Jump to content
Slavo

RAM prečo ide pomaly a s čím ju skombinovať

Recommended Posts

Zdravím mám v zostave operačnú pamäť Crucial 8GB DDR4 3000MHz CL15 Ballistix Elite.

podľa výpisu ide na frekvencii 1064.7 MHz prečo?

Druhá otázka: chcem ju rozšíriť o 8GB do páru, s čím ju skombinovať lebo tento model sa už nedá kúpiť?

[Current Performance Settings]
  Maximum Supported Memory Clock: 1200.0 MHz (6 : 1 ratio) 
  Current Memory Clock:

1064.7 MHz

Zostava

Grafická karta ASUS CERBERUS GeForce GTX 1050TI O4G 

Základná doska GIGABYTE AB350-GAMING

Procesor AMD A8-9600

SLM.HTM

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 2 hodinami, Slavo napsal(a):

Zdravím mám v zostave operačnú pamäť Crucial 8GB DDR4 3000MHz CL15 Ballistix Elite.

podľa výpisu ide na frekvencii 1064.7 MHz prečo?

Druhá otázka: chcem ju rozšíriť o 8GB do páru, s čím ju skombinovať lebo tento model sa už nedá kúpiť?

Odpoveď na druhú otázku:

Ja by som tento 8 GB modul predal a kúpil set 2x8 GB   3000 alebo 3200 MHz s CL 16.

A ešte by som vymenil CPU za lepší.

Editoval(a) Róbert Dilik
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 25 minutami, Róbert Dilik napsal(a):

Odpoveď na druhú otázku:

Ja by som tento 8 GB modul predal a kúpil set 2x8 GB   3000 alebo 3200 MHz s CL 16.

A ešte by som vymenil CPU za lepší.

chcel som za čo najmenej peňazí jemne zlepšiť chod PC pri hrách, využitie RAM býva na 78% a ramky sú lacné. myslíš že CL16 bude o hodne lepšia ako súčasná CL15?

Zmena CPU je v pláne, ale neskôr.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, Slavo napsal(a):

chcel som za čo najmenej peňazí jemne zlepšiť chod PC pri hrách, využitie RAM býva na 78% a ramky sú lacné. myslíš že CL16 bude o hodne lepšia ako súčasná CL15?

8 GB RAM je málo,preto doporučujem kúpiť 2x8,ale rovnaký set.

RAM 2x8 GB 3000 MHz s CL 16 sú celkom lacné cca 70€.Ak by si kupoval tie isté s CL 15 budú samozrejme lepšie,ale aj drahšie.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, Róbert Dilik napsal(a):

8 GB RAM je málo,preto doporučujem kúpiť 2x8,ale rovnaký set.

RAM 2x8 GB 3000 MHz s CL 16 sú celkom lacné cca 70€.Ak by si kupoval tie isté s CL 15 budú samozrejme lepšie,ale aj drahšie.

Crucial 8GB DDR4 3000MHz CL15 Ballistix Elite ktorú som dal do kompu (boli na ňu dobré preferencie) som kupoval so zámerom, že časom sa dokúpi ešte jedna taká istá ale medzičasom zmizla z trhu. preto by som ju chcel doplniť niečim podobným do páru ale nevyznám sa v tom s čím sa to môže kombinovať. Niekedy som do NTB alebo PC dokupil ešte jednu ramku a neriešil som dokonca ani aby mali rovnaké frekvencie, ale fungovalo to chvíľu a sem tam to zamrzlo. No toto PC je pre syna a nechcem aby mal stresy keď mu to bude padať. Je možné túto pamäť kombinovať s niečim čo je na trhu (idealne asi od toho istého výrobcu) alebo je to absolútne scestný nápad?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...