Jump to content

Recommended Posts

Ahoj, v počítačích jsem úplný zelenáč a moc tomu nerozumím, do nedávna jsem byl prostě jen ten člověk, který hodnotil počítače podle prostého vzorce funguje/nefunguje.  Už mě ale přestalo bavit se trápit s mým starým notebookem a tak jsem se rozhodl si o tom něco zjistit a složit si vlastní herní PC 

Po dlouhém hledání jsem se rozhodl pro tyto komponenty, ale nevím jestli jsou spolu dokonale kompatibilní, největší starosti mi dělá grafická karta od nVidia RTX tak bych se vás chtěl zeptat zda byste mi poradili jestli do sebe tyto komponenty zapadají:

Procesor: Intel core I7 8700

Grafika: GIGABYTE GeForce RTX 2070 WINDFORCE 8G, 8GB GDDR6 

Ram.:HyperX Predator RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3200 

Disk HDD: Seagate BarraCuda, 3,5" - 3TB

Disk SSD: Samsung SSD 860 EVO, 2,5" - 250GB

Základní deska: GIGABYTE B360 AORUS GAMING 3 WIFI - Intel B360 

Skříň: CoolerMaster MasterBox Lite 5 

Zdroj: GIGABYTE AORUS P850W - 850WP

Budu potřebovat další větrákové chladiče?

Předemděkuji za všechny rady a návrhy najiné komponenty a prosím pokud jsem přehlédl nějakou fatální věc nesmějte se mi moc :D

PS omlouvám se že jsem pro nedal odkazy na jednotlivé komponenty ale všechny jsou na CZC a dají se vyhledat rychle navíc jsou odkazy nějak extrémně dlouhé.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

podla mna by si mohol počkat do 7.7 ked cyjdu tie nove ryzenu budu lepšie ako tieto intely takže podla mna počkaj a inak mi to pride v pohode 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

hej cakaj na nove ryzeny,ale hlavne je ti podla mna uplne zbytocnych 32gb ram na hranie staci 16gb/naj. do dual chanelu 2x8/ ,a potreboval by si nejaky chladic na cpu napr fera 3.moj nazor

Editoval(a) Lustig

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobře chladič si teda pořídím a na ty ryzeny taky počkám ramku asi taky uberu alespoň to bude levnější, díky moc za rady :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Lepší, než kombinace Intel + RTX 2070 by podle mě byla AMD + RTX 2080.
HyperX Predator nic nezkazí, pokud se nemýlím, lepší RAM se teď nedají sehnat.
Kapacita disků je na úsudku každého. U SSD bych také zvážil, jestli nejít do NVMe.
V cenové kategorii skříně jsem příznivce SilentiumPC, ale taky by se nemuselo šetřit.
Zdroj je zbytečně silný, doporučuju 650-750W, naopak bych přidal na energetické certifikace, 80+ Platinum není od věci.
U zvolené skříně by se ventilátory navíc hodily.
SilentiumPC Fera 3 je takový základ, ale samozřejmě se dá jít cenou i výš.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, Barendol napsal(a):

Lepší, než kombinace Intel + RTX 2070 by podle mě byla AMD + RTX 2080.
HyperX Predator nic nezkazí, pokud se nemýlím, lepší RAM se teď nedají sehnat.
Kapacita disků je na úsudku každého. U SSD bych také zvážil, jestli nejít do NVMe.
V cenové kategorii skříně jsem příznivce SilentiumPC, ale taky by se nemuselo šetřit.
Zdroj je zbytečně silný, doporučuju 650-750W, naopak bych přidal na energetické certifikace, 80+ Platinum není od věci.
U zvolené skříně by se ventilátory navíc hodily.
SilentiumPC Fera 3 je takový základ, ale samozřejmě se dá jít cenou i výš.

Dobře, když vyměním SSD za Samsung SSD 970 EVO PLUS, M.2 - 500GB

Zdroj za Seasonic Focus Plus Platinum - 750W 

Ale když AMD tak nevím jakou desku a jaký procesor. Ten nový ryzen co bude je na mě moc drahý a vypadá to, že Max výkon by podával spíše při lepším vodním chlazení (alespoň myslím když si vezmeme 16 jader na nevím jak velkých frekvencích)

Co se týče skříní tak tam se úplně ztrácím ale klidně bych do ní vrazil i více peněz hlavně aby se nepřehřívala grafika a procesor.

Nebyl by nějaký návrh? Já se v tom vážně moc nevyznám :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Samozřejmě tu nemluvíme o Ryzenu 9, to je na hry, včetně internetu, videa a kdoví čeho ještě, Ryzen 5 by mohl být dostupnější, takže základní model (který se dá také případně přetaktovat i na B deskách) by mohl být někde kolem 4,5k (můj odhad bez informací).

Můj hrubý návrh (nezapočítává novinky příštího měsíce)

Vychází to i s rezervou na 45k, cena se dá snadno srazit o asi 8k na úkor grafického výkonu, pak by to bylo kolem 35k.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No já nevím, moc se v taktování nevyznám, řekl bych, že mám tak napůl teorii a žádnou praxi byl bych raději něco co mám v základu turbo udržitelné 4ghz 

Co se týče grafické karty tak si nejsem jistý podporují ty nové hry s Ray tracing duální grafiku? Možná bych časem přikoupil další jednu, takže nevím jestli teď koupit tu 2080 nebo 2070 

Co se ceny týče tak tu počítám bez DPH a chtěl bych ji udržet někde kolem 35 tisíc

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Více grafických karet podporuje až RTX 2080. Ale pak je taky důležitý zjístit, jestli se víc nevyplatí koupit novou kartu, více karet nemusí být podporováno.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobře no ale tyhle RTX karty by měli snad rozjet všechny hry bez Real tracingu na slušná fps(ka) ne? No ještě jsem se chtěl zeptat jestli je dobrý procesor ryzen 5 2600? Místo toho doporučeného, tenhle bych nemusel taktovat snad

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...