, Zen+ R5 2600 stojí 3.500Kč. Tuto částku můžete ušetřit například že ten drahý AiO vyměníte za něco vhodnější pro tento procesor.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 23 minutami, tayk66 napsal(a):

Ano jde, ale do nové sestavy bych nebral starší Zen, Zen+ R5 2600 stojí 3.500Kč. Tuto částku můžete ušetřit například že ten drahý AiO vyměníte za něco vhodnější pro tento procesor.

Takže ak by som tam dal Ryzen 5 2600 bude to už vpohode?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 minutami, Jackzo napsal(a):

Takže ak by som tam dal Ryzen 5 2600 bude to už vpohode?

Ano, a rovnou tam místo toho vodníka dej třeba Feru

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, tayk66 napsal(a):

Ano, a rovnou tam místo toho vodníka dej třeba Feru

Super ďakujem a vodíka som tam chcel kvôli hlučnosti a možno aj budúceho upgrade aby som sa nemusel báť nejakých vysokých teplôt takže toho tam nechám (teda ak to není nejaká veľká chyba napr. Že by sa to nezmestilo do case 😅)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Jackzo napsal(a):

Super ďakujem a vodíka som tam chcel kvôli hlučnosti a možno aj budúceho upgrade aby som sa nemusel báť nejakých vysokých teplôt takže toho tam nechám (teda ak to není nejaká veľká chyba napr. Že by sa to nezmestilo do case 😅)

Pokud chcete vyhodit peníze tak tam toho vodníka klidně nechte. AiO je asi jedna z nejhorších věcí když se rozhodujete mezi vzduchem AiO a custom okruhem. Jak zmínil tayk tak Fera bude stačit. Mám jí v PC a teploty jsou absolutně v pořádku.

Pokud teda berete Ryzen 5 2600 tak bych vzal i jinou desku

Editoval(a) Vojtěch Šokala
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Pokud chcete vyhodit peníze tak tam toho vodníka klidně nechte. AiO je asi jedna z nejhorších věcí když se rozhodujete mezi vzduchem AiO a custom okruhem. Jak zmínil tayk tak Fera bude stačit. Mám jí v PC a teploty jsou absolutně v pořádku.

Pokud teda berete Ryzen 5 2600 tak bych vzal i jinou desku

Vedel by si mi odporučiť nejakú základnú dosku (ktorá umožní taktovanie procesora)? a keď už teda tak veľmi neodporúčaš toho vodníka tak akú má hlasitosť tá Fera a bude stačiť aj po pretaktovaní?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Jackzo napsal(a):

Vedel by si mi odporučiť nejakú základnú dosku (ktorá umožní taktovanie procesora)? a keď už teda tak veľmi neodporúčaš toho vodníka tak akú má hlasitosť tá Fera a bude stačiť aj po pretaktovaní?

Tak pokud chcete OC tak desku s lepšíma VRM je třeba ASUS ROG STRIX B450-F GAMING nebo GIGABYTE B450 AORUS PRO, ale pro malý přetaktování stačí i Pro4 od ASRock. V klidu mi procesor běží na 35 stupňů a podle mě PC hlasitý není na to že mám 5 ventilátorů a 2 HDD. Ale pokud chcete něco lepšího tak můžete vzít třeba Dark Rock 4 od BeQuiet což podle mě bude už zbytečný

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Tak pokud chcete OC tak desku s lepšíma VRM je třeba ASUS ROG STRIX B450-F GAMING nebo GIGABYTE B450 AORUS PRO, ale pro malý přetaktování stačí i Pro4 od ASRock. V klidu mi procesor běží na 35 stupňů a podle mě PC hlasitý není na to že mám 5 ventilátorů a 2 HDD. Ale pokud chcete něco lepšího tak můžete vzít třeba Dark Rock 4 od BeQuiet což podle mě bude už zbytečný

Každý berie mieru hlasitosti inak pre mňa je to už veľmi hlučné. Ja nechcem ani len vedieť či ten Pc beží alebo nie a čo tak viem tak ten vodník je úplne tichý takže ten by som si nechal a tá doska keby tam teda dám ROG STRIX B450-F GAMING tak všetko bude vporiadku?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Jackzo napsal(a):

Každý berie mieru hlasitosti inak pre mňa je to už veľmi hlučné. Ja nechcem ani len vedieť či ten Pc beží alebo nie a čo tak viem tak ten vodník je úplne tichý takže ten by som si nechal a tá doska keby tam teda dám ROG STRIX B450-F GAMING tak všetko bude vporiadku?

aio je často hlučnejšie lebo máš aj pumpu a tú na normálnom chladiči nemáš. Aio je strata peňazí u teba

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, jakub02 napsal(a):

aio je často hlučnejšie lebo máš aj pumpu a tú na normálnom chladiči nemáš. Aio je strata peňazí u teba

Čo som sedel pri podobnom pc s týmto chladením tak ani nevieš že sa vo vnútri niečo deje takže ak sa to vojde do skrine, bude to fungovať nebudem sa musieť báť vysokých teplôt tak si to tam nechám

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Jackzo napsal(a):

Čo som sedel pri podobnom pc s týmto chladením tak ani nevieš že sa vo vnútri niečo deje takže ak sa to vojde do skrine, bude to fungovať nebudem sa musieť báť vysokých teplôt tak si to tam nechám

Tím pádem proč jste přišel na tohle fórum, když si nenecháte poradit. Až vám začne dělat pumpa chrastivé zvuky (což nejde vyreklamovat) tak se tady neozývejte, protože my jsme vás varovali 

Editoval(a) Vojtěch Šokala
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Jackzo napsal(a):
Před 4 hodinami, jakub02 napsal(a):

Ja mám vzduchový chladič Fera a k tomu 5 ventilátorov v PC bedni a ani neviem,že sa vo vnútri niečo deje.Vysokých teplot sa nebojím.:)

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nevidím důvod, proč kvůli nechtěným upozorněním na příspěvek skrývat celý příspěvek, který si může někdo v budoucnu dohledat jakožto zdroj informací. Stačí zažádat o zámek.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Host
Toto téma je uzamčeno.

• Create New...