Jump to content
Patrik26

Herní PC kolem 18 tisíc

18 Příspěvků k tomuto tématu

Zdravím,

Potřeboval bych od někoho zkušeného pomoct poskládat PC sestavu kolem 18 tisíc bez Windowsu.

V podstatě jediné co bych na něm hrál je World of Warcraft, občas i Path of Exile možná někdy Fortnite.Jde o to aby sestava byla co nejdelší dobu relevantní.

Procesor AMD 5 2600, RAM asi 8 GB (do budoucna bych si dokoupil další).

Na velikosti HDD mi nezáleží, určitě bych chtěl SSD bud 500GB a nebo kombinace menšího SSD 256 a HDD 500GB. Bohatě mi to stačí.

Se zbytkem komponentů bych potřeboval poradit.

Předem děkuji  

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Mám 2 verzie zostavy, takto by vyzeral základ a výber GPU nechám na tebe z týchto dvoch. Tretia možnosť by bola postaviť to na APU, ale vzhľadom na hry ktoré hrávaš to nie je nutné. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Děkuji za rychlou odpověd.

Spíš bych se asi přikláněl k Nvidii, s Radeon nemám žádné zkušenosti. Chci se zeptat, mělo by smysl připlatit těch pár set korun za Nvidii z řady GTX 1660? Cenově začínají od 6ti tisíc.

Druhá otázka k HDD. Kdybych tam dal třeba jen 1x 500GB SSD například tento WD (pár stovek bych takhle ušetřil a 1TB nikdy stejně nevyužiju) nezahltili bych to SSD? Když na něm bude systém + nějaké ty hry. Nikdy jsem totiž SSD neměl a nevím jestli to nějak ovlivní výkon po pár měsícíh/letech.

https://www.czc.cz/wd-ssd-blue-3d-nand-2-5-500gb/220369/produkt

Ke skříni. Dalo by se tady něco málo ušetřit? Kdybych teoreticky chtěl vzít dražší GPU třeba z té řady GTX 1660.

Co by prosím znamenalo postavit to na APU?  

Děkuji

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, Patrik26 napsal(a):
Chci se zeptat, mělo by smysl připlatit těch pár set korun za Nvidii z řady GTX 1660? Cenově začínají od 6ti tisíc.

Rozdiel vo výkone nie až taký veľký, ale ak nájdeš 1660 s kvalitným chladeným za dobrú cenu tak prečo nie. 

Druhá otázka k HDD. Kdybych tam dal třeba jen 1x 500GB SSD například tento WD (pár stovek bych takhle ušetřil a 1TB nikdy stejně nevyužiju) nezahltili bych to SSD? Když na něm bude systém + nějaké ty hry. Nikdy jsem totiž SSD neměl a nevím jestli to nějak ovlivní výkon po pár měsícíh/letech.

Ja som toho názoru, že je lepšie mať hry uložené na HDD a SSDčko nechať len systém a zvyšné programy. Pri zostavách s vyšším rozpočtom by som tiež volil jedno SSD na systém a druhé SSD na hry, ale je to len môj osobný názor. 

Ke skříni. Dalo by se tady něco málo ušetřit? Kdybych teoreticky chtěl vzít dražší GPU třeba z té řady GTX 1660.

Neviem či sa ti podarí nájsť nejakú lacnejšiu skriňu s dobrým airflow-om, kvalitný prietok vzduchu je celkom podstatný.

Co by prosím znamenalo postavit to na APU?  

Postaviť to napríklad na Ryzene 2400G s integrovaným grafickým jadrom VEGA 11, teda by nebolo treba kupovať samostatnú grafickú kartu. Ostal by rozpočet napríklad na 16GB RAM, vyššiu kapacitu SSD a podobne. Samostatnú grafickú kartu by si potom mohol neskôr dokúpiť. 

Editoval(a) Roy

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V těch GPU já se právě vůbec nevyznám na czc je 7 různých GTX 1660 v rozmezí 6000-6400 Kč a pak plno dalších o pár stovek dražší a nevím která je dobrá a která ne.

Takže by bylo třeba v pohodě 1x 120-128GB SSD na systěm a druhé SSD 500GB na hry a podobně? Případně které SSD by stály za to?

Aha tak to já raději zůstanu u klasiky s grafickou kartou :D

Díky

Editoval(a) Patrik26

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, Patrik26 napsal(a):

V těch GPU já se právě vůbec nevyznám na czc je 7 různých GTX 1660 v rozmezí 6000-6400 Kč a pak plno dalších o pár stovek dražší a nevím která je dobrá a která ne.

Napríklad jedno-vetráčikové by som hneď vynechal, mal som jednu takú v pc a okrem vysokých teplôt bola dosť hlučná aj pri nízkych otáčkach. Tie lepšie stoja od 6,6k + (aspoň na CZC). 

Před 12 minutami, Patrik26 napsal(a):

Takže by bylo třeba v pohodě 1x 120-128GB SSD na systěm a druhé SSD 500GB na hry a podobně? 

