Jump to content

Recommended Posts

Ahojte,

Potreboval bych poradit. Dal jsem se do stavby noveho kompu (seznam komponent https://www.czc.cz/2levochnpqgsi8j0rfc750kee8/seznam ). Celé to mám složeno, Bios aktualizovaný, nainstalované windows a pri 40 stupnich (2-5% vykonu na CPU) mi vzdycky (cca po 10min od zapnuti) vyskoci modra smrt. Uz jsem z toho naprosto zoufaly. Vyzkousel jsem uplne vse, rozebrat a znovu slozit, ale po kazde jak prekroci teplotu 40stupnu tak jde do kopru. 

Budu moc vdecny za kazdou radu, protoze uz me nic nenapada...

67969390_378743102787321_2998296620430262272_n.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No tak tohle by mohli být pravděpodobně 2 věci a to buďto že ti procesor nejede na správných taktech (možná bych zkusit clear CMOS nebo prostě dat bios do defaulního nastavení) a pak taky by to mohli být RAMky, takže bych zkusil nějaký RAM test, pokud se ti to povede. Jinak docela mě překvapuje, že se ti to na té MSI desce dostane až sem. Většina lidí, co tyhle B450 MSI zkoušeli, tak se jim systém ani nenačetl. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, Rainier Wolfcastle napsal(a):

Jak to myslis? Ta B450 by prece mela byt s aktualizovanym Biosem kompatibilni s timto Ryzenem...

Ano, ale MSI u B450 má problémy. Obecně ty starší MSI desky není dobré kombinovat s 3. Generací. 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, milanfon napsal(a):

Ano, ale MSI u B450 má problémy. Obecně ty starší MSI desky není dobré kombinovat s 3. Generací. 

keby som to 20 krát tu nenapísal na fore. MSI B450 + Ryzen 3xxx , zarobené na problémy. ale už ma to prestalo baviť vypisovať dookola každému. každá druhá zostava je s R3 + MSI B450. ale skúsim ešte raz poradiť, pozerajte sa ľudia pri výbere dosky aby mala 32MB bios - 256Mbit ako napríklad Asus X470-F tuším? lebo veľkosť AGESA ľudia.

Editoval(a) Division2 Ubisoft
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 33 minutami, milanfon napsal(a):

keby som tým problémom sám nestrávil 2 týždne tak nepoviem, sám som mal msi B450M gaming plus s ryzenom 3600. nakoniec som skončil u X570 a som nadmieru spokojný. čo nemám odskúšané ale len teoreticky môžem poradiť , pozerajte po fórach kde ľudia diskutujú na akých doskách im to ide a na ktorých nie, zaberie to čas ale stále lepšie ako skúšať a potom vracať dosku. obetujte zopár hodín .

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

k tej teplote, máš to uplne v poriadku, ja na 80€ noctue NH-D15 mám na tom procaku 35 - 40 +- °C . v idle totižto procesor dostáva až 1,4x Voltu. preto taká teplota. a k tým pádom systému. 

akonáhle som nahral nový bios ktorý podporuje ryzeny 3xxx,bol to v tej dobe bios v17 pre danú dosku , a mal som ešte ryzen 2600 , začalo mi to robiť to iste. takže chyba je jednoznačne v biose. keď som sa vratil k predchádzajúcemu biosu v16 , ktorý nepodporoval nové ryzeny, čiže klasický ClickBios,nie GSElite, okamžite sa všetko vrátilo do pôvodného stavu , to znamená bezproblémový chod. a potom som už nemal nervy na to tak som sa zbavil tej dosky, lebo nebola schopná fungovať s mojim novým ryzenom, a čakať na MSI kedy sa im uráči to dať dokopy. a vidím že doteraz to nevyriešili.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 minutami, Róbert Dilik napsal(a):

@Division2 Ubisoft on tam má úplne prvý win 10  v. 1507 ktorý o Ryzenoch nikdy nepočul.

to je ďalší dôvod na pády systému m:Om, okrem iného. veď keď preinštaluje na 1903 , uvidí sa.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 53 minutami, Rainier Wolfcastle napsal(a):

I přesto, že jsem je dal v biosu natvrdo na 3200 MHz, tak v CPU-Z mi ukazuji 1600 MHz....

1600 x 2 = 3200 MHz 

Máš to správne.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se