Jump to content
Bruder

Vytěžování CPU a sítě

9 Příspěvků k tomuto tématu

Ahoj 
potřeboval bych poradit. Pc mi vytěžuji programy jménem  Klient DNS a systémové přerušení a potřeboval bych radu jak se jich zbavit. Dohromady zabírají 10%-15% cpu a 16% sítě.

Děkuji za rady

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No tohle moc nedává smysl, protože DNS klient by ti fakt CPU zatěžovat neměl. Může žrát jedině trochu víc RAMky, ale to je vše. I to aby zatížil tolik sítě je blbost (i když tedy nevím, jak rychlou přípojku tam máš). Takže bych se buďto podíval, jestli tam nemáš nějaký virus nebo bych zkusil vyčistit hosts soubor ve Windowsu, to může dělat tyhle problémy. Taky je možnost, že používáš nějaký divný DNS server, co ti tohle způsobuje. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

právě že virus mi to nenašlo. Pc jsem si nechal proset asi 3x esetem a asi 2x programem malwarebytes a žádný vir mi to nenašlo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@BruderDeaktivuj Adblock... Windows na něj není optimalizovaný, ten co používáš očividně refreshuje pořád a neefektivně blacklistuje... Projet pár pochybných webů a jsi na stovce

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nemáš zaplou ochranu v reálném čase antivirů? Vypadá to že pořád padají nějaké procesy na pozadí

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 9. 6. 2019 at 9:53, Bruder napsal(a):

Furt beze změny. Furt mi to zatěžuje procesor až na 15% 

DNS služba funguje jen tehdy, když potřebuješ přeložit nějakou IP adresu. Zřejmě ti někde něco běží ve smyčce. Zkus změnit IP adresy DNS serverů třeba na DNS CZ.NIC.

JAK ZAPNOUT CZ.NIC RESOLVERY?

V konfiguraci síťového připojení nakonfigurujte resolvery s IP adresami 193.17.47.1 a 185.43.135.1, pokud vaše síťové připojení funguje i přes protokol IPv6 můžete použít i IPv6 adresy 2001:148f:ffff::1 a 2001:148f:fffe::1.

Sorry, nejde mi dát na mobilu citace

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď