Jump to content

Recommended Posts

da sa poved že to je vykonovo o cca 2% slabšie na hry ale multicore to je cca o 12% lepši takže preto ked tak je tam 2080 ti čož je lepšie na hry ako 2080

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 20 minutami, AdrianSK napsal(a):

da sa poved že to je vykonovo o cca 2% slabšie na hry ale multicore to je cca o 12% lepši takže preto ked tak je tam 2080 ti čož je lepšie na hry ako 2080

Při sestavě za 80 tisíc bych tam vzal threadripper a ryzen a komu 2080

Editoval(a) Ondra Bena

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No tak já si myslím, že to co navrhuješ je naprosto v pořádku. 9900K je dobrý základ, deska dobrá. 2080 asi takový ideál na hraní aktuálně a co se týče RAMek a chlazení, tak přesně to, co bych doporučil. 

Před 3 hodinami, AdrianSK napsal(a):

Tak 2700X se dá použít, ale nechápu, proč mít u Ryzenu tak overkill chlazení. Když už mám prachy a chci hrát, tak je ale furt lepší Intel. 

Před 1 hodinou, Ondra Bena napsal(a):

Při sestavě za 80 tisíc bych tam vzal threadripper a ryzen a komu 2080

A to přesně k čemu? Je to herní počítač, ne nic pracovního. Kdyby tady byl třeba nějaký multi-GPU setup, tak dejme tomu, ale takhle je to akorát zbytečný žrout proudu. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Václav Jílek napsal(a):

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli tato sestava je ok? Hlavně RAM a základní deska. Chci pc hlavně na hry.

Nebo se dá požít 2x RAM G.SKill TridentZ RGB 2x8GB DDR4, 3200MHz?

Děkuji za radu.

https://www.czc.cz/246540,246374,251524,249180,253503,202409,220750,213703,229474,236366,110330,251343/kody

Jak psal AdrianSk, složil bych to na AMD, protože za Intel procesor si dost připlácíš na to jaký to má výkon. Tedy je lepší si připlatit na GPU než za CPU, hlavně když se jedná o QuadHD a nebo UltraHd rozlišení. Já akorát na sestavě upravil zdroj, disky a CPU chlazení. Ano, do sestavy jsem přidal ADATA SSD s kapacitou 120 Gb čistě na systém a SSD do m. 2 slotu na hry, aby ti tam W10 nedělala bordel. :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 5. 5. 2019 at 23:03, VojtěchC napsal(a):

Jak psal AdrianSk, složil bych to na AMD, protože za Intel procesor si dost připlácíš na to jaký to má výkon. Tedy je lepší si připlatit na GPU než za CPU, hlavně když se jedná o QuadHD a nebo UltraHd rozlišení. Já akorát na sestavě upravil zdroj, disky a CPU chlazení. Ano, do sestavy jsem přidal ADATA SSD s kapacitou 120 Gb čistě na systém a SSD do m. 2 slotu na hry, aby ti tam W10 nedělala bordel. :)

to ako keď mi ide o Full HD hranie, treba dobre rozmýšľať nad kúpou procesoru ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Kolm napsal(a):

to ako keď mi ide o Full HD hranie, treba dobre rozmýšľať nad kúpou procesoru ?

Ano? Proč platit Intelu za to, co nabízí? Jenom samý refreshe, který mají akorát větší a větší spotřebu, tím pádem více to žere, tím pádem více zaplatím za elektřinu? Když si porovnáme TDP od Ryzenu, který je udáváno na 105 W, ale může to být klidně i více, ale určitě ne takový rozdíl jako je tomu u Intelu, kde udávají 95 W a přitom při těch 5 Ghz to žere nad 200 W s tím, že pokud se budeme snažit to potáhnout více, tak už se jedná o ještě vyšší spotřebu? Refresh u Intelu akorát znamená výšší cena, vyšší spotřeba, ale vůbec nedávají důraz na poměr cena/výkon. 

Výhody Ryzenu, menší spotřeba o polovinu, o 1/3 menší cenu a výkon menší asi o 10 % + - autobus a lepší vícejádrový výkon. Nevýhody jsou jasné až na to, že má opravdu menší výkon na single a quad-core, ale to se dorozná výhodama, který má. 

Závěr je takový, že Intel je v pozici, kdy má co nabídnout akorát zákazníkovi, který si staví nejlépe počítač na míru s vodním blokem a kterýmu je ukradená spotřeba a cena jeho stroje. Domnívám se, že Intel zachvíli s těmito refreshy sám sebe potopí, pokud se nezačnou kopat do zadku. :) 

Editoval(a) VojtěchC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 5. 5. 2019 at 15:16, Václav Jílek napsal(a):

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli tato sestava je ok? Hlavně RAM a základní deska. Chci pc hlavně na hry.

Nebo se dá požít 2x RAM G.SKill TridentZ RGB 2x8GB DDR4, 3200MHz?

Děkuji za radu.

https://www.czc.cz/246540,246374,251524,249180,253503,202409,220750,213703,229474,236366,110330,251343/kody

Vyhodit 3000€ do luftu za počitač?! radšej by som utratil 3000€ za auto,cena ktoru možeš utratit na lepši a lacnejši pc je okolo 700 - 1500€

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...