Jump to content

Recommended Posts

Zdravím, 

prosil bych o zhodnocení mé budoucí pc sestavy. Jestli mi stačí zdroj, jestli se tam vše vejde, jestli bude vše kompatibilní, atd. Prosil bych i zhodnocení myši, klávesnice, apod., jestli s tím má někdo zkušenosti. Dále také jak je to s pastou, jelikož budu mít box chladič.

https://www.czc.cz/219068,193018,131937,169305,213729,212132,209974,219941,197468,220400,192164,136660,170558,212473,201490/kody

Předem děkuji

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 11 hodinami, Martin Plačko napsal(a):

Muzu se zeptat, proc ne grafika od msi?

Ta je o něco lepší než ta evga ale taky dražší. Potřeboval jsem se vejít do limitu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No podle me teda neni pobry napad kvuli cpu a gpu setrit na vsem ostatnim...jako promin, ale pc v cene pres 40k dat do case za 1300...spis bych chtel poupravit tu ryzen sestavu. Psal jsem ze bych prosil o zhodnoceni a ty si mi postavil uplne jinou, jeste intel, sestavu, vymenil si reproduktory za sluchatka, atd...ja jsem chtel zhodnotil to, co jsem vybral, ne vymenit vsechno za neco jinyho, dekuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 40 minutami, Martin Plačko napsal(a):

No podle me teda neni pobry napad kvuli cpu a gpu setrit na vsem ostatnim...jako promin, ale pc v cene pres 40k dat do case za 1300...spis bych chtel poupravit tu ryzen sestavu. Psal jsem ze bych prosil o zhodnoceni a ty si mi postavil uplne jinou, jeste intel, sestavu, vymenil si reproduktory za sluchatka, atd...ja jsem chtel zhodnotil to, co jsem vybral, ne vymenit vsechno za neco jinyho, dekuji.

Case nemá žádný vliv na výkon pc, tady jde hlavně o vzhled a airflow. Nevím co je špatný na té case je to case jako každá jiná. Však jsem poupravil tvojí ryzen sestavu :D předělal jsem to tak aby to mělo co nejvyšší výkon a nevím co si myslel tím ''ještě intel''. Intel je teď na tom líp co se týče her. Nejsem žádný intel lover, sám používám ryzen 1600. Vyměnil jsem reproduktory za sluchátka protože mají o dost lepší význam ve hrách. Například blokují ostatní zvuky v okolí, mají dobrou kvalitu zvuku i mikrofonu. Jestli tedy chceš zhodnotit tu tvojí sestavu tak ti na to řeknu že není nejhorší ale za ty peníze se dá udělat něco lepšího. Škoda že to v tom nevidíš, no nevadí a jestli to nemáš na hry tak se omlouvám ale všichni víme že to tak je :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Samozrejme to na hry je, ale take na nejakou tu praci. Chtel bych asi radsi ten ryzen. Jen me spis zajima, jestli ty ram jsou dobre k ryzenu a nebo vzit predatory a take jestli se vyplati samsung evo M.2 ssd nebo staci kongston hyperX savage?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Martin Plačko napsal(a):

Samozrejme to na hry je, ale take na nejakou tu praci. Chtel bych asi radsi ten ryzen. Jen me spis zajima, jestli ty ram jsou dobre k ryzenu a nebo vzit predatory a take jestli se vyplati samsung evo M.2 ssd nebo staci kongston hyperX savage?

Myslím si že milan tu psal že ty TridenZ už nejsou kompatibilní s ryzenama. Vzal bych ty predátory pro jistotu nebo tyto https://www.czc.cz/adata-xpg-gammix-d10-16gb-2x8gb-ddr4-3000-cervena/221757/produkt taky nejsou špatný. Samsung evo M.2 ssd je samozřejmě o něco lepší ale nechal bych tam ty hyperx savage.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobre. Milan rikal ve videu, ze nejsou kompatibilni, ale ze maj vychazet nejaky rgb tridenZ v rijnu, tak nevim. Jinak ted jsem v praci, ale za 2 dny bych sem hodil finalni sestavu na zhodnoceni, dekuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 26. 10. 2017 at 23:22, Martin Plačko napsal(a):

Mohl by si mi jeste sestavit pc s intel i5? Nebo co je lepsi varianta? i5 nebo ryzen? 

Jojo zítra se na to podívám.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Martin Plačko napsal(a):

Nakonec jsem se rozhodl pro ryzen, takže kde je sestava. 

https://www.czc.cz/ea2kh2k9f8ikj808okgia1u9j1/seznam

Hele je to hezká sestava, ale dej tam jinou desku. Tyhle AM4 desky se MSI vůbec nepovedli a mají hrozná VRM. Dal bych tam radši Asus PRIME B350-PLUS nebo GIGABYTE AB350 Gaming 3.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, milanfon napsal(a):

Hele je to hezká sestava, ale dej tam jinou desku. Tyhle AM4 desky se MSI vůbec nepovedli a mají hrozná VRM. Dal bych tam radši Asus PRIME B350-PLUS nebo GIGABYTE AB350 Gaming 3.

No ja prave zase neslysel moc dobre ohlasy na asus, tak nevim. Tuhle msi si hodne chvalili.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Martin Plačko napsal(a):

No ja prave zase neslysel moc dobre ohlasy na asus, tak nevim. Tuhle msi si hodne chvalili.

MSI má VRM někde na úrovni desek za 1500 Kč. To je pro Ryzen 1600 nedostačující a budeš mít zbytečně vysokou spotřebu. Ta optimalizace BIOSu raké není nic extra. Je to sice jedna z těch lepších MSI AM4 desek, ale pořád je ta Asus daleko lepší. Hlavně má ze všech B350 desek nejlepší optimalizaci BIOSu. 

Před 3 hodinami, Martin Plačko napsal(a):

A kdyz budu mit sestavu prevazne na hrani her, intel by byl lepsi, ze?

No když na tu sestavu tak koukám, tak nevidím důvod, proč to nepostavit na 8600(K). Podle mě by to nejspíš bylo lepíš.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 29 minutami, milanfon napsal(a):

MSI má VRM někde na úrovni desek za 1500 Kč. To je pro Ryzen 1600 nedostačující a budeš mít zbytečně vysokou spotřebu. Ta optimalizace BIOSu raké není nic extra. Je to sice jedna z těch lepších MSI AM4 desek, ale pořád je ta Asus daleko lepší. Hlavně má ze všech B350 desek nejlepší optimalizaci BIOSu. 

No když na tu sestavu tak koukám, tak nevidím důvod, proč to nepostavit na 8600(K). Podle mě by to nejspíš bylo lepíš.

Dobre, mohl by si mi zkusit neco postavit? Neco mam, tak bych to sem mohl hodit, je to v celku stejny jako tahle, jen tridenz rgb ram, i5 procak a vybrat nejakou zakladovku no.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Proč na Ryzenu a ne na Intelu? Tak na to můžu odpovědět snadno. Protože při investici do Intelu sežere hodně procesor a chladič, další peníze pak základní deska.

Peníze, které se neinvestují zde se dají dát jinde, když nic jiného, tak třeba za sluchátka (Audiotechniky za 2,5k jsou skvělý).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, milanfon napsal(a):

Dobre, mohl by si mi zkusit neco postavit? Neco mam, tak bych to sem mohl hodit, je to v celku stejny jako tahle, jen tridenz rgb ram, i5 procak a vybrat nejakou zakladovku no.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobře, tak ještě abych měl přehled, pokud mi to dopřejete. Kolik peněz zbývá investovat, co vše je potřeba ještě sehnat a co už je sehnané?

Například: Procesor mám I5 8600K, zbývá všechno ostaní. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...