Jump to content

Recommended Posts

Zdravím chci se zeptat mám v plánu si koupit základní desku ASUS MAXIMUS IX HERO aktuálně v PC mám procesor i5 6600k rámky 2×8G 2133 MHz a grafickou kartu  GTX 1070 bude se to hádat po vimene základny desky bo to bude vše ok 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Deska do sestavy bude pasovat, ale zarazí mě jedna věc a to, že chceš do hi-end taktovací desky chceš hodit 2133 MHz RAMky, ale OK no :D. Možná bych si spíš počkal, až ta cena půjde dolů, což by rozhodně v blízké době měla. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nevidím zrovna moc smysl takto drahého upgradu, pokud nehodláš kvalitně taktovat, což asi ne.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Který myslíš? Momentálně doporučuju Coffee Lake, ke kterému budou Maximus X, některé možná na novém extrémním chipsetu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No tak taktovat chcu ale ne extrémně tak mě prosím poraďte jakou desku abi zvladla aktuální procesor i5 6600k a potom 8 generaci procesoru 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Taková, domnívám se, neexistuje. Ten socket je stejný a přeci jiný.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak že počkat a koupí si jak procesor a desku dohromady

Před 11 minutami, Barendol napsal(a):

Taková, domnívám se, neexistuje. Ten socket je stejný a přeci jiný.

1 hour ago, milanfon napsal(a):

Deska do sestavy bude pasovat, ale zarazí mě jedna věc a to, že chceš do hi-end taktovací desky chceš hodit 2133 MHz RAMky, ale OK no :D. Možná bych si spíš počkal, až ta cena půjde dolů, což by rozhodně v blízké době měla. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Oral Jan napsal(a):

Tak že počkat a koupí si jak procesor a desku dohromady

Přesně tak. Není 300 čipsety jsou komapatibilní pouze s Coffee Lakem, takže se ti to vyplatí pak koupit dohromady. NAvíc kupovat takhle drahou desku je pro tebe opravdu zbytečnost pokud koupíš třeba Z370 Strix nebo TUF ke Coffee Laku, tak neuděláš špatně. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 48 minutami, milanfon napsal(a):

Přesně tak. Není 300 čipsety jsou komapatibilní pouze s Coffee Lakem, takže se ti to vyplatí pak koupit dohromady. NAvíc kupovat takhle drahou desku je pro tebe opravdu zbytečnost pokud koupíš třeba Z370 Strix nebo TUF ke Coffee Laku, tak neuděláš špatně. 

Děkuju za radu a ještě jaký rámky k i5-8600K by ste my doporučil 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď