Jump to content
Vladimír Kadlec

X370 Taichi vs X470 Taichi,PCI-e 4.0 a Ryzen 3rd generation

4 Příspěvky k tomuto tématu

Zdravím, plánuji (v září/říjnu :D) Ryzen 7 2700/3700. A k tomu si někdy po Vánocích koupím nějakou desku...

1) Velmi se mi zalíbila tato deska, která by měla mít skvělá VRM (6+2 s doublerem?). Je to jeden z mých favoritů. Co si o ní myslíte?

2) Také jsem se koukal na tuto, o tom už jsem nic nedohledal a VRM by taky měly být 6+2 s doublerem? Jak bych updatnul  BIOS, když mám R3 2200G, nejde to nějak bez 1. generace? AMD by sice mělo zasílat 1. generaci, ale na to se mi nechce čekat :D

3) Také by měla vyjít X570 a ta by měla mít PCI-e 4.0. Včera mi někdo (už fakt nevím kdo, asi @Ajrocket Hrají) řekl, že se to ''přeskočí'' a půjde se rovnou na PCI-e 5.0. Bohužel odpovědi na tyto teoretické otázky se dozvíme až vše vyjde...

4) Ceny Ryzenů při vydání. Kolik cca stál Ryzen 5 2600 a Ryzen 7 2700 když vyšly?

5) Ryzen 3rd generation! Měl by být ten rozdíl tak velký jak píšou? Na spotřebě mi absolutně nezáleží, zajímají mě R5 3600 a R7 3700.

Prosím, odpovídejte v bodech, děkuji!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

1) Ta deska je OP monstrum :D

2) Na CZC ti to flashnou za 200 kč

3) @Ajrocket Hrají Nejspíš četl něco z českých webů... :D

4) R5 2600 - 199$; R7 2700 - 299$

5) Jako jak píšou? Když nedoložíš čísla, tak ti to těžko někdo porovná. Ale udává se vzrůst IPC - 13% a frekvence až 4,5GHz

• Like 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, Filip Ulrich napsal(a):

1) Ta deska je OP monstrum :D

2) Na CZC ti to flashnou za 200 kč

3) @Ajrocket Hrají Nejspíš četl něco z českých webů... :D

4) R5 2600 - 199$; R7 2700 - 299$

5) Jako jak píšou? Když nedoložíš čísla, tak ti to těžko někdo porovná. Ale udává se vzrůst IPC - 13% a frekvence až 4,5GHz

2) A jaké VRM má X370 Taichi? Vím že to má 16ti fázový design, ale jestli to má taky 6+2 s doublerem nebo co...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, Vladimír Kadlec napsal(a):

2) A jaké VRM má X370 Taichi? Vím že to má 16ti fázový design, ale jestli to má taky 6+2 s doublerem nebo co...

IR35201 (6+2) => 6 fází na CPU a 2 fáze na SoC (bez doubleru)

Editoval(a) Filip Ulrich
Dodatek

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.