Jump to content
Ondřej Kaiser

Počítač se na dvakrát zapíná

Recommended Posts

Dobrý den, mám problém s mým stolním počítačem, včera jsem si řekl že ho trochu vyčistím, tak jsem to kompresorem trochu vyfoukal, a vložil WiFi kartu (GIGABYTE GC-WB1733D-I) kterou jsem si objednal, počítač jsem si zpátky zapojil a když jsem zmáčkl zapínací tlačítko tak se zapnul, ale na monitoru nebyl žádný obraz ani BIOSu, a všiml jsem si že nebliká ani LED HDD (na SSD mám systém a na HDD osobní věci) tak jsem zkusil odpojit SSD a nic se nezměnilo pořád černá obrazovka, tak jsem to všechno zapojil zpátky, zkontroloval jsem jestli jsou všechny kabely, RAMky a grafika jsou pořádně zasunuty (přišlo mi že jedna RAMka nebyla ale to si nejsem jistý), a potom jsem PC zapnul a naběhl ale po 5 vteřinách se hned vypnul a za 5 vteřin zase zapnul a naběhl v pohodě, když počítač vypnu a nechám zapojeny v zásuvce, tak se po zmáčknutí zapínacího tlačítka normálně zapne ale když ho vypojím ze zásuvky a pak zase zapojím, tak se po zmáčknutí zapínacího tlačítka zase na 5 vteřin zapne, potom na 5 vteřin vypne a pak naběhne v pohodě, tak se chci zeptat kde je problém když mám počítač od prosince 2017? Zkoušel jsem aktualizovat BIOS a nepomohlo, ale všiml jsem si že když je D.O.C.P. na Profile 1 ( D.O.C.P. DDR4 - 3000 15 - 16 - 16 - 35 - 1.35V ) tak se počítač vypne hned po zapnutí a pak naběhne vpohodě, ale když je D.O.C.P. na Disabled tak se počítač vypne po 5 vteřinách po zapnutí a pak naběhne v pohodě. PC SESTAVA

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

U Asus desek je tohle normální. U některých to dokonce udělá 3x :D A tušíš správně, že je to hlavně kvůli RAMkám, aby se zajistila co nejvyšší stabilita. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 2. 8. 2019 at 16:05, milanfon napsal(a):

U Asus desek je tohle normální. U některých to dokonce udělá 3x :D A tušíš správně, že je to hlavně kvůli RAMkám, aby se zajistila co nejvyšší stabilita. 

Slyšel jsem že mám vyměnit CMOS baterii na základní desce. Myslíte že by to pomohlo?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Ondřej Kaiser napsal(a):

Slyšel jsem že mám vyměnit CMOS baterii na základní desce. Myslíte že by to pomohlo?

Můžeš to zkusit, ale jak říkám, nejedná se o žádnou závadu, ale funkci. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...