Určite je to lepšie ako zapratať jedno SSD systémom, hrami, súbormi atď. 

Před 13 minutami, Patrik26 napsal(a):

Případně které SSD by stály za to?

No tam zas rozhoduje rozpočet :D na systém mám odskúšaný ADATA SU800 a SAMSUNG EVO, dobrý je aj Crucial MX, WDčka, Patriot Burst. Lacnejší M.2 SSD s kapacitou 500GB je tento WD Blue. Do rýchlejších NVMe SSDčiek by som ani nešiel, je to mimo rozpočet a tie rýchlosti nevyužije každý. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Takže by to mohlo být nějak takhle? https://www.czc.cz/6vr4q4mk5ggd18ge3ri8ca3eid/seznam

Přemýšlím jestli nesnížit i to 500GB SSD na 256GB protože já to stejně asi vše nevyužiju :D 

Takže GPU třeba jedna z těch dvou?

https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx-1660-gaming-oc-6g-6gb-gddr5/257153/produkt

https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6g-6gb-gddr5/257152/produkt

A to SSD od WD se dělá ve dvou variantách za stejnou cenu bud M.2 které jsi mi doporučil a nebo 

https://www.czc.cz/wd-ssd-blue-3d-nand-2-5-500gb/220369/produkt předpokládám že ta M.2 bude lepší co

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 56 minutami, Patrik26 napsal(a):

Přemýšlím jestli nesnížit i to 500GB SSD na 256GB protože já to stejně asi vše nevyužiju :D 

500GB sa bude určite hodiť, 256 by bolo naozaj málo :D s ohľadom do budúcna 

Před 58 minutami, Patrik26 napsal(a):

A to SSD od WD se dělá ve dvou variantách za stejnou cenu bud M.2 které jsi mi doporučil a nebo 

https://www.czc.cz/wd-ssd-blue-3d-nand-2-5-500gb/220369/produkt předpokládám že ta M.2 bude lepší co

Je to v podstate jedno. M.2 sa dá na dosku a netreba ťahať SATA kábel a kábel zo zdroja ako pri bežnom 2,5" SSDčku. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Patrik26 napsal(a):

Zdravím,

Potřeboval bych od někoho zkušeného pomoct poskládat PC sestavu kolem 18 tisíc bez Windowsu.

V podstatě jediné co bych na něm hrál je World of Warcraft, občas i Path of Exile možná někdy Fortnite.Jde o to aby sestava byla co nejdelší dobu relevantní.

Procesor AMD 5 2600, RAM asi 8 GB (do budoucna bych si dokoupil další).

Na velikosti HDD mi nezáleží, určitě bych chtěl SSD bud 500GB a nebo kombinace menšího SSD 256 a HDD 500GB. Bohatě mi to stačí.

Se zbytkem komponentů bych potřeboval poradit.

Předem děkuji  

Nebude lepší to složit na APU a později to prubnout s Navi od AMD, který vyjdou spíše po létě? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já nevím, do dnešního dne jsem ani nevěděl, že něco takového existuje a nevím jestli se do toho chci pouštět (ani nevím kolik tohle stojí).

Když jsem slyšel, že bych pak do toho musel dokupovat věci jako grafickou kartu atd tak to asi není pro mě. 

Já mám v plánu do toho dát těch 18-19 tisíc (což si myslím, že na moje nároky na ten PC bohatě stačí) a pak už do toho dlouho nechci nic investovat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 21 minutami, Patrik26 napsal(a):

Já nevím, do dnešního dne jsem ani nevěděl, že něco takového existuje a nevím jestli se do toho chci pouštět (ani nevím kolik tohle stojí).

Když jsem slyšel, že bych pak do toho musel dokupovat věci jako grafickou kartu atd tak to asi není pro mě. 

Já mám v plánu do toho dát těch 18-19 tisíc (což si myslím, že na moje nároky na ten PC bohatě stačí) a pak už do toho dlouho nechci nic investovat.

Tady mám sestavu, která tě vyjde na 14 tisíc a za zbytek dokoupíš grafiku, která bude výkonnostně snad i lepší než to, co dnešní trh nabízí a snad i za lepší cenu. 

Jestli stojíš o PC, který budeš mít hned se vším šudy s tím, že stejně budeš muset koupit ramky, nejlépe ty stejný, ale pokud se ti toto nepodaří, je možné, že když koupíš v budoucnu ramky s horší kompatibilitou, pohoršíš si, ještě k tomu u Ryzenu. 

Chystá se vydání nových CPU, desek a GPU od AMD, takže je to teď celkem naprd doba, kdy skládat PC. Úplně nejlepší by bylo počkat a složit to potom. S největší pravděpodobností by se to mělo vyplatit mnohem víc. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No delší dobu už čekat nemůžu nebo spíš ani nechci, momentálně mám starý notebook s i5 6200U a Nvidia 940M a s tím si člověk už moc neužije. Ty nové CPU, GPU a desky by mě stejně vyšli pak o něco dráž což?

Děkuji za návrh toho APU ale k tomu mě asi nikdo nepřemluví a chci zůstat u '''klasiky''' i když možná dělám chybu.

S těma RAM máš asi pravdu měl bych koupit rovnou 16GB i když už  s tím jdu přes rozpočet protože bych stejně těch 8GB dokupoval a to s tou kompatibilitou jsem vůbec netušil.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@VojtěchC vzhľadom na hry ktoré hráva to nie je potrebné. Aj keby neskôr kúpil výkonnejšiu grafiku, tak by sa mohlo stať, že ho bude nakoniec 4-jadro APU brzdiť a vo výsledku to vyjde narovnako.

Před 56 minutami, VojtěchC napsal(a):

Chystá se vydání nových CPU, desek a GPU od AMD, takže je to teď celkem naprd doba, kdy skládat PC. Úplně nejlepší by bylo počkat a složit to potom. S největší pravděpodobností by se to mělo vyplatit mnohem víc. :) 

A čakať kým vyjdú nové Bčkové dosky k novej generácii Ryzenu v podobnej cene by sa mohlo o niekoľko mesiacov predĺžiť, vždy vychádzajú najskôr drahšie Xkové. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Patrik26 napsal(a):

No delší dobu už čekat nemůžu nebo spíš ani nechci, momentálně mám starý notebook s i5 6200U a Nvidia 940M a s tím si člověk už moc neužije. Ty nové CPU, GPU a desky by mě stejně vyšli pak o něco dráž což?

Děkuji za návrh toho APU ale k tomu mě asi nikdo nepřemluví a chci zůstat u '''klasiky''' i když možná dělám chybu.

S těma RAM máš asi pravdu měl bych koupit rovnou 16GB i když už  s tím jdu přes rozpočet protože bych stejně těch 8GB dokupoval a to s tou kompatibilitou jsem vůbec netušil.

Nebyli by dražší, aspoň ne CPU ani GPU. Akorát desky by byli o něco dražší. Jde o to, že bys pořídil zase o třídu výkonově výš za menší peníz, o to jde.

Nikde jsem ti to nevyčetl, jen jsem se ti to pokusil rozmluvit, ale volba je na tobě a asi je to pro tebe lepší volba.

Před 1 hodinou, Roy napsal(a):

@VojtěchC vzhľadom na hry ktoré hráva to nie je potrebné. Aj keby neskôr kúpil výkonnejšiu grafiku, tak by sa mohlo stať, že ho bude nakoniec 4-jadro APU brzdiť a vo výsledku to vyjde narovnako.

A čakať kým vyjdú nové Bčkové dosky k novej generácii Ryzenu v podobnej cene by sa mohlo o niekoľko mesiacov predĺžiť, vždy vychádzajú najskôr drahšie Xkové. 

Chápu, byla to alternativa, kterou mohl, ale nemusel přijmout a rozhodl se podle sebe a sám si myslím, že asi opravdu dělá dobře. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem si trochu zvedl budget na 20 tisíc a poskládal jsem tohle

https://www.czc.cz/474ub9gejcga18eti95upq5b0b/seznam

Mohlo by to být v pohodě?

Zvolil jsem zatím jedno 500GB SSD do budoucna si třeba dokoupím i HDD nebo další SSD.

Zdroj 520W doufám bude stačit.

A ohledně RAM jsem studoval obě varianty Hyperx Predator 3200 MHz a 3333 MHz a dočetl jsem se že Ryzen procesory jedou ideální 3200 tak jsem je zvolil.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Patrik26 napsal(a):

Tak jsem si trochu zvedl budget na 20 tisíc a poskládal jsem tohle

https://www.czc.cz/474ub9gejcga18eti95upq5b0b/seznam

Mohlo by to být v pohodě?

Zvolil jsem zatím jedno 500GB SSD do budoucna si třeba dokoupím i HDD nebo další SSD.

Zdroj 520W doufám bude stačit.

A ohledně RAM jsem studoval obě varianty Hyperx Predator 3200 MHz a 3333 MHz a dočetl jsem se že Ryzen procesory jedou ideální 3200 tak jsem je zvolil.

To už vypadá líp. Hele, s těmi rám, je lepší koupit s vyšší a mít rezervu, tak či onak je to obecně lepší,kdyz to není cenově rozdílné o moc. Zdroj bych radši vzal Be quite! , kde bude i nějaká kvalita. Ten Seasonic co tam máš není nejhorší, ale radši bych vzal nemodularní s vyšší kvalitou. :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Oukej ty RAM jsou od sebe cenově jen nějakých 30 korun. 

A já právě myslel že ten Seasonic bude kvalitnější, co jsem pročítal diskuze na czc tak tam skoro všichni doporučovali Seasonic 😁

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď