Jump to content
Hynex

Jak se správně chovat k SSD

Recommended Posts

Ahoj, chtěl bych se zeptat na nějaké informace o SSD discích, třeba Jak se k tomu chovat (myslím že jsem někde četl že se nemají formátovat a celkově na nich moc mazat věci)

Taky by mě zajímalo jak dlouho reálně vydrží (jestli s tím máte někdo zkušenosti)

Pak ještě jak poznám, že začíná odcházet (jsou tam nějaké příznaky, takže je čas jednat, nebo prostě zničeho nic kiksne?)

A na základě vašich odpovědí by mě ještě zajímalo jestli se kvůli jeho větší rychlosti nevyplatí ho koupit do PC místo HDD

Děkuji předem za odpovědi :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 2 hodinami, Hynex napsal(a):

Ahoj, chtěl bych se zeptat na nějaké informace o SSD discích, třeba Jak se k tomu chovat (myslím že jsem někde četl že se nemají formátovat a celkově na nich moc mazat věci)

Taky by mě zajímalo jak dlouho reálně vydrží (jestli s tím máte někdo zkušenosti)

Pak ještě jak poznám, že začíná odcházet (jsou tam nějaké příznaky, takže je čas jednat, nebo prostě zničeho nic kiksne?)

A na základě vašich odpovědí by mě ještě zajímalo jestli se kvůli jeho větší rychlosti nevyplatí ho koupit do PC místo HDD

SSD bych vzal hlavně na systém, v načítání aplikiací sice nějaký rozdíl bude, ale podle mě to úplně nestojí za příplatek v kapacitě. Nevím jak je to s formátováním a mazáním, ale SSDčko Patriot Burst 120GB (+-569Kč) už mi drží 2080 hodin a pořád je vše v pořádku. Na systém bych zvolil 240GB+ SSD, jelikož se nějaké apklikace jako Steam například, dají nainstalovat jen na disk na kterém je systém... V tomto přípúadě mi na 120GB Burstu už docházela kapacita. K tomu se taky vztahuje to, že SSD není dobré mít celé zaplněné, SSD nějak náhodně přemistuje soubory na jeho blocích apokud není dost místa, tak se bloky rychleji ničí a to způsoboje zničení celého SSD.... Hry a všechny ostatní aplikace bych ukládal na HDD (2TB jsou dle mého názoru ideální). Seagate Barracuda, nebo WD Blue. Stav disku nebo SSDčka se dá zjistit v CrystalDiskInfo, ale to taky nebude úplně na 100% přesné. Pokudj sem se někde zmýlil, tak prosím ať mě nekdo opraví. Doufám, že jsem poskytl co nejvíce informací...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Hynex napsal(a):

ja svoje SSD prevádzkujem tak , že

okamžite po nahratí systému vypnem "indexing" , to platí aj pre pevné disky

vypnem aj optimalizáciu SSD disku

ano je potrebné nechávať voľné miesto na SSD

steam si nainštaluješ na SSD ale "cache a installers" si presmeruj v nastaveniach steamu na druhý veľký disk , ja viac ako 70GB na systémovom SSD som nikdy nedokázal zaplniť , to platí aj pre uplay aj pre origin instalery.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobře, v discích se zatím moc neorientuju tak snad to všechno udělám správně,  díky moc za rady :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, Division2 Ubisoft napsal(a):

okamžite po nahratí systému vypnem "indexing" , to platí aj pre pevné disky

Nechápu, proč by tohle někdo dobrovolně dělal. Akorát tím budeš kriplit veškeré vyhledávání. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, milanfon napsal(a):

Nechápu, proč by tohle někdo dobrovolně dělal. Akorát tím budeš kriplit veškeré vyhledávání. 

Takže "to" dělat nemám? Já upřímně ani nevím co to je musel bych si to stejně někde vyhledat 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, milanfon napsal(a):

ssd.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 minutami, Division2 Ubisoft napsal(a):

ssd.jpg

Aha, takže logické opodstatnění k tomu nemáš, chápu. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, milanfon napsal(a):

predlžuje to životnosť SSD a SSD je natoľko rýchle že nie je potrebné mať zapnutú indexáciu. som myslel že sa hlbšie ponoríš do článku. a uberá to výkonu SSD atd atd.

Editoval(a) Division2 Ubisoft

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, milanfon napsal(a):

a silne odporúčam si pozrieť rady od Chris Titus TEech "

Setting up the perfect Windows 10 Installation | Faster, Lighter, and Functional

" kde to má pekne pokope ako odľahčiť windows od bloatware, čo si aj Ty Milane postoval na fore a súčasťou je aj správne chovanie sa k diskom v systéme...

jeho metody používam hlavne u starších počítačov a jeden by neveril čo to dokáže spraviť ...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Division2 Ubisoft napsal(a):

predlžuje to životnosť SSD a SSD je natoľko rýchle že nie je potrebné mať zapnutú indexáciu. som myslel že sa hlbšie ponoríš do článku.

Při velké kvantitě souborů ti stejně rychlost SSD moc nepomůže. Nevím no, vyhledávání ve winu je klíčové pro mojí práci, takže jsem proti jakémukoliv zpomalení v tomto ohledu. 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, milanfon napsal(a):

Při velké kvantitě souborů ti stejně rychlost SSD moc nepomůže. Nevím no, vyhledávání ve winu je klíčové pro mojí práci, takže jsem proti jakémukoliv zpomalení v tomto ohledu. 

presne sa o tom pojednáva, v tvojom prípade je to správne. ja vyhľadávanie skoro vôbec nepoužívam. je to samozrejme individuálne a záleží od okolností, čiže s tebou plne súhlasím. vždy sa to dá zapnúť alebo vypnúť 9_9

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď