Jump to content

Recommended Posts

Wassup, mám 2 desky: K9N6SGM-V (AM2) a K9N6PGM2-V2 (AM3)

2 procesory: AMD Sempron 3000+ a AMD Athlon 64 X2 4600+

no k mému problému, Athlon měl ohnuté piny takže jsem se je pokusil akorát narovnat a procesor nefunguje (v AM2 desce) akorát hřeje, 100% funkční je deska s AM2 socketem protože když jsem dal do socketu Sempron tak jsem se v klidu dostal do BIOSu a nebyl problém zatímco s Athlonem se mi nezobrazil monitor, no ale co já chci vědět tak jestli funguje AM3 deska protože ona se zapne s oběma procesory ale ani s jedním se nezobrazuje monitor a zkusil jsem snad vše, výměnu slotů pro RAM, externí GPU a samozřejmě 100% funkční procesor, potřeboval bych vědět jestli je deska i když se rozjede, na odpis. Díky

Editoval(a) Michal Poledník

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Druhá deska je am2+mFacepalmm..  a oba dva procesory jsou nejspíše Am2, jinak řečeno v druhé desce nepůjde ani jeden a pokud athlon nefunguje v té AM2 tak bych zkontroloval zda je v desce správně osazen a zatlačen do socketu, protože i když měl ohlé piny tak by měl normálně fungovat po té co se narovnají.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Dextriv Pokud se nemýlím, AMD mělo sockety zpětně kompatibilní, pokud se nemýlím, AM2+ socket dokázal pracovat i s AM2 a AM3 procesory.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Barendol napsal(a):

@Dextriv Pokud se nemýlím, AMD mělo sockety zpětně kompatibilní, pokud se nemýlím, AM2+ socket dokázal pracovat i s AM2 a AM3 procesory.

Nejsou zpětně kompatibilní až na výjímky desek, mám desku co je am3+ ale je i pro am3.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co vím, tak kompatibilita AM2-3+ desek byla většinou plus a mínus jednu generaci, viz tabulka:

image.png.e12239ba007d47236ed71d91c73a285d.pngAvšak záleží i na výrobci desky.

Taky pak záleží na jádru procesoru, protože ačkoliv je to stejná architektura K8 a pojmenování taky stejné, tak název Athlon 64 XII 4600+ může znamenat jak jádro Windsor, tak i Brisbane, což třeba ta deska K9N6PGM2-V2 podporuje pouze Brisbane. Proto je třeba se podívat na Part Number CPU

Výsledek obrázku pro amd cpu part number

Z čeho se dá zjistit, jaký je to procesor přesně (po zadání do vyhledávače nebo na stránce http://www.cpu-world.com) a to pak porovnat s listy kompatibility na stránkách výrobce desky (třeba ASUS udává i PN, MSI bohužel ne)

Ten Sempron je podporován oběma deskami.

Druhá deska se zdá dead, ale pokud PC jakoby běží, tak se mi zdá, že je chyba někde u výstupu obrazu. Chtělo by to ještě znát BEEP kódy z toho malého pc speakeru pokud ho máš nebo deska pípá.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Petr.siska napsal(a):

Co vím, tak kompatibilita AM2-3+ desek byla většinou plus a mínus jednu generaci, viz tabulka:

image.png.e12239ba007d47236ed71d91c73a285d.pngAvšak záleží i na výrobci desky.

Taky pak záleží na jádru procesoru, protože ačkoliv je to stejná architektura K8 a pojmenování taky stejné, tak název Athlon 64 XII 4600+ může znamenat jak jádro Windsor, tak i Brisbane, což třeba ta deska K9N6PGM2-V2 podporuje pouze Brisbane. Proto je třeba se podívat na Part Number CPU

Výsledek obrázku pro amd cpu part number

Z čeho se dá zjistit, jaký je to procesor přesně (po zadání do vyhledávače nebo na stránce http://www.cpu-world.com) a to pak porovnat s listy kompatibility na stránkách výrobce desky (třeba ASUS udává i PN, MSI bohužel ne)

Ten Sempron je podporován oběma deskami.

Druhá deska se zdá dead, ale pokud PC jakoby běží, tak se mi zdá, že je chyba někde u výstupu obrazu. Chtělo by to ještě znát BEEP kódy z toho malého pc speakeru pokud ho máš nebo deska pípá.

Já sám mám zkušenosti když jsem chtěl dávat do am2+ desky( asus m2n-e )  procesor z AM3 ( phenom ii x4  číslo už nevím) , deska nevěděla co je to za prcesor i po updatu biosu s podporou pro am3, neběžel ani na full speed a stále nevěděla co je to za cpu.

Takže je to snad i jen o náhodě xD

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď