Jump to content
Timotej Kuric

SilentiumPC RGB Fan+ RGB Pásky

9 Příspěvků k tomuto tématu

Dávam to sem do tejto sekcie preto že sa tu ako v jedinej sa tu odpovedá. V iných nieje nikto schopný odpovedať.

SOM AMATÉR TAK PROSÍM O POCHOPENIE

1. Plánujem kúpiť tieto RGB fany do case. Moja case nemá moc dobrý airflow a tak som sa to rozhodol vyriešiť takto.

1.1 Myslíte že zlepšia aspoň trochu teplotu v case ?/Sú účinne ?

1.2 Čo všetko budem musieť dokúpiť ? Preto že som videl daake takéto veci. Je to potrebné ? Lebo si nie som istý či má vlastne moja doska (ASRock B450 PRO4) toľko konektorov (na RGB a Fan)

2. RGB Pásiky do Case

2.1 Z kade objednávať? Aliexpress, Alza , CZC, ? Alebo z kade ?

2.2 Ako ich prichytiť do case ? 

2.3 Kde ich potom následne zapojiť ? Kedže budú vo vnútri PC tak neviem kde ich mám zapojiť.

2.4 Chcem ich aj poza stôl tak prosím aby ste mi poradili aj s výberom týchto RGB pásikov

Predom ďakujem za všetky odpovede a rady. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj.

mam starsiu verziu a to tieto. Skoro to iste by som povedal.

ja osobne som ich objednaval hlavne preto, ze su velmi tiche. Na druhom mieste bol dizajn. Ucinnost tiez nie je zla.. v baleni by uz mala byt rozdvojka z molexu na rgb s ovladacom. Nepotrebujes ziadne hub ani nic na spojazdnenie.. No ja to mam napojene priamo do dosky na rgb header napriklad.. je mnozstvo moznosti

Rgb pasiky objednavaj z aliku.. mas bud 5v na usb redukciu popripade 12v do dosky (pozri manual dosky ci vobec mas rgb header atd a kolko zvladne M). Tie chodia vacsinou uz s obojstranou paskou, cize ich len nalepis do case. 

Ja osobne mam zakupeny este extension kabel na rgb header, aby ten header trcal von z case troska aby som mohol napojit ledky poza stol. Odporucam ti ho taktiez ak budes zapajat rgb pasiky do rgb headeru. 

Editoval(a) LukasV
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ďakujem! Konečne po skoro mesiaci písania po fórach mi dakto zodpovedal otázky <3 A nemáš link na tie RGB pásky čo máš ty ? Ak si s nimi spoko tak by som si ich objednal A ešte jedna otázka na priamo tie vetráčiky nepotrebujem daako rozdvojku ? Alebo je pripojená lebo neviem či mám miesto pre všetky tie vetráčiky na doske.

Editoval(a) Timotej Kuric

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Fu, tie linky uz nemam, no napis jednoducho do aliexpressu rgb strip 5v usb, alebo rgb strip 12v. pokial mas na doske 4pinovy rgb header tak si objednaj 12v. zisti si najprv na doske, ake ledky podporuje ak vobec nejake podporuje. moja doska napriklad podporuje hlavne rgb 5050. Na usb mam 5v 2 metre a na dosku napojene 2metre 12v. V manuale mas vsetko spisane ohladom toho, len ho prestuduj a objednaj. 

V manuale musis mat aj napisane kolko fan konektorov mas. 1 konektor = 1 vetrak. 

Ja mam osobne 4 vetraky no doska ma 3 konektory.. vyriesil som to redukciou kde som do 4 pin fan konektoru napojil 3pin+2pin. (redukcia stoji par centov na aliku) nevyhoda je ze jeden vetrak ide stale na full otacky. no naozaj su tiche tie vetraky cize mi to neprekaza popravde.

Ono z vetraka ti pojdu 2 kable v podstate jeden bude RGB ktory zapojis do nano ovladca. budes tam mat taku ako keby redukciu zo sata na rgb. Ten kabel obsahuje 3 rgb konektory, cize na kazdy vetrtak, nasledne 4 konektor je pre nano ovladac. (podotykm ze pre moju case nzxt 500h je dost kratky ten kabel, ked to mam napajane na dosku nie na zdroj), cize mam v pozadi tie kable napnute jak snurku na gatiach :-D ale da sa to vpohode.

cize:
Zisti si ci ma tvoja doska rgb header
zisti kolko ma fan konektorov

Editoval(a) LukasV

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nechcem zakladať nové vlákno tak sa opýtam tu: Je normálne ak  moja grafika vydáva takéto zvuky ? Je to chladením alebo je pokazená a mal by som ju reklamovať ? Prikladám zvuk:

20190428_005 (2).m4a

Editoval(a) Timotej Kuric

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Timotej Kuric napsal(a):

Nechcem zakladať nové vlákno tak sa opýtam tu: Je normálne ak  moja grafika vydáva takéto zvuky ? Je to chladením alebo je pokazená a mal by som ju reklamovať ? Prikladám zvuk:

20190428_005 (2).m4a

GTX nebo RX? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.