Jump to content
Goro prox

Nzxt kraken M22, b360m bazooka

3 Příspěvky k tomuto tématu

Dobrý den mám problém se zapojením vodního chladiče kraken M22 na základovou desku b360m bazooka. Při spuštění se mi ukáže CPU fan error, please check. Vše najede tak jak má ale za necelé 2minuty se chladiče rozjedou na plný koule, což mi nikdy neudelalo. Prosím potřebuji poradit 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

A kam jsi zapojil větrák? Máš ho správně v CPU_FAN konektoru? Podle toho, co píšeš mi to nepřijde. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Fan eror ti může skočit buď to kvůli tomu, jak psal Milan, nebo kvůli nastavení minimálních přípustných otáček cpu_fanu v biosu. Vzhledem k tomu, že ti to nikdy předtím nedělalo, tak bych to typoval na nějakou, buď to spontánní změnu v biosu, asi vlivem nějakého tunerského, nebo obdobného kontrolního SW, pravděpodobně vlivem nějaké jeho, nebo OS aktualizace, který je schopný nastavení tohoto typu ovlivňovat z OS, a nebo tvým vlastním zásahem v takovém to typu SW.

Budeš se muset podívat do biosu na minimální hranici otáček cpu_fanu a tu snížit pod hranici minimálních otáček ventilátorů na svým cpu-chladiči, a pak můžeš rovnou, buď ještě v UEFI nastavit profil pro nižší otáčky, a nebo v nějaké této, už výše zmíněné, utilitce, např. přidané do instalačního balíčku driverů k desce, to samé upravit ručně, a nebo také zvolit přednastavený profil.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď