Jump to content

Recommended Posts

Zkontroloval bych stav disku přes Crystal Disk Info a kouknul se, jestli neprobíhají nějaké aktualizace. Přinejlepším bych koupil nějaké SSD, teď seženeš 120GB za 590,-

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Tohle se stalo mě a ještě dvěma známým a ve všech případech to bylo špatným diskem. Jak starý máš?

Nebo nenainstaloval jsi si nějaký program, který ten disk vytěžuje?   On to může být klidně i jen deamon tools nebo torrent ale oba se (alespoň mě) spouštějí automaticky po startu a běží na pozadí a disk pak má méně prostoru pro systém.  "To byl jen takový příklad"

Jinak pokud máš špatný disk tak by ti to ve správci úloh pravděpodobně zvýrazní jako nejzátěžovější kolonku s názvem Systém

Dále, je to jen chvíli po startu nebo po celou dobu kdy máš notebook spuštěný?

A jakou má tvůj disk mezipaměť?

On 26. 5. 2019 at 17:41, itsLukyn napsal(a):

Tak ještě jedno téma. Mám ntb z HDD a v poslední době je stále na 100% zátěže a všechno trvá dyl. Nevíte někdo co s tím? :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To já nevím, ale noťas mám něco přes rok a 3 měsíce.

To ne, automatické zapínání mám u všeho vypnuté.

Ano, právě že kolonka System tam je skoro neustále na 100%

Podle internetu by to mělo být 128 MB.

Před 22 hodinami, Hynex napsal(a):

Tohle se stalo mě a ještě dvěma známým a ve všech případech to bylo špatným diskem. Jak starý máš?

Nebo nenainstaloval jsi si nějaký program, který ten disk vytěžuje?   On to může být klidně i jen deamon tools nebo torrent ale oba se (alespoň mě) spouštějí automaticky po startu a běží na pozadí a disk pak má méně prostoru pro systém.  "To byl jen takový příklad"

Jinak pokud máš špatný disk tak by ti to ve správci úloh pravděpodobně zvýrazní jako nejzátěžovější kolonku s názvem Systém

Dále, je to jen chvíli po startu nebo po celou dobu kdy máš notebook spuštěný?

A jakou má tvůj disk mezipaměť?

Nejvíc chroupe, jak jsem říkal nahoře System.

On 27. 5. 2019 at 22:00, Romantus97 napsal(a):

@itsLukyn jdi do správce úloh a ve složce procesy seřaď dle vytížení disků... Co nejvíc chroupe?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 16. 8. 2019 at 22:31, Hynex napsal(a):

Tak to vypadá jako by byl rozbitý, zkus tedy provést ty testy jak psali nahoře

Stav disku je dobrý

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A dělá to pořád nebo jen při spouštění něčeho? 

Zkus teda ten antivirus, já mám taky 128mb mezipaměť a to mám pět let starý notebook a jede to v pohodě takže to máš nějak určitě nějak zaplácané

Možná zkus ještě vyčistit mezipamět

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Hynex napsal(a):

A dělá to pořád nebo jen při spouštění něčeho? 

Zkus teda ten antivirus, já mám taky 128mb mezipaměť a to mám pět let starý notebook a jede to v pohodě takže to máš nějak určitě nějak zaplácané

Možná zkus ještě vyčistit mezipamět

Jak kdy, ale když spustím mnoho aplikací tak to šlo, ale ted to nejak kouše

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No v tom správci úloh to že má disk 100% je čas po který pracuje (já to nechápu jak přesně to je myšleno) nicméně to znamená že se tam pořád něco děje

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 18. 8. 2019 at 14:35, itsLukyn napsal(a):

Stav disku je dobrý

Stav disku jsi kontroloval jakým SW?

Doporučuji stáhnout HD Sentinel (stačí trial verze) https://www.hdsentinel.com/download.php a dát test povrchu disku - pouze čtení. Chvilku to potrvá, dle velikosti disku, ale zjistíš, jestli je disk vadný. Mimochodem SW ti rovnou vyhodí zdraví disku.

A jak se píše výše, tak častý problém neustálého vytížení disku je právě nějaká závada na něm.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...