Jump to content
Martin Bajzík

Vadný zdroj?

Recommended Posts

Ahoj,

chci se zeptat ohledně mého zdroje. Momentálně používám Zalman ZM500-LX, ANO!!! Vim, ze to je ten ze seznamu špatných zdrojů...(tady na fóru od @milanfon) Jde mi o to, ze kdyz zapnu nějakou hru tak zdroj zničeno nic začne dělat zajímavé zvuky, takové jako kdyby vrceni nebo tak neco. Proste to nezní dobre a mam strach at mi to třeba nezničí PC nebo at třeba neshori 😂😂. Případně šlo by to nějak opravit/fixnout?? Nebo je to vpoho a mam to nechat tak? Jinak jsem kdyztak smířený jsi zakoupit nový 😄

Dekuji vsem za reakce.

Editoval(a) Martin Bajzík

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Pravděpodobně vrčí vinutí trafa vlivem zvýšení zátěže, což ještě nutně nemusí znamenat nic jinýho, než ne příliš kvalitní provedení. Každopádně před výbuchem většinou začnou pískat a hoření se nemusí ze začátku akusticky projevovat vůbec a varovný signály rozeznáš spíš čichem. Nicméně v tomto zdroji jsou přítomny ochrany, které více méně fungují, tak že i při svém odchodu by neměl vzít zbytek PC sebou.

Obecně, pokud máš bokem prostředky na nákup lepšího zdroje, v rámci vlastnicví, ne příliš spolehlivého zdroje, nebude od věci tuto možnost využít.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Lukas napsal(a):

Pravděpodobně vrčí vinutí trafa vlivem zvýšení zátěže, což ještě nutně nemusí znamenat nic jinýho, než ne příliš kvalitní provedení. Každopádně před výbuchem většinou začnou pískat a hoření se nemusí ze začátku akusticky projevovat vůbec a varovný signály rozeznáš spíš čichem. Nicméně v tomto zdroji jsou přítomny ochrany, které více méně fungují, tak že i při svém odchodu by neměl vzít zbytek PC sebou.

Obecně, pokud máš bokem prostředky na nákup lepšího zdroje, v rámci vlastnicví, ne příliš spolehlivého zdroje, nebude od věci tuto možnost využít.

A doporučil by jsi mi prosím nějaký? V rozmezí 1500 - 2000,- Kč jestli by se něco našlo. Nemusí být nějak extra tichý, prostě aby nějak dobře vypadali kabely ku cena/výkon, zda něco takového by bylo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, Martin Bajzík napsal(a):

Tak min 500W ale nebráním se třeba 650 jako rezerva. Ja stejně budu reklamovat ten můj a uvidím jak se to vyřeší 

Evga BQ je v pohodě zdroj, za slušnou cenu

Editoval(a) Vojtěch Šokala
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se