Jump to content
Kolm

Ryzen 3

7 Příspěvků k tomuto tématu

Na čo má pc slúžiť? Ak na hry a ide ti o cena výkon tak tam  možno by aj stačila b-450 doska ale ak chceš mať to najnovšie tak to je už na tebe. 

Na grafikách sa ale tiež dá ušetriť ak ti nevadí hlučnejšie chladenie:

https://www.alza.sk/sapphire-radeon-rx-5700-8g-ddr6-d5636479.htm podla recenzií je na asi ako  RTX 2060 SUPER takže skoro ako tá tvoja.

https://www.alza.sk/sapphire-radeon-rx-5700xt-8g-ddr6-d5636480.htm táto je už výkonnejšia ako tvoja a podla recenzií sa skôr blíži  RTX 2070 SUPER

Obe tieto karty ale majú hlučnejšie chladenie takže záleží na tebe,každú má iné priority a úroveň vnímania hluku je subjektívna.

Potom by si mohol peniaze presunúť do napr. do lepšieho monitoru. Lebo v konečnom dôsledku na ten sa budeš pozerať. A ku pc za 1500e je škoda dať iba 75Hz FullHD.

Ak však nieje len na hry ale aj na prácu potom treba ísť podla to v čom budeš pracovať.

Ináč je to celkom. Síce stále sa dá pár vecí zmeniť ako ssd. TO tvoje väčšina ľudí  toľko nevyužije aj klasické sú pomerne rýchle. Ak ak na neho máš tak je to už na tebe. Ale za tú cenu nie je zlé.

Editoval(a) marttiinn

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

+ pri b-450 je nutní upgrade biosu. x570 bude mať  lepšie využitie pre budúci upgrade.+ nove tech. a lepšia kvalita(väčšinou).

Editoval(a) marttiinn
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, marttiinn napsal(a):

+ pri b-450 je nutní upgrade biosu. x570 bude mať  lepšie využitie pre budúci upgrade.+ nove tech. a lepšia kvalita(väčšinou).

Nad AMD som nerozmýšľal, kedže chladenie je podľa mňa dosť mizerné, na tých nových grafikách.

A tie dosky tam asi treba flash biosu, neviem či to alza ponúka.

Editoval(a) Kolm

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 minutami, Kolm napsal(a):

Nad AMD som nerozmýšľal, kedže chladenie je podľa mňa dosť mizerné, na tých nových grafikách.

A tie dosky tam asi treba flash biosu, neviem či to alza ponúka.

Pokud chceš 5700XT, protože se to za mě vyplatí, tak si počkej na nereferenční chladiče

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Pokud chceš 5700XT, protože se to za mě vyplatí, tak si počkej na nereferenční chladiče

A s tými RAMkami ako to vlasne je, pri ryzene 2600 boli problémi. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Kolm napsal(a):

A s tými RAMkami ako to vlasne je, pri ryzene 2600 boli problémi. 

U Ryzen 2600 moc problémy nejsou a Predatorky se tu doporučují a zatím si nikdo nestěžoval. U první generace tam to s kompatibilitou RAM bylo na prd

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď