Jump to content
Hynex

Certifikáty zdroje, jsou vážně potřeba platinové?

Recommended Posts

Ahoj, možná jsem vás trochu nadchnul tím nadpisem ale doufám, že si toho alespoň někdo všimne a odpoví mi

Chtěl jsem se prostě zeptat jestli se k trochu dražším sestavám hodí zdroje s certifikací Platinum, protože si stavím celkem drahé PC a pořád si nejsem jistý zdrojem.

Pro představu tam budu mít RTX 2080ti ryzen 7 3700x a nějaký pořádný monitor. Bude na to stačit 750w zdroj Platinum? Nebo by stačil gold+?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@Hynex Platinum není o moc účinnější... Gold stačí, doporučím RM750X od Corsairu, ty kabely jsou ale tužší a dlouhý, občas to je s nimi utrpení...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Hynex Asus dával nějaký kupon na cablemod k nějakým deskám... RTX 2080 Ti je overkill

Jinak off, kde máš to další téma kde ti nikdo neodpověděl :D

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jinak osobně mám pár měsíců RM 750 x a naprosto super.. i podle testů vycházel jako velice dobrý.

Kabely jsou opravdu tužší ale to je z části způsobený malejma kondenzátorama těsně před konektorem pro co nejčistější napětí :/

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tam jde o to, že v mnohých případech zaplatíš za platinový zdroj víc než to, co jsi schopen ušetřit na elektřině. Pokud jsi ale nakloněn ekologii, směle do něj. Nicméně je fakt, že přírodě daleko víc než platinový zdroj pomůže omezit jízdy autem :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já myslel že tam jde hlavně o to, že produkuje méně odpadního tepla a tak nějak mě napadlo, že díky tomu budu moc ten počítač používat déle na jedno zapnutí :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Hynex napsal(a):

Já myslel že tam jde hlavně o to, že produkuje méně odpadního tepla a tak nějak mě napadlo, že díky tomu budu moc ten počítač používat déle na jedno zapnutí :D

Dobrý odvod tepla je základ počítače... Skoro veškerá elektřina, která do počítače putuje se na teplo přemění.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...