Jump to content

Recommended Posts

Zdravím mam prosbu o pomoc vlastnim notebook asus gl703vd s 16 gb ram cpu i5 7700hq a gpu gtx 1050 2gb... Hrávam len jednu hru counter strike go.... Posledne dva dni mi hra začala trosku lagovat take micro lagy padali fps fak na 100... Zistoval som cim to môže byť... A zistil som ze grafika mi ide na 45 - 50 % max... A cpu 96 - 100 % a ked skočí na tych 100% v tedy su tie mikrolagy.... Notebook mam asi 4 mesiace a doteraz setko okey... Windows ma nadstavene vysoky vykon skúšal som aj krafiku preinstalovat a furt som na nič neprišiel 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 2 hodinami, Rene Dva Dva Jeden napsal(a):

Zdravím mam prosbu o pomoc vlastnim notebook asus gl703vd s 16 gb ram cpu i5 7700hq a gpu gtx 1050 2gb... Hrávam len jednu hru counter strike go.... Posledne dva dni mi hra začala trosku lagovat take micro lagy padali fps fak na 100... Zistoval som cim to môže byť... A zistil som ze grafika mi ide na 45 - 50 % max... A cpu 96 - 100 % a ked skočí na tych 100% v tedy su tie mikrolagy.... Notebook mam asi 4 mesiace a doteraz setko okey... Windows ma nadstavene vysoky vykon skúšal som aj krafiku preinstalovat a furt som na nič neprišiel 

Nezačal se třeba poslední dobou přehřívat? Zkus stáhnout HWInfo a přes možnost sensors only sleduj teploty - ukazuje to i maximální dosaženou.

Neinstaloval jsi třeba poslední dobou nové ovladače nebo tak?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím ano napadlo ma prehrievanie... Prepastoval som ale zistil som ze to tým nieje... Cez program intel extreme tuning som zistil že žiadny throttling neni prítomný... Zapol som graf a hral a zistil som ze pri tom seknuti vždy padne vykon procesora až k spodnej hranici... Aj jadro ostane aktivne len jedno... Ako ked dam hru pod čiaru hned padne vykon všetko a ostane len jedno jadro aktivne dokedy hru zas nedam na obrazovku... Toto mi spravi dajme tomu raz za 5 minút ako kedy na sekindu dve sekundy max 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak zkus snížit úroveň detailů, grafika ukazuje kolem těch padesáti procent, protože hra z ní víc nepotřebuje, CSGO je víceméně procesorová hra

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja mam rozlíšenie na 1600x900 takže ani nemám fullhd a všetky detaily mam bud stredné alebo najnižšie... Neviem čo ten procesor robí... Nikto nemá problémy inak by som myslel že to je hrou 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A jsi si vazne jistý, ze tam není žádný throttling? Poměrně to tak vypadá, i když taky nevím, proč ti procesor jede na 100%. Nemáš tam spuštěné ještě něco více zátěžového na pozadí? Zkus projet správce úloh

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vieš čo spravca uloh ukazoval 100%... Ale teraz cezten program intel extreme tuning pekne s grafon nejde na sto percent... Ale vždy ked to sekne tal procesor spadne proste vypne všetky jadra a zatazenie s cca 80 90%  padne na 10 cca... A neviem prečo.... Throttling nieje aktívny žiadny 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Aha takže stoprocentně chyba hardware, no v tomhle přesně se bohužel moc nevyznám, zkus počkat na nějakou další reakci, trochu to vypadá jako by ten procesor blbnul, ale nechci vyvolávat plané obavy

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 32 minutami, Rene Dva Dva Jeden napsal(a):

Aj ja som si myslel.... Ale. Skúšal som benchmarky a strees testy a nerobilo to 

A nezkusíš to přeinstalovat?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

cim nižšie rozlišenie tym menšie vyťaženie gpu. testovane na 720p. pri WQHD ide na 99%. a či už hra spolupracuje alebo nie to ti nepoviem. mne takto padalo GTA V a som sa na to vykašlal. zmazal som to. lebo všetko ostatné išlo absolútne v poriadku.

720p.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja som si kupil nový notebook len kvoli cs go... A po par mesiacoch to začne sekať tak to prestanem hrať?... Kamo dobre grafika nech je vytazovana na kolko chxe ale nech to neseka 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

samozrejme to nebudeme hnat do extremov. to bolo moje riešenie problemu. seka trha pada? zmazať. potom sa obrať na vyvojarov prečo ti trhá hra. je to individualne. bohužiaľ nemam intel ani csgo takže neotestujem.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale. Ja som. Vlastne preinstaloval windows spôsobom že som naformatoval disk a uplne na novo. Instaloval windows a aj tak to. Sekalo takže... Tym cache to nebude 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...