Jump to content

Samsung Galaxy Watch Active


Recommended Posts

Ahojky,

Další recenze, tentokrát na chytré fitness hodinky od Samsungu Galaxy Watch Active

Design

Hodinky se pokouší zaujmout vesmírným designem... Vesmírně možná vypadají a to díky konstrukci z kovu a tvrzeného skla, tím se objevuje jeden problém... Narozdíl od konkurenčního Garminu, který dělá lunetu z gumy, jsou zde ťukance a škrábance víc vidět kvůli blyštivému povrchu, dále zde máme hned 2 certifikace, IP68 (to samé Garmin) a MIL-STD-810G, kterou jsem zpozoroval jen u Samsungu. Dále zde máme 2 čudlíky (jdou poznat i po hmatu, který je který  :D  a silikonový pásek (rozhodně odolný, nehtem do něj rýhu neuděláte)... Konstrukce váží dohromady 35 g, tzn. skoro necitelná váha... Po utažení pásku o nich po 10 minutách ani nevíte... Musím dále zkritizovat levorukost, na pravé ruce je zhoršena přehlednost, hodinky nepodporují obrácení displeje a při ovládání čudlíky (jsou nutné) si prsty zacláníte ve výhledu nebo jste nuceni ovládat čudlíky palcem, což je nepohodlné...

Kontrukci hodnotím 8,5/10

Displej

Nalezneme zde kruhový 1,1" AMOLED displej, jež snadno vidíme i na slunci, podání barev je zde víc než dobré, displej je jemný (360p) a citlivý (s vodou jsem problém neměl...)

Hodnocení 10/10

Funkce

Lákadlem je pokročilá GPS (GPS, Gallileo, Glonass, Beidou), ta neneštěstí není tak přesná jako Garmin (nevýhoda v Softwaru), načte se během 3 vteřin, vypadla mi jen jednou (závada SW), dále měří tep, kalorie, stres a zaznamenává spánek, krom jiného je zde Baromer (k určení výšky), hodinky dále pouští hudbu (přes BT), zachycují oznámení z mobilu (lze odpovědět, nikoliv psát), můžeme psát SMS či volat, hodinky disponují mikrofonem a službou Bixby, lze na ně instalovat aplikace z Galaxy store... A teď to nejlepší, skrze prohlížeč nebo YT player jde z nich koukat na Milanova videa :D@milanfon Režimů aktivit je zde nespočet, od běhu přes rotoped po plavání, znájí i "jiná cvičení" Jediný větší zápor zde je špatná dostupnost aplikací.

Dávám 9/10

Baterie 

Snad jediným větším kamenem úrazu je právě ona, kapacita 230mAh je fakt málo, mají vydržet 45hodin, troufnu si říct že ano, ale s okrájením funkcí a telemetrie na minimum, bez problémů s nimi vyžijete den bez nabíječky, doporučím ale večer vyhledat bezdrátovou nabíječku (ano čtete správně BEZDRÁTOVOU! Konektory zde úplně zanikly) a na hodinku je zapojit, z 0 na 100% jste za necelé 2 hodiny, doporučení: nehrát Hada all day, vypínat aplikace a polohu jen na běhání... S GPS s aktivním "během" vyžijete zhruba 7 hodin (ze 100%, Pozn. měřeno 1h 40 min a dopočítáno, pokles baterie na 78%)

Bohužel slabších 7/10

Konektivita

Na PC zapomeňte, jede přes Galaxy weareble a Samsung Health (dostupný bez limitací, zkuste ho :-), takže z mobilu přes BT, s tímto způsobem byl technický problém, ale po poslední aktualizaci byl vyřešen... Z hodinek (nebo mobilu) můžete hledat druhé zařízení, u mobilu pustí vyzvánění (bez závislosti na režimu) a hodinky hlasitě vrní. Export zaznamenané mapy do GPX jsem prozatím nezkoušel, ale je možný, takže přecejen část z PC prohlížet můžete (je ale zapotřebí mobilu...)

Prozatím 7,5/10

 

Celkové hodnocení 8,5/10

Špatnou volbou rozhodně nejsou, ale ani nic dokonalého taky ne... Na uvážení Apple Watch 3 a Garmin Vívoactive 3 (pokud i nejste jisti co, nebojte se zeptat, rád poradím)

PS: Fotky budou, popřípadě co všechno chcete vidět?

  • Like 1
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@milanfon našel jsem tam jen Bixby, ale jako developer Samsung Store bys tam mohl Google propašovat :D co se týče always on screen, je tam dá se aktivovat... Ztmaví displej aby byl vidět čas kroky atd. Po gestu (otočení zápěstí, stisknutí jednoho tlačítka nebo doteku) se rozsvítí... Jinak ukázka oznámení... 

_20190519_174327.thumb.JPG.61aef72152681a74f7ca166ea226d570.JPG

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
×
×
  • Vytvořit nové...