Jump to content
Strixツ

PC do 30 000 kč

9 Příspěvků k tomuto tématu

Dobrý den :) 

Hledám pc do 30 000 kč-podmínky: Intel, rtx 2060, rgb komponenty (nemusí úplně nutně být)

jestli mi někdo napíše “amd mají poslední dobou fakt super CPU” tak se budu durdit :)

no díky za všechny pc sestavy co ste mi poslali (pls v alze)

Dík 🙂

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 15. 5. 2019 at 21:48, Strixツ napsal(a):

Už se “durdím”

CPU od AMD nejsou lepší, ale výhodnější. Vzhledem k tomu, že se blíží Ryzen 3rd klesají ceny některých starších Ryzenů 2rd jako třeba Ryzen 7 2700, který dnes koupíme za 6000,-Kč. Také doporučuji AMD k low/mid budgetu, protože se vyplatí více. Intel spíše k high-end PC, kde kupuješ K procesor s overclockem a watr blokem, protože to topí jak svi... Prostě a jednoduše tu mám sestavu na AMD . Můžeš jí zkouknout případně něco ještě mohu změnit a doladit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 15. 5. 2019 at 21:48, Strixツ napsal(a):

Už se “durdím”

Já osobně mám raději Intel, protože stavím většinou dražší mainstream a high-end, ale v tomto případě, s tímto rozpočtem, bych taky raději doporučil AMD. Ne že by to na Intelu nešlo, ale aby jsi mohl sáhnout po slušný grafice musel by jsi se smířit třeba i3-8350K, sice jsou v podobné cenové hladině i5, ale tohle je nejlevnější varianta s nejsilnějším quad/single-core výkonem, který je stěžejní pro hraní a zvládá výkonnější grafiky, ale samozřejmě až po OC, se kterým by jsi si taky musel nějak poradit. A v podstatě by jsi se musel rozhodnout i na základě toho co hraješ, jestli je pro tebe výhodnější single-core, a nebo quad-core, pak asi možná, by mohla dokonce být vhodnější, i nějaká ta levná none-K i5.

Jednoduše shrnuto, preferuj co nejvýkonnější grafiku a stav to PC kolem ní. CPU vybírej, pokud nemáš rezervy, tak akorát, aby ti nevznikl bottleneck efekt, u herního PC je bez diskuze gró co nejlepší grafika.

Editoval(a) Lukas
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 hodinami, Lukas napsal(a):

pak asi možná, by mohla dokonce být vhodnější, i nějaká ta levná none-K i5.

už od vydání i3 8350K byla i5 lepší volba, po vydání B360 je i3 8350K dávno mrtvá

po přetaktování má sice pěknej single core výkon, ale většině lidí to stejnak za ten příplatek na desce a chladiči nestojí, když už tak rovnou koupěj i5 K verzi, kor když už spousta her umí využít víc jak 4 jádra

i když si myslim, že se v týhle cenový relaci aktuálně jednoznačně vyplatěj AMD procesory, tak pořád to sou jeho peníze a jeho rozhodnutí, asi proto má nějakej důvod, takže moc nevidim duvod ho tlačit do AMD ať je sebe výhodnější

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 18. 5. 2019 at 4:22, Endyy napsal(a):

už od vydání i3 8350K byla i5 lepší volba, po vydání B360 je i3 8350K dávno mrtvá

po přetaktování má sice pěknej single core výkon, ale většině lidí to stejnak za ten příplatek na desce a chladiči nestojí, když už tak rovnou koupěj i5 K verzi, kor když už spousta her umí využít víc jak 4 jádra

i když si myslim, že se v týhle cenový relaci aktuálně jednoznačně vyplatěj AMD procesory, tak pořád to sou jeho peníze a jeho rozhodnutí, asi proto má nějakej důvod, takže moc nevidim duvod ho tlačit do AMD ať je sebe výhodnější

Netuším nic o tom, že by nějaká hra, v dnešní době, uměla využít více, jak quad-core, ale vím, že ty co umí quad-core, i tak převážně využívají single-core výkonu, tak že ano, věřím tomu, že ta i3, může být pro hraní lepší, než některá z těch nejlevnějších i5. Sice tam nějaký příplatek na desce opravdu bude, ale ta i3 není na napájení až tak náročná a nad o něco lepším chladičem bych uvažoval u jakýhokoliv  CPU na místo stock.

A poslední věc je ta, že já určitě nikoho do AMD netlačím, skrze toto téma se zde na fóru můžeš obrátit na jiný experty.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď