Jump to content
Rainier Wolfcastle

PC pro fotografa

14 Příspěvků k tomuto tématu

Rád bych Vás jako zkušenější požádal o zhodnocení PC sestavy, která bude sloužit k úpravám fotografiíí (zoner, photoshop, luminar) a lehčím úpravám videí (davinci). Vzhledem k tomu, že jsem posledních pár let strávil na macboocích (bohužel už mi výkonově nestačí a současné modely už jsou cenově naprosto přestřelené), takže se již v komponentech příliš neorientuji. Cílěm byla sestava do 25tis bez DPH. Budu vděčný za každou radu.

i5 9600K (ryzen5 2600)

msi z370-a pro (msi b450 tomahawk)

noctua nh-l9a (fera 3he1224)

GTX 1060 3GT OC 3GB DDR5 ( GTX 1050 Ti 4GT OC 4GB DDR5)

Corsair Vengeance LPX 2x8GB (4x8GB)

seasonic s12II 620W

SilentiumPC Signum SG1 TG + arctic fan f12

samsung 970 EVO 500GB (crucial MX500 1TB)

Lenovo ThinkVision P24q (AOC Q2577PWQ)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Osobně bych stavěl na AMD a doplnil bych to o GTX 1060 6gb. Bude víc jader/vláken na CPU a zároveň si povedem líp s grafickou akcelerací (DaVicni a Photoshop ji dokážou využít a některé efekty ji vyžadují)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Rainier Wolfcastle napsal(a):

Rád bych Vás jako zkušenější požádal o zhodnocení PC sestavy, která bude sloužit k úpravám fotografiíí (zoner, photoshop, luminar) a lehčím úpravám videí (davinci). Vzhledem k tomu, že jsem posledních pár let strávil na macboocích (bohužel už mi výkonově nestačí a současné modely už jsou cenově naprosto přestřelené), takže se již v komponentech příliš neorientuji. Cílěm byla sestava do 25tis bez DPH. Budu vděčný za každou radu.

i5 9600K (ryzen5 2600)

msi z370-a pro (msi b450 tomahawk)

noctua nh-l9a (fera 3he1224)

GTX 1060 3GT OC 3GB DDR5 ( GTX 1050 Ti 4GT OC 4GB DDR5)

Corsair Vengeance LPX 2x8GB (4x8GB)

seasonic s12II 620W

SilentiumPC Signum SG1 TG + arctic fan f12

samsung 970 EVO 500GB (crucial MX500 1TB)

Lenovo ThinkVision P24q (AOC Q2577PWQ)

Doporučil bych vám počkat na ryzen 3rd bude mnohem výkonnější cca za 3 týdny.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Děkuji za odezvu. Ano, to mam v planu jeste chvili pockat, s jakou cenou bude Ryzen 3 na CZ trh uveden. A má podle Vás smysl jít spíše směrem Intelu nebo Ryzenu? Někde jsem viděl benchmarky, kdy i přes menší počet jader i vláken byl Intel výkonnější. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V tuhle dobu určitě ryzen. Ryzen 3 bude stát okolo 100 dolarů a ryzen 5 okolo 250 dolarů ( s cenami s mohu mýlit).To bylo, když měl Intel věští výkon na 1 jádro, teďka AMD tvrdí že má věští výkon na jedno jádro aamělo by to být naopak.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 13. 6. 2019 at 19:27, Ondra Bena napsal(a):

V tuhle dobu určitě ryzen. Ryzen 3 bude stát okolo 100 dolarů a ryzen 5 okolo 250 dolarů ( s cenami s mohu mýlit).To bylo, když měl Intel věští výkon na 1 jádro, teďka AMD tvrdí že má věští výkon na jedno jádro aamělo by to být naopak.

To by mě zajímalo, kde ses dozvěděl o tom Ryzenu 3? Vůbec nebyly oznámeny a ty už tu něco doporučuješ.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Rainier Wolfcastle napsal(a):

Ok, to uz vydrzim. A co se zbytku komponentu tyce?

Jedním slovem-slabota. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, brunovito666 napsal(a):

Ano, ale to je jen APU.

a to vadí ? mluvil o Ryzenu 3, což souhlasí a cenu taky trefil správně

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 hodinami, Rainier Wolfcastle napsal(a):

Mohl bys to trochu rozvest? Napriklad co cim by jsi nahradil? Rad si necham poradit

Zrdoj není nejhorší, ale lepší je to mít postavený na kvalitním základu. 

Disky určitě jeden čistě na systém do Sata III a druhej do M.2 slotu na tvé věci, tedy fotky apod.

K Ryzenu určitě 4x8 GB ne-e. Vůbec k žádnýmu mainstream procesoru by neměli býti přísušné 4 sloty ram, přicházíš o výhodu dual-channelu, takže když už, tak 2x16 GB.

Grafika asi u tebe není podstatná hádám až tak moc, ale i tak bych radši šel do GTX 1060 a nebo do vyšší řady Turing. Tedy aspoň GTX 1650, která je v některých případech levnější než starší generace.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď