Jump to content

Recommended Posts

Zdravím, mám starou sestavu, kterou bych chtěl (zmodernizovat) hlavně odhlučnit. Nemám zkušenosti s kompatibilitou a s možnostmi, velmi bych ocenil kdyby mě mohl někdo nasměrovat co je dobré vyměnit a co ponechat. Nepotřebuji větší výkon, spíše jde o stabilitu, tichost a spolehlivost. Přemýšlel jsem o produktech be quiet. Děkuji moc za pomoc!

sestava:

GIGABYTE MB Sc LGA2011G1.Assassin2, Intel X79,4xDDR3, E-ATX

Procesor Intel Core i7-3820

Coolermaster zdroj 1000W Silent Pro M1000, Modular PFC v2.3, 13,5cm fan

Zalman Z9 Plus case

CORSAIR H70 vodn. chlazen.

GIGABYTE VGA ATI Radeon HD7970 3GB DDR5 (Overclock)

Corsair 16GB(4x4) KIT DDR3 1600MHz CL9 Blue Vengeance 1

Seagate Barracuda 7200.12 1TB ST1000DM003

SSD disk OCZ Agility 3 Series 120GB

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
1 hour ago, David322 napsal(a):

Zdravím, mám starou sestavu, kterou bych chtěl (zmodernizovat) hlavně odhlučnit. Nemám zkušenosti s kompatibilitou a s možnostmi, velmi bych ocenil kdyby mě mohl někdo nasměrovat co je dobré vyměnit a co ponechat. Nepotřebuji větší výkon, spíše jde o stabilitu, tichost a spolehlivost. Přemýšlel jsem o produktech be quiet. Děkuji moc za pomoc!

sestava:

Zalman Z9 Plus case

Doporučuji počkat do konce léta a upgradovat na Ryzen 3rd a Navi GPU. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 27 minutami, Romantus97 napsal(a):

Co se týče odhlučnění... Nanoxia deep silence je řada která se tím zabývá... 

Nanoxia Deep Silence 3 case vypadá velikostně asi vhodná na moji základní desku, jaké je vhodné chlazení CPU a zdroj? Je třeba dokoupit ještě další větráky nebo stačí 3 vestavěné ve skříni? @Romantus97 děkuji!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Cooler Master zdroje moc neznám... Ale RM750X od Corsairu je tichý i u mé sestavy, jednoslotový vodník není úplně ideální (za mě), co takhle NZXT Kraken 🐙? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 20. 5. 2019 at 18:25, David322 napsal(a):

sestava:

Zalman Z9 Plus case

Můj názor:

i7 3820 je stále dost schopný procesor a myslím, že ačkoliv to není K verze, tak se mu dá nastavit násobič na 43, tedy zvýšit takt na 4,3 GHz. Alespoň u Xeonu E5 1620, což je stejné cpu jako 3820, to jde.

Zdroj, ačkoliv je starší a "jen" 80 Plus Bronze, tak je 1000W a v pohodě utáhne novou sestavu. - pro případ kupování nových komponent

Case bych fakt vyměnil, protože Z9 Plus není až tak dobrá. A jak se píše výše, tak ty bedny od Nanoxie, by mohly být dobrá volba.

H70 chlazení stačí jak an ten intel, tak i do budoucna třeba na AMD. Kit na AM4 socket se dá koupit ZDE.

Grafika - tu jedinou bych asi opravdu měnil. To je největší bottleneck sestavy.

Zbytek Ok.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 hodinami, David322 napsal(a):

Nějaké nápady jak vylepšit, popřípadě vyladit následující sestavu? Nepotřebuji větší výkon, spíše tichost a stabilita.

děkuji

https://www.czc.cz/241380,227934,264414,265364,226677,253007,253492,238267,173032,237125/kody

Počkal bych ještě na nereferenční karty od AMD RX 5700/XT. Jinak asi bych chladič ponechal tak jako zdroj. Ramky bych koupil v setu 2x8Gb, pokud to máš čistě na hry. A SSD disk samozřejmě dokoupil levnější se skoro stejnými parametry. :)

Případně ušetřené peníze vrazil do lepší GPU a nebo desky, tedy X570 ať má taky budoucnost. :) 

Editoval(a) VojtěchC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 47 minutami, VojtěchC napsal(a):

Počkal bych ještě na nereferenční karty od AMD RX 5700/XT. Jinak asi bych chladič ponechal tak jako zdroj. Ramky bych koupil v setu 2x8Gb, pokud to máš čistě na hry. A SSD disk samozřejmě dokoupil levnější se skoro stejnými parametry. :)

Případně ušetřené peníze vrazil do lepší GPU a nebo desky, tedy X570 ať má taky budoucnost. :) 

Určitě si počkám na nereferenční karty. Nějaký jiný důvod než úspora u těch ram? 90% času je práce (několik oken excelu, desítky stránek na webu, ruzné aplikace a pdf soubory a videa vše současně) a 10% je na druhém monitoru hry jako world of warcraft a TFT (tzn. nic náročného bych řekl). Co se týká procesoru a desky, rád si nechám poradit nemám tušení které jsou vhodné pro tuto sestavu nebo rozumné z hlediska budoucnosti.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 22 hodinami, David322 napsal(a):

Určitě si počkám na nereferenční karty. Nějaký jiný důvod než úspora u těch ram? 90% času je práce (několik oken excelu, desítky stránek na webu, ruzné aplikace a pdf soubory a videa vše současně) a 10% je na druhém monitoru hry jako world of warcraft a TFT (tzn. nic náročného bych řekl). Co se týká procesoru a desky, rád si nechám poradit nemám tušení které jsou vhodné pro tuto sestavu nebo rozumné z hlediska budoucnosti.

Právě proto jsem napsal:

Před 23 hodinami, VojtěchC napsal(a):

Ramky bych koupil v setu 2x8Gb, pokud to máš čistě na hry

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se