Jump to content

Srovnání poskytovatelů xDSL - červen 2019


Recommended Posts

Ahoj, po roce zasílám aktualizované srovnání poskytovatelů Internetu po síti CETIN, tedy zejména xDSL, popřípadě optickém připojení spravovaným touto společností.

Trh se tentokrát příliš nezměnil, největší změna tkví v rozšíření počtu společností, které nabízí rychlosti až 1 Gbit. Nezaznamenal jsem příchod žádného nového poskytovatele a průměrné ceny zůstaly na podobných hodnotách jako loni. Již se nedá do budoucna očekávat snižování cen jako v minulém roce, kdy průměrně klesly ceny i o nižší desítky korun, nicméně i tak jsme se letos dočkali snížení cen, avšak výhradně u vyšších rychlostí u poskytovatele 365internet. Ten byl v květnu 2018 jediný, který umožňoval připojení rychlostí až 1 Gbit, proto si mohl dovolit vyšší ceny, dnes takových poskytovatelů máme sedm včetně největších hráčů O2 a Vodafone. 365internet v reakci na konkurenci snížil ceny ve vysokých rychlostech až o 150 Kč (!) a díky tomu je stále nejlevnější poskytovatel Internetu xDSL na trhu. Navíc si stále drží nespornou konkurenční výhodu ve snížení ceny, pokud vaše přípojka nedosáhne rychlosti blížící se zaplacené maximální rychlosti. Tohoto poskytovatele tedy opět jednoznačně doporučuji.

Na dobré cenové úrovni se taktéž drží MetroNet, který mnohokrát obhájil oranžovou druhou nejlepší cenu. MetroNet je dobrá volba v případě, pokud chcete internetovou TV Kuki (365internet má vlastní televizi 365tv). A kdo letos ve srovnání propadl? Zdá se, že relativně novému hráči na poli DSL DIGI prochází drahá cenová politika, neboť už v počtu nejhorších cen předehnal i O2. Jinak se vlastně od loňska nic nezměnilo.

image.thumb.png.67eb5c71f5b5c2e686e5a9a0690051be.png

  • Like 2
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
  • 3 weeks later...

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
×
×
  • Vytvořit nové...