Jump to content
Romantus97

Adata XPG Spectrix

20 Příspěvků k tomuto tématu

Brouzdal jsem internetem a našel jsem tyhle zbrusu nové RAMky, prý mají Hynix M-Die, co na ně říkáte? Koukal jsem i na nějaké recenze (bohužel je měl v ruce i Stratos :nokappa:) a zlý to není, podle Tweaktownu ve většině užití jsou na 3600 MHz CL16 (tohle je po OC) schopny nakopat G.Skill Royle 4000MHz (v základu), což je úplně jiná cena :D za necelé 3K skvělé RAM... @milanfon co na ně říkáš? Dost mě zajímá jak si vedou proti Patriot Viper RGB...

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 31. 5. 2019 at 22:53, Romantus97 napsal(a):

Brouzdal jsem internetem a našel jsem tyhle zbrusu nové RAMky, prý mají Hynix M-Die, co na ně říkáte? Koukal jsem i na nějaké recenze (bohužel je měl v ruce i Stratos :nokappa:) a zlý to není, podle Tweaktownu ve většině užití jsou na 3600 MHz CL16 (tohle je po OC) schopny nakopat G.Skill Royle 4000MHz (v základu), což je úplně jiná cena :D za necelé 3K skvělé RAM... @milanfon co na ně říkáš? Dost mě zajímá jak si vedou proti Patriot Viper RGB...

No, pokud hledáš něco s RGB, tak jo, jsou pěkný a výkon není vůbec špatný, ale pokud ti jde o Ryzen 3rd (tedy pokud máš v plánu upgrade), tak bych doporučil za skvělou cenu Patriot Viper Steel 16 GB (2x8GB) 4000 Mhz. Za 4 tisíce B-die? Proč ne? Za Trident Z RGB s B-die dáš víc jak 5 tisíc. :)

Editoval(a) VojtěchC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 22 minutami, VojtěchC napsal(a):

Za 4 tisíce B-die? Proč ne? Za Trident Z RGB s B-die dáš víc jak 5 tisíc. :)

Tie drahšie Trident majú ale cl14 narozdiel od týchto Patriotov. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 36 minutami, Roy napsal(a):

Tie drahšie Trident majú ale cl14 narozdiel od týchto Patriotov. 

CL14 na frekvenci 3200 Mhz s napětím 1.35V. :) Co se týká stejný frekvence, tak jsou na tom G.skill o málo lepší za cenu 7 tisíc. :) 

Editoval(a) VojtěchC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 34 minutami, VojtěchC napsal(a):

CL14 na frekvenci 3200 Mhz s napětím 1.35V. :) Co se týká stejný frekvence, tak jsou na tom G.skill o málo lepší za cenu 7 tisíc. :) 

Tak logicky že nebudú cl14 pri 4000MHz :D to bolo len konštatovanie ...  neviem na koľko MHz @Romantus97 vytiahne RAM na x370 doske.. síce je to kvalitná doska ale aj tak.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 34 minutami, Roy napsal(a):

Tak logicky že nebudú cl14 pri 4000MHz :D to bolo len konštatovanie ...  neviem na koľko MHz @Romantus97 vytiahne RAM na x370 doske.. síce je to kvalitná doska ale aj tak.

Ano, jenže to znamená, že i s Patriotama zvládne CL14 nebo aspoň by měly. 

Někde jsem četl, že má v plánu upgrade, tak nevím, ale proto jsem taky psal výše o tom upgradu,v tom případě by se vyplatily Patrioty. :)

Editoval(a) VojtěchC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@VojtěchC tohle jde taktovat krásně... Porazilo to na CL16 na 3600 MHz i G. SKILL Royale 4000 MHz (v základu), za cenu 2,8 máš výkon jak prase

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Romantus97 napsal(a):

@VojtěchC tohle jde taktovat krásně... Porazilo to na CL16 na 3600 MHz i G. SKILL Royale 4000 MHz (v základu), za cenu 2,8 máš výkon jak prase

Jasně, pravda, že jsou fakt pěkný. :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@VojtěchC a k tomu to RGB :D co víc si přát :D tyhle vidím na bestseller, kam se habou B-die :D ty G.skill mají B-die a dostaly... co vím ty Royal nebyly taktovaný, ani laděný ale CL 17 na 4000 MHz je dost pokud to překoná (byť o "pár" bodů) RAMka za polovinu s větším a hezčím RGB, tak máme jasno :D kdoví jestli ty Viper jsou lepší...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 minutami, Endyy napsal(a):

kdysi se tu doporučovali do každý sestavy a lidi tu o nich básnili jako o B-die čipech a za 2.6k no neber to 

presne ako hovoríš "kdysi" ... bohužiaľ do nich výrobca začal pchať všetky možné značky a druhy čipov.

Editoval(a) Roy
  • Like 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Roy napsal(a):

presne ako hovoríš "kdysi" ... bohužiaľ do nich výrobca začal pchať všetky možné značky a druhy čipov.

takže výrobce do nich z čista jasna začal dávat jinej typ čipů a i tak cena zůstala stejná ? to mi teda řekni, jakej by k tomu měli důvod

kor když tyhle ramky byly vždycky jedny z nejlevnějších, to cenovce b-die moc neodpovídá když i dneska si o ně výrobci řeknou klidně 5k a víc (2x8GB)

jde tohle doložit nějakym článkem, videem, recenzí nebo nečim podobným, nebo kde si na tuhle informaci přišel ? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Endyy nevyplatilo se to... https://www.google.cz/m?q=b-die+ram+list+2019&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1 tady Adata ani není... 

Citovat

"Co je dobré pro úl, nemusí být dobré pro včely..." 

Římské úsloví

Když to přeložím, nám se ty B-die v levných RAM líbí, ale Adata na to trpěla

Editoval(a) Romantus97
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Romantus97 napsal(a):

to je právě ono, tenhle konkrétní model na žádnym seznamu b-die není, a taky nikdy nebyl

proto by mě zajmalo, proč se tu kdysi považovalo za všeobecnej fakt, že tyhle ram maj b-die, kdo na to přišel a podle čeho tak usoudil

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Endyy pokud tam byly, nejsou :D Samsung B-die končí... Hynix M-die zlo rozhodně není a v hodně benčích bude předčit jiné RAM, proč by Adata dělala model horší za víc než existující? RGB za 500 je dost... V starší nalezneme ke všemu horší čipy

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 minutami, Romantus97 napsal(a):

@Endyy pokud tam byly

a byly ? to je to, co se celou dobu snažim zjistit

všichni to tu šířili jako hotovou věc, tak by mě zajmalo, odkud ta informace byla, když na žádnym b-die listu to nikdy nebylo a screen z TB, kde by byly vidět b-die sem taky nikde neviděl, tak kde se to vynořilo ? 

a to že pak do nich začali dávat jiný chipy si taky někdo vycucal z prstu, když o tom nikde není žádná zmínka

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 3. 6. 2019 at 14:29, Endyy napsal(a):

to je právě ono, tenhle konkrétní model na žádnym seznamu b-die není, a taky nikdy nebyl

proto by mě zajmalo, proč se tu kdysi považovalo za všeobecnej fakt, že tyhle ram maj b-die, kdo na to přišel a podle čeho tak usoudil

B-Die listy nejsou kompletní! Někdy je potřeba najít nějaký review, kdy recenzent sloupne chladič a pak si příslušnost chipu najít podle jeho označení.

On 3. 6. 2019 at 16:19, Endyy napsal(a):

a byly ? to je to, co se celou dobu snažim zjistit

všichni to tu šířili jako hotovou věc, tak by mě zajmalo, odkud ta informace byla, když na žádnym b-die listu to nikdy nebylo a screen z TB, kde by byly vidět b-die sem taky nikde neviděl, tak kde se to vynořilo ? 

a to že pak do nich začali dávat jiný chipy si taky někdo vycucal z prstu, když o tom nikde není žádná zmínka

Bylo to kdysi obsahem nějakýho článku.

Pravděpodobně s nimi v této podobě s b-die vešly na trh, pak si uvědomily, že to pro ně není, až tak rentabilní záležitost a začaly experimentovat s konkurenčními chipy, se kterými by zachovaly parametry.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, Lukas napsal(a):

Bylo to kdysi obsahem nějakýho článku.

super, seš schopnej to ještě dohledat ? rád se na to mrknu 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 5. 6. 2019 at 14:38, Endyy napsal(a):

super, seš schopnej to ještě dohledat ? rád se na to mrknu 

Hele, věřím tomu, že je možný to ještě dohledat, ale já poslední dobou nemám čas ani na pravidelný návštěvy na fóru.

Ale možná by to šlo vyhledávat reverzně, mrknout na seznam označení b-die chipů, upozorňuju na to, že revizi b-die, co je mi známo, dělal ještě i Micron, možná i někdo další, a pravděpodobněji, než ty Samsungu, tam byli právě ty, a zkoušet je ve fultextu ve spojení s Adata XPG a ono se někde něco objeví.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď