Jump to content

Recommended Posts

Ahoj,

Vím že zde radím ohledně sestav, ale dostal jsem se do úzkých, resp. chtěl bych znát váš názor.

Jsem střihač/motion designer (premiere, after a HITFILM), který by potřeboval nový stroj. Na ten stroj má rozpočet +/- 23 000 a od svého notebooku očekává, že za pomoci doku s integrovanou grafikou spojí s ntb 3 monitory, zvládne za pomoci proxy živý náhled full HD až 4K videa  (ale 4K není pro mě nutné), zvládne i nějaké to hraní a bude mít 64 bit systém  (takže nic extra). A musí mít usb typu C (kvůli dokovačce)

Zatím mi do oka padl Tento , ale nevim jestli to splní mé požadavky  

Díky za zpětnou vazbu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Jako jo, to Lenovo je hezký. Má to tu nVidii, takže ta odvede většinu práce, pokud tedy nepoužíváš nějaký CPU heavy efekty. Zase je fakt, že to CPU není nejvýkonnější, ale to jejich chlazení by asi víc nezvládlo. Co si ale myslím, že by pro tebe bylo ještě lepší jak samotné USB-C je thunderbolt, ale to už by jsme byly v malinko jiné cenové kategorii. Jako ten notebook je určitě hezký a svojí práci asi odvede, ale trochu bych se bál, jestli to HDD bude stačit na 4K video. S barvama displeje je na tom docela špatně (58% sRGB), ale tak to většina notebooků za tu cenu. 

Já našel třeba tohle, co má dobré CPU a 500GB SSD, ale zase tam nebudeš mít tak dobrou grafickou akceleraci jako s tou nVidií. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, milanfon napsal(a):

Jako jo, to Lenovo je hezký. Má to tu nVidii, takže ta odvede většinu práce, pokud tedy nepoužíváš nějaký CPU heavy efekty. Zase je fakt, že to CPU není nejvýkonnější, ale to jejich chlazení by asi víc nezvládlo. Co si ale myslím, že by pro tebe bylo ještě lepší jak samotné USB-C je thunderbolt, ale to už by jsme byly v malinko jiné cenové kategorii. Jako ten notebook je určitě hezký a svojí práci asi odvede, ale trochu bych se bál, jestli to HDD bude stačit na 4K video. S barvama displeje je na tom docela špatně (58% sRGB), ale tak to většina notebooků za tu cenu. 

Já našel třeba tohle, co má dobré CPU a 500GB SSD, ale zase tam nebudeš mít tak dobrou grafickou akceleraci jako s tou nVidií. 

Díky, po envy jsem se díval taky, ale seš si jistý že mi to na nějaký náročnější střih postačí? Hodně pracuju s partikly a svěřenými efekty. Jinak úplně nejvíc dělám s maskami (což není efekt)

Jinak SSD bych dokoupil (má to MVeM) a časem bych to doplnil na 12 Gb RAM (to je max).

Pro tu dokinu stačí USB C bez thunderboltu.

Dík za radu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Momo Dajaký napsal(a):

Vyser sa na NTB ...8gb ram by mohlo byť malo a 4k to asi nebude fungovať

Až na to, že jsem skoro každý týden s ntb jinde. A stěhovat stolní PC je přes čáru. A zároveň ten NTB budu používát časem i do školy. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 26 minutami, Každý za barem napsal(a):

Jinak úplně nejvíc dělám s maskami (což není efekt)

To sice není, ale třeba z mojí zkušenosti s Premierem žerou fakt hodně procesoru.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 22 minutami, milanfon napsal(a):

To sice není, ale třeba z mojí zkušenosti s Premierem žerou fakt hodně procesoru.

Tak z mojí zkušenosti mi moc CPU masky nežerou (z afteru)

Editoval(a) Každý za barem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 39 minutami, Každý za barem napsal(a):

Tak z mojí zkušenosti mi moc CPU masky nežerou (z afteru)

V Afteru ne no, tam jsou lépe optimalizované a ty efekty tam umí i dobře využít gafiku, ale zase většinou jen nVidii. 

Jako řekl bych ti, abys šel do toho Lenova, ale bojím se, že u těch After efektů bude ten procesor trpět. Kamarád má notebook se stejným procesorem a střih v Premiere se na tom dá, ale na After Efekty to není a netroufám si říct, kolik práce tady odvede grafika. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, milanfon napsal(a):

V Afteru ne no, tam jsou lépe optimalizované a ty efekty tam umí i dobře využít gafiku, ale zase většinou jen nVidii. 

Jako řekl bych ti, abys šel do toho Lenova, ale bojím se, že u těch After efektů bude ten procesor trpět. Kamarád má notebook se stejným procesorem a střih v Premiere se na tom dá, ale na After Efekty to není a netroufám si říct, kolik práce tady odvede grafika. 

Díky. Osobně si nechám poradit od někoho kdo ví co dělá. 

Ještě bych tu měl tohoto Della, ale jako je docela dost těžký  (na každodenní nošení). Popřípadě tu je ještě to samé lenovo jen s I7 (1.8 GHz 4 jádra/ 8 vláken) a 12 Gb RAM.

Bylo by to lepší?

Nebo ještě https://www.czc.cz/hp-envy-x360-15-ds0005nc-cerna/260975/produkt nebo ta co jsi ukázal ty. Co by byla nejlepší volba. Osobně bych šel do toho dellu (nevím jak to má s chlazením) nebo envy nebo toho lenova s I7. Envy má relativně  (pro mě) málo místa na disku, ale zase je to PCI.E disk. Zkrátka nevím 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 minutami, Každý za barem napsal(a):

Díky. Osobně si nechám poradit od někoho kdo ví co dělá. 

Ještě bych tu měl tohoto Della, ale jako je docela dost těžký  (na každodenní nošení). Popřípadě tu je ještě to samé lenovo jen s I7 (1.8 GHz 4 jádra/ 8 vláken) a 12 Gb RAM.

Bylo by to lepší?

Nebo ještě https://www.czc.cz/hp-envy-x360-15-ds0005nc-cerna/260975/produkt nebo ta co jsi ukázal ty. Co by byla nejlepší volba. Osobně bych šel do toho dellu (nevím jak to má s chlazením) nebo envy nebo toho lenova s I7. Envy má relativně  (pro mě) málo místa na disku, ale zase je to PCI.E disk. Zkrátka nevím 

Nevím no. Ty G-čkové Delly mají dobré specifikace, ale neslyšel jsem na ně moc dobré hodnocení. To bych spíš už šel radši do toho nabušenějšího Lenova. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, milanfon napsal(a):

Nevím no. Ty G-čkové Delly mají dobré specifikace, ale neslyšel jsem na ně moc dobré hodnocení. To bych spíš už šel radši do toho nabušenějšího Lenova. 

A envy  (dořesil bych externím diskem, případě NASem)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...