Jump to content
Ondra295

TDP

4 Příspěvky k tomuto tématu

Když na CPU zvýšíme takt tak se na procesoru zvýší TDP, ne?
Když mužem považovat CPU jen za(reálný) odpor tak není závislí na frekvenci, ne?
Pokud není frekvence na TDP závislá tak z předchozích videí vím, že pro stabilní pracovní výkon se zvýší napětí na CPU.
P=U*I
P=U*(u/r)= výkon na CPU.
Pochopil jsem to prochu, nebo píšu blbosti?
A něčem tedy závisí TDP(kromě účinnosti?
Mám v tom trochu hokej XD.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 32 minutami, Ondra295 napsal(a):

Ano

Před 33 minutami, Ondra295 napsal(a):

Když mužem považovat CPU jen za(reálný) odpor tak není závislí na frekvenci, ne?
Pokud není frekvence na TDP závislá tak z předchozích videí vím, že pro stabilní pracovní výkon se zvýší napětí na CPU.
P=U*I
P=U*(u/r)= výkon na CPU.
Pochopil jsem to prochu, nebo píšu blbosti?
A něčem tedy závisí TDP(kromě účinnosti?
Mám v tom trochu hokej XD.

Na frekvenci záleží. TDP závisí na účinnosti, což je poměr mezi výkonem a příkonem, tedy prací vykonanou vůči přivedené. Účinnost se pak odvíjí od vnitřních odporů sestavy nebo limitů sestavy, proto do určité míry při přetaktování stoupá příkon mírněji, než pak narazíme na hranici, kdy je, díky technologii, odporům (fyzikálním), poruchám krystalické mřížky atd, potřeba mnohem vyššího příkonu k dosažení stejného nárůstu výkonu jako na začátku a tím pádem velmi klesá účinnost a čím dál větší část přivedeného tepla se mění na teplo "odpadní" (prostě existuje hranice, odkdy je potřeba velkého výkonu k malému zvýšení frekvence). No a frekvence s tím souvisí tak, že frekvence je vlastně změna stavu, tedy vykonaná práce za jednotku času - většinou jednu sekundu. Takže pokud chceš zvýšit počet změn stavů za stejný čas, musíš zvýšit přísun práce, laicky energie, což znamená zvýšení napětí a proudu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Počkat není to jen tak, že procesor produkuje Bin kód na principu zvyšování a snižování napeti, z toho se spočte průměr U to se vynásobí I a ještě vynásobí účinností?

A rozdíl příkonu a výkonu tedy TDP?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď