Jump to content

Recommended Posts

Dobry den,

dnes jsem aktualizoval drivery na verzi adrenalin 19.7.5 a po kontrole wattman nastaveni jsem zjistil, ze gpu ma 50-57 stupnu v iddle a spotrebu 37W. Driv jsem mel 30 stupnu a 30W spotrebu. Jsem z toho dost nas**ny... i kdyz jsem drivery odinstaloval a k tomu pouzil jeste DDU a nainstaloval zpatky starsi ovladace tak zadna zmena.... jako by si bios gpu pamatoval nejake hloupe nastaveni z nejnovejsi driveru.... ( v zateži s afterburner custom curve max 72 stupnu ve furmark ). 

Prosim o pomoc co s tim delat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Mám ji od 7.9.2018.  Grafická karta SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 Special Edition 8G.
( tovarně na 1430 Mhz jádro a 2100 Mhz Vram ). Kartu jsem netaktoval víc. Jen mám podvoltováno o 50mV a zvednutý limit spotřeby o 30%, jinak by karta na těchto taktech ani neběžela.... AMD inženýři jsou uplný idioti... ještě vetší než já.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě jsem zapomněl dodat, že jsem si včera chtěl pohrát s napájením v amd overdrive co jsem stáhl na ofico stránkách a W10 Pro, už nenaběhly.... takže jsem musel v nouzáku zakázat autorun a poté ten nepoužitelný soft odinstalovat. 

Prostě si s tím nevím rady :-(

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ako máš nastavenú krivku vetráčikov? Pri akej teplote sa spustia a na koľko % ? Ja mám v idle 50 stupňov keď zapnem funkciu "fan stop".

Editoval(a) Roy

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Karta dřív běžela v iddle na 30 stupňů s 0 RPM. Vzhledem k tomu, že wattman neumí mít zapnuty ZERO RPM režim s manualním nastavení křivky, používám MSI Afterburner, který jsem musel po aktualizaci ovladačů ( viz. nahoře ) přenastavit aby karta pořád netočila. Zkoušel jsem i nechat větráčky točit na 800 RPM v iddle a teplota byla stále 50+... Takže jsem Afterburner nastavil, aby netočil do 55 stupňů, od 55 do 60 jede na 30%, nad 60 jede postupně až do 100%. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 7. 8. 2019 at 12:33, Marek Šťástka napsal(a):

Karta dřív běžela v iddle na 30 stupňů s 0 RPM. Vzhledem k tomu, že wattman neumí mít zapnuty ZERO RPM režim s manualním nastavení křivky, používám MSI Afterburner, který jsem musel po aktualizaci ovladačů ( viz. nahoře ) přenastavit aby karta pořád netočila. Zkoušel jsem i nechat větráčky točit na 800 RPM v iddle a teplota byla stále 50+... Takže jsem Afterburner nastavil, aby netočil do 55 stupňů, od 55 do 60 jede na 30%, nad 60 jede postupně až do 100%. 

a fyzicky na karte cítiť tých 55°C. horné PCB okolo čipu. či len senzor zle neukazuje. aj ked mne od verzie 19.7.0.1 po 19.7.0.5 ukazuje rovnako na grafike, podobné teploty, žiaden skos z 30 na 50. to by som už panikáril a riešil.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tišťák nvm jestli je horký. Mam backplate, ale heatpipe jsou dost horké, takže by to mohlo odpovídat 50-60 stupňům. Taky panikařím :-/. Ale nevím co s tím. Soft na úpravu od AMD je k ničemu... a do biosu GPU se pouštět nechci na to jsem malý Pán. Mě se to prostě zdá ne jako hw problém, ale jako sw problém. AMD grafiku už mam 3 po sobě.... 4870,7870 a ted RX580. První dvě byly super, ale RX 580 je prostě továrně uplně blbě nastavená... žere jako kráva .... v tovarním nastavení topí ( 80 stupňů není problém ) a i napájení maj uškreceno tak, že ani karta nejede na taktu, který prodejce udává. Velké zklamání. A uplně nejvíc me serou ty jejich dementní ovladače. Uplně se ve mě vaří zlost.  A docela lituji, že jsem dal přednost AMD znovu. Příště to bude NVIDIA.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Marek Šťástka napsal(a):

Tišťák nvm jestli je horký. Mam backplate, ale heatpipe jsou dost horké, takže by to mohlo odpovídat 50-60 stupňům. Taky panikařím :-/. Ale nevím co s tím. Soft na úpravu od AMD je k ničemu... a do biosu GPU se pouštět nechci na to jsem malý Pán. Mě se to prostě zdá ne jako hw problém, ale jako sw problém. AMD grafiku už mam 3 po sobě.... 4870,7870 a ted RX580. První dvě byly super, ale RX 580 je prostě továrně uplně blbě nastavená... žere jako kráva .... v tovarním nastavení topí ( 80 stupňů není problém ) a i napájení maj uškreceno tak, že ani karta nejede na taktu, který prodejce udává. Velké zklamání. A uplně nejvíc me serou ty jejich dementní ovladače. Uplně se ve mě vaří zlost.  A docela lituji, že jsem dal přednost AMD znovu. Příště to bude NVIDIA.

keď si dobre spomínam čo som mal Asus RX580 Strix tak problém som mal pri záťaži a to že VRM teploty leteli k 100ke. musel som manualne nastaviť krivku vetráku na grafike aby som to dal dole. idle teploty si nespomeniem, no tipujem že tak 40 tam aj mohlo byť, fakt to bolo davnejšie už. a bola to tato lopata velka čo trebalo podopierať :D ale pekne svietila hehe.

20180211_131733.jpg

20180211_131920.jpg

Editoval(a) Division2 Ubisoft

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja ty světla nenávidím :-D ale taky mi to svití modře :-D ale mam pc mezi gaučem a stolem, takže to naštěstí nevídím :-D

RX karty se musí podvoltovat…. u mě - 50 mV dalo dolu o 10 stupňů v zátěži a na výkon to vliv nemá. 

Vram karty jede stále na max Mhz ??? nebo taky v iddle podtaktovává??? to už si nepamatuji na kolik jeli dřív paměti... Každopádně ted jedou stále na 2100 Mhz… tak jestli v tom není problém. .. ?

Editoval(a) Marek Šťástka

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 9. 8. 2019 at 13:23, Marek Šťástka napsal(a):

Ja ty světla nenávidím :-D ale taky mi to svití modře :-D ale mam pc mezi gaučem a stolem, takže to naštěstí nevídím :-D

RX karty se musí podvoltovat…. u mě - 50 mV dalo dolu o 10 stupňů v zátěži a na výkon to vliv nemá. 

Vram karty jede stále na max Mhz ??? nebo taky v iddle podtaktovává??? to už si nepamatuji na kolik jeli dřív paměti... Každopádně ted jedou stále na 2100 Mhz… tak jestli v tom není problém. .. ?

v Aida64 napríklad si vieš pozrieť "states" v akých má pracovať gpu ram... idle desktop low 3D ....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...