Jump to content
Hynex

Poměrně drahá sestava

Recommended Posts

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli jsem si udělal dobrou sestavu za cca 60tisíc (cena bez DPH) hlavně mě zajímá jestli se vyplatí zdroj s certifikací Platinum nebo bude stačit gold+

Deska:

ASUS PRIME X570-PRO - AMD X570

Procesor:
AMD Ryzen 7 3700X 

Grafika:

GIGABYTEAORUS GeForce RTX2080 Ti XTREME 11G, 11GB GDDR6

Disk pevný:
Seagate BarraCuda, 3,5" - 2TB 

SSD:

SSDM.2 - 256GB 

Ram:

HyperXPredator RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3200 

Skříň:

Fortron CMT510, průhledná bočnice, 4x RGB LED 120mm, černá  

Zdroj:

GIGABYTE AORUS GeForce RTX2080 Ti XTREME 11G, 11GB GDDR6

Další rozšíření:

DVD mechanika :ASUS DRW-24D5MT, černá 

Čtečka karet: Akasa čtečka AK-ICR-16

WiFi karta: GIGABYTE GC-WB1733D-I, BT+WiFi 

Snad je to vše. Díky za reakce a za rady

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Desku nemůžu hodnotit, chvilku jsem je nesledoval (znám jen vlastnosti čipsetu...), každopádně Zdroj jsem ti doporučil, SSD ber Samsung 970 Pro (nejlepší na trhu), cena výkon vyjde nejlíp Adata SX8200, s Gigabytem jsem měl tuhle špatnou zkušenot... Buchlý konďák a reklamaci mi neuznali, já osobně bych bral MSI Trio, stejně je chlazení stejná nebo lepší... U GTX 1080 Ti Gaming X verze od MSI porazila Aorus Extreme, Trio má 3 větráky místo 2 u Gaming X, řekl bych že je jasno :D zbytek je super, u tý baracudy byc možná vzal Pro verzi, ale je to v zásadě asi jedno...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vážně je MSI 2080 ti lepší než Aorus?

Já Koukal teď na různé testy a nějak mi pořád padá výsledek lepší pro tu Aorus

On 14. 8. 2019 at 19:35, Romantus97 napsal(a):

Desku nemůžu hodnotit, chvilku jsem je nesledoval (znám jen vlastnosti čipsetu...), každopádně Zdroj jsem ti doporučil, SSD ber Samsung 970 Pro (nejlepší na trhu), cena výkon vyjde nejlíp Adata SX8200, s Gigabytem jsem měl tuhle špatnou zkušenot... Buchlý konďák a reklamaci mi neuznali, já osobně bych bral MSI Trio, stejně je chlazení stejná nebo lepší... U GTX 1080 Ti Gaming X verze od MSI porazila Aorus Extreme, Trio má 3 větráky místo 2 u Gaming X, řekl bych že je jasno :D zbytek je super, u tý baracudy byc možná vzal Pro verzi, ale je to v zásadě asi jedno...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Hynex napsal(a):

To asi jo, jenže já tam chci RTX 2080 ti a budu doufat že to vydrží alespoň deset let :D

určiteeeeeeeeeeeee :lul:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, Division2 Ubisoft napsal(a):

určiteeeeeeeeeeeee :lul:

To bylo myšlené jako že jo vydrží nebo jako že ne nevydrží?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 minutami, Hynex napsal(a):

To bylo myšlené jako že jo vydrží nebo jako že ne nevydrží?

tak 10 rokov, no. necháme sa prekvapiť, verím že to skôr morálne zastará. no a životnosť elektroniky, vieme, každým rokom to ide dole vodou.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No někde jsem četl, že procesory vydrží i dvacet let, grafika by snad měla být dobře udělaná za tu cenu... ostatní komponenty se dají sehnat ay měnit celkem levně a snadno

Ale jak jsi teď psal o těch 120°c u VRM na x570 základních deskách, nedá se ta teplota nějak regulovat? Nelíbí se mi myšlenka, že bych mohl využívat základní desku jako náhradní vařič :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 37 minutami, Hynex napsal(a):

No někde jsem četl, že procesory vydrží i dvacet let, grafika by snad měla být dobře udělaná za tu cenu... ostatní komponenty se dají sehnat ay měnit celkem levně a snadno

Ale jak jsi teď psal o těch 120°c u VRM na x570 základních deskách, nedá se ta teplota nějak regulovat? Nelíbí se mi myšlenka, že bych mohl využívat základní desku jako náhradní vařič :D

ty máš asus prime, tá teplota sa týka msi meg x570. takže my sme s našimi asusmi v pohode. 60+-°C :D no aregulovať by sa dalo, dobrým airflow v bedni, sranda je že kritickú teplotu 126°C namerali na zadnej strane dosky kde nie je žiaden chladič a keď si predstavím dosku zmontovanú v bedni tak tam ani vzduch nejako neprúdi. no jednoducho ďalší nepodarok z dielne MSI. ale je to len konkrétne táto spomínaná doska MEG takže aby ste ma nenaháňali že všetky MSI tým trpia.

Editoval(a) Division2 Ubisoft

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Division2 Ubisoft napsal(a):

ty máš asus prime, tá teplota sa týka msi meg x570. takže my sme s našimi asusmi v pohode. 60+-°C :D

Tak to jsem rád, chtěl bych mít sestavu s co nejmenšími teplotami, a to mě ještě přivádí k otázce, budu potřebovat nějaký lepší chladič? nebo třeba vodní? a když si kupuju RTX 2080ti nemám si připlatit za watterforce verzi?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 minutami, Hynex napsal(a):

Tak to jsem rád, chtěl bych mít sestavu s co nejmenšími teplotami, a to mě ještě přivádí k otázce, budu potřebovat nějaký lepší chladič? nebo třeba vodní? a když si kupuju RTX 2080ti nemám si připlatit za watterforce verzi?

nesledujem 2080TI , no jedno upozorním, dlžka hadíc . teraz davam dokopy jeden stroj s AIO pre cpu a gpu. no a gpu AIO nedosiahne na vrch skrine kde to malo byť uchytené. mne osobne sa nejako nepozdávajú grafiky s vodným chladením, a celkovo voda v PC.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 minutami, Division2 Ubisoft napsal(a):

nesledujem 2080TI , no jedno upozorním, dlžka hadíc . teraz davam dokopy jeden stroj s AIO pre cpu a gpu. no a gpu AIO nedosiahne na vrch skrine kde to malo byť uchytené. mne osobne sa nejako nepozdávajú grafiky s vodným chladením, a celkovo voda v PC.

Tak já jsem slyšel že hlavně ten ryzen 7 3700x dává hodně tepla, tak jestli nemám dát vodníka alespoň na něj

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Hynex napsal(a):

Tak já jsem slyšel že hlavně ten ryzen 7 3700x dává hodně tepla, tak jestli nemám dát vodníka alespoň na něj

neviem ako 3700X , to som nepozeral . sebelepší vzduchový chladič to utiahne určite.. akurát budem vedieť otestovať 3900X na nzxt krakene. potom napíšem.

Editoval(a) Division2 Ubisoft

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď