Jump to content

Recommended Posts

Před 12 minutami, Jakampatal napsal(a):

Chtěl bych nový foťák, konkrétně bezzradlovku s výměnným objektivem kole 10k max.13 i s objektivem. Může být přes bazar

A něco co dobře fotí i natáčí

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@Jakampatal já budu brát Nikon D5600, ten je ale moc drahý... V téhle ceně vypadá dobře Sony A68, jenom je větší, těžší a má tělo převáž z tvrzeného plastu, co se týče videa, tak možná bude trochu slyšet mechanika objektivu... Jinak na focení fajn hračka

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, Romantus97 napsal(a):

@Jakampatal já budu brát Nikon D5600, ten je ale moc drahý... V téhle ceně vypadá dobře Sony A68, jenom je větší, těžší a má tělo převáž z tvrzeného plastu, co se týče videa, tak možná bude trochu slyšet mechanika objektivu... Jinak na focení fajn hračka

Co se týče hluku z ibjektivu - samozřejmě záleží na objektivu, ale většinou ty dodávané s tělem jsou docela hlučné 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Každý za barem napsal(a):

Teď už to není pravda.

Zrcadlovky zabírají daleko více místa než bezzradlovky a u zrcadlovek se zrcátko časem opotřebuje. Jsem typ člověka, kterému vydrží i potato PC i skoro 8 let a ostatní věci jsou na tom dost podobně

Editoval(a) Jakampatal

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Bezzrcadla mají už jistě své místo, ale stále největší výběr objektivů a příslušenství budeš mít u zrcadlovek a navíc za přijatelnější ceny. Zrcadlovka má také značnou výhodu v tom, že téměř nespotřebovává žádný proud z baterie, pokud je vyplý displej (jak je to u bezzrcadlovky netuším). Zhodnoť si výhody a nevýhody a podle toho se rozhodni. Já fotím na malinkou a lehkou zrcadlovkou D5600 a jsem spokojený.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, jirkasta napsal(a):

Bezzrcadla mají už jistě své místo, ale stále největší výběr objektivů a příslušenství budeš mít u zrcadlovek a navíc za přijatelnější ceny. Zrcadlovka má také značnou výhodu v tom, že téměř nespotřebovává žádný proud z baterie, pokud je vyplý displej (jak je to u bezzrcadlovky netuším). Zhodnoť si výhody a nevýhody a podle toho se rozhodni. Já fotím na malinkou a lehkou zrcadlovkou D5600 a jsem spokojený.

S  objektivy nemáš až tak pravdu. Ano pokud se bavíme i tom, že budeš používat obyčejný bajonet, který má foťák, tak máš pravdu, ale existují redukce, které umí změnit typ bajinetu, třeba i na EF, kde už je na výběr pěkná řádka řádka dobrých objektivů.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, Jakampatal napsal(a):

Zrcadlovky zabírají daleko více místa než bezzradlovky a u zrcadlovek se zrcátko časem opotřebuje. Jsem typ člověka, kterému vydrží i potato PC i skoro 8 let a ostatní věci jsou na tom dost podobně

S tímhle taky nemůžu souhlasit. Ano některé jsou větší než bezzrcadla, ale rozhodně vydrží dost dlouho. My máme CANON 600D už skoro 8 let a až na to, že trošku hůř ostří, za což může stejně déšť, se nic jiného nerozbilo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Našel jsem někde (nechci prozradit kde a z Číny to není) zrcadlovky za dobrou cenu. Takže Canon 7D mark ii nebo 80D?

Editoval(a) Jakampatal

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, Jakampatal napsal(a):

Našel jsem někde (nechci prozradit kde a z Číny to není) zrcadlovky za dobrou cenu. Takže Canon 7D mark ii nebo 80D?

Potřebujeme podrobnosti. Jedná se o bazar a maš k tomu i bazarové objektivy? Sorry, už blbnu, v Praze je vedro...

Editoval(a) jirkasta
Blbost

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, jirkasta napsal(a):

Potřebujeme podrobnosti. Jedná se o bazar a maš k tomu i bazarové objektivy? Upozorňuji, že objektivy k fullframe jsou celkem drahé.

Jde o aukci a je tam i hromada všech možných objektivů

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Jakampatal napsal(a):

Jde o aukci a je tam i hromada všech možných objektivů

Pokud máš záruku, že bude v pořádku... Moc se v těhle věcech nevyznám.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 44 minutami, Jakampatal napsal(a):
1 hour ago, Jakampatal napsal(a):

Tak oba jsou dobré. Osobně bych šel do 80D, ale i ten 7D mark II není špatný.

Nicméně to 80D je lehčí a trošku lépe vybavené. Má sice menší iso než má 7D, ale kompenzuje to jinde.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Každý za barem napsal(a):

Tak oba jsou dobré. Osobně bych šel do 80D, ale i ten 7D mark II není špatný.

Nicméně to 80D je lehčí a trošku lépe vybavené. Má sice menší iso než má 7D, ale kompenzuje to jinde.

Nejnižší ISO při zrcadlovkových objektivech rozhodně není směrodatné. Kreslí dobře, mezi ISO 100 až 400 není nějak extra velký rozdíl. Navíc na nejnižší ISO a s ideální clonou pro objektiv (popř. velkou hloubkou ostrosti) lze fotit opravdu jen na dobrém světle - v šeru osobně radši zkrátím čas a zvednu ISO, lepší fotka s nepatrně více šumu než rozmazaná. Také samozřejmě záleží, co fotím, já obvykle pohybující objekty, tam je s tou závěrkou nutné pracovat úplně jiak než třeba při focení krajiny ze stativu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 23 minutami, jirkasta napsal(a):

Nejnižší ISO při zrcadlovkových objektivech rozhodně není směrodatné. Kreslí dobře, mezi ISO 100 až 400 není nějak extra velký rozdíl. Navíc na nejnižší ISO a s ideální clonou pro objektiv (popř. velkou hloubkou ostrosti) lze fotit opravdu jen na dobrém světle - v šeru osobně radši zkrátím čas a zvednu ISO, lepší fotka s nepatrně více šumu než rozmazaná. Také samozřejmě záleží, co fotím, já obvykle pohybující objekty, tam je s tou závěrkou nutné pracovat úplně jiak než třeba při focení krajiny ze stativu.

Však to ISO ani moc neřeším. 

Jinak souhlasím  závěrky a ISa je hodně důležitá.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Jakampatal napsal(a):

Který je tady s těchhle foťáku nejlepší cena/fotky

Limit mám kolem 7k

IMG_20190806_152615.jpg

A do 7D nejdu lidi se o to doslova perou

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Host
Reagovat na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen jako video..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš původní obsah byl obnoven. .   Vymazat editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...