Jump to content

Recommended Posts

Dobrý den, mám problém s přetaktováním RAM. Základní deska podporuje (2133-3200)Mhz. Maximální hodnota kdy mi počítač nastartoval bylo 2667Mhz, když jsem se pokusil o více tak pokaždé to spadlo. Což je velmi zvláštní, když deska i RAM podporují 3200Mhz.

Děkuji za pomoc

PC konfigurace:

MB: MSI X370 SLI Plus, CPU: AMD Ryzen 7 1700 (Noctua NH-D15),  GPU: MSI GeFroce GTX 1070 Gaming Z, RAM: G.Skill Trident Z DDR4 3200, PSU: EVGA SuperNova 750 G2 - (750W), DISK: ADATA Ultimate SU800 - 512GB

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Je to běžný problém u Ryzenů. S většinou RAM a zakl. desek se dá aktuálně dosáhnout pouze 2666 MHz. Plných 3200 MHz bys dosáhnul pouze s nějakou deskou jako Asus Maximus nebo speciálními RAM jako ADATA XPG Z1 nebo G.Skill FlareX a Fortis. Aktuálně si budeš muset počkat na nový mikrokód do procesoru, který by to měl řešit. Nevím, jestli už nevyšel. Zkus si případně updateovat BIOS. Celé jsme to řešili tady.

TridentZ jsou bohužel RAM, které mohou mít jak Samsung B-die čipy tak Hynix. Hádám, že zrovna ty máš zrovna kus s Hynixem, který se nemá rád s Ryzenem. Co má za čip se dá zjistit třeba přes CPU-Z. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Milanfon má pravdu, ale ne úplnou. Celý tenhle problém opravdu souvisí s kompatibilitou. Myslím, že by jsi se o funkčních ram modulech více dozvědel, pokud by jsi kouknul do manuálu od Základní desky. Alespoň u mé X370 AsRock mám v manuálu napsánou kompatibilitu (viz foto)

Já svou vlastní RAM také jedu jen na 2666 .

RyzenRAM.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Děkuji za rady zkoušel jsem i novější BIOS, ale vez úspěchu jedu zatím na 2667Mhz, ale spokojím se i s tím. Ještě jsem se chtěl zeptat na jednu věc (nesouvisí s tímto tématem). Mám na desce (GPU ,CPU, DRAM, VGA, BOOT) - LED. Když zapnu PC tak se tak asi na 10s rozsvítí CPU a DRAM LED (indicates (CPU, DRAM, VGA) is not detected or fail.) což je takto popsáno v manuálu desky. Zhasnou a čekám dalších 10s než se rozsvítí VGA LED (tím naběhne grafický výstup na monitor). Windows naběhne pak za 2-4s. Ve výsledku čekám 24 sekund než se dostanu do Windows. Stejné se děje i když mám vše v BIOSU nastavené na DEFAULT. Děkuji

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Děje se mi to samé, Myslím že to souvisí se způsobem jak se věci v biosu zkouší. Mám pocit, že tyhle bios zkoušky Hardware proběhnou 3x po sobě. 

Nejsem si tedy vědom proč to tohle dělá, ale mám teorii, že za to může právě to, jak je celá platforma AM4 nová a proto si ta věc vždy chce bejt jistá, že je vše v pořádku.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...