Jump to content

Výběr grafické karty dle výkonu, chlazení (cena nemá vliv)  

11 členů hlasovalo

1. 1. Jaká grafická karta má lepší chlazení a takty?

• ASUS ROG STRIX GAMING GeForce RTX 2070 O8G
    • GIGABYTE GeForce RTX 2070 AORUS EXTREME 8G

17 Příspěvků k tomuto tématu

On 29. 5. 2019 at 6:27, Romantus97 napsal(a):

MSI RTX 2070 GAMING Z 

Děkuji za radu, ale hledám něco se 3 ventilátory pro efektivnější chlazení. Na grafice se bude i renderovat delší časové úseky, takže 2 ventilátory by nestačily.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 18 hodinami, Romantus97 napsal(a):

@Fatilda IV tak to doporučím max Strix od Asusu... Gigabyte karta mi nedávno vyletěla do vzduchu, záruka neuznána

Zajímavé... Beru v potaz, díky ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Proč tu řešíte záruky? Každá karta jednou odejde, otázka kdy a to, jak se k tomu postaví je všude stejný. 

Strixa je zbytečně drahá, proto bych taky radši doporučil Gigabyte.

Editoval(a) VojtěchC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, brunovito666 napsal(a):

Záruka od Asusu taky není žádné terno. Nejlepší záruku má EVGA.

Záruka mě až tak nezajímá. Stačí mi 3 roky. U Alzy mám několikrát vyzkoušené, že mi reklamaci přijmou. Spíše se zajímám o to chlazení. Myslíte, že má FTW lepší?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, VojtěchC napsal(a):

Proč tu řešíte záruky? Každá karta jednou odejde, otázka kdy a to, jak se k tomu postaví je všude stejný. 

Strixa je zbytečně drahá, proto bych taky radši doporučil Gigabyte.

Pokud za tu cenu je lepší chlazení a výkon (což se dá sledovat i u GTX 1050 Ti, kdy jsem vyzkoušel obě grafiky a STRIX z toho vyšla lépe), jsem schopen připlatit si pár stovek za lepší chlazení.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 16 minutami, Fatilda IV napsal(a):

Záruka mě až tak nezajímá. Stačí mi 3 roky. U Alzy mám několikrát vyzkoušené, že mi reklamaci přijmou. Spíše se zajímám o to chlazení. Myslíte, že má FTW lepší?

Nebavím se o délce, ale o podmínkách. U EVGA můžeš taktovat, používat exotické chlazení atd. A pokud to zjistí, záruka pořád platí. Nevím, jak na tom jsou VRM, ale ty jsou většinou skvělé jak u Strix, tak u FTW3 a Gigabyte Extreme, tyhle dominují 3DMark žebříčkům.

Editoval(a) brunovito666
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 hodinami, brunovito666 napsal(a):

U EVGA můžeš taktovat

když necháš defaultní bios, tak nemaj jak zjistit, jestli si taktoval nebo ne 

takže reálně můžeš taktovat grafickou kartu od jakýhokoli výrobce, takže bych to jako výhodu EVGY moc nepovažoval

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 42 minutami, Endyy napsal(a):

když necháš defaultní bios, tak nemaj jak zjistit, jestli si taktoval nebo ne 

takže reálně můžeš taktovat grafickou kartu od jakýhokoli výrobce, takže bych to jako výhodu EVGY moc nepovažoval

Jestli sis nevšiml, tak jsem psal, že pokud to zjistí, tak žádné problémy nejsou, bylo to jen hypoteticky. A nikdy nevíš, co se může pokazit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

takže abych to správně pochopil

výhoda EVGY je v tom, že nepřijdeš o záruku pokud zjistí, že si tu grafickou kartu taktoval ( takže jim to vlastně sám napíšeš, protože jinak to zjistit nemůžou ) ?

a já blbec si koupil MSI, takže až to nedejbože budu reklamovat a psát jim k tomu, jak sem to neuvěřitelně taktoval do sraček + svoje taktovací rekordy, tak mi to bohužel neuznaj

Editoval(a) Endyy

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Endyy napsal(a):

takže abych to správně pochopil

výhoda EVGY je v tom, že nepřijdeš o záruku pokud zjistí, že si tu grafickou kartu taktoval ( takže jim to vlastně sám napíšeš, protože jinak to zjistit nemůžou ) ?

a já blbec si koupil MSI, takže až to nedejbože budu reklamovat a psát jim k tomu, jak sem to neuvěřitelně taktoval do sraček + svoje taktovací rekordy, tak mi to bohužel neuznaj

Sám jsi zmiňoval BIOS, při určitých podmínkách to zjistit jde. Nikomu nemusíš psát, jak jsi to taktoval do sraček, ale to jim taky nevadí, můžeš do toho jít i s héliem nebo dusíkem.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 35 minutami, brunovito666 napsal(a):

Sám jsi zmiňoval BIOS, při určitých podmínkách to zjistit jde. Nikomu nemusíš psát, jak jsi to taktoval do sraček, ale to jim taky nevadí, můžeš do toho jít i s héliem nebo dusíkem.

jo, ale 99% lidí na BIOS nesáhá a zbylý 1% je schopný tam dát ten původní, něž to pošlou na reklamaci

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 hodinami, Endyy napsal(a):

jo, ale 99% lidí na BIOS nesáhá a zbylý 1% je schopný tam dát ten původní, něž to pošlou na reklamaci

Jasně, taky ale jde o to, že se s tím drbat nemusíš. A nemusíš tu psát, že to zabere 5 minut, došlo mi, že tvá odpověď by tomu byla podobná.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, brunovito666 napsal(a):

Jasně, taky ale jde o to, že se s tím drbat nemusíš

takže podle tebe EVGA uzná záruku i když změníš BIOS na kartě ? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď