Jump to content
POSTAL

Hodia sa mi tieto pc komponenty do počitača?

80 Příspěvků k tomuto tématu

Před 10 hodinami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Ne, to jsou drivery. MSI Afterburner si musíš stáhnout.

tie drivery su na čo?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 26. 4. 2019 at 6:04, POSTAL napsal(a):

takže ked si kupim graficku kartu tak to cdčko čo som videl v unboxingu na 2060 windforce je ten msi afterburner? ak nie tak čo?

nevím nikdy jsem to cd nepoužil, ale můžeš si to stáhnout z internetu 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, POSTAL napsal(a):

tie drivery su na čo?

Ovladače si stáhneš přimo od Nvidie. Doporučiji určitě jít do tý RTX 2060 WINDFORCE, protože jsou to dobrý chladiče. Sám mám GTX 1060 WINDFORCE a je to dobrej chladič a chladit to umí. :) MSI, GIGABYTE a ASUS a vůbec všichni výrobci známí dělaj dobrý chladiče, ale někdy se podaří, že dostaneš horší kus a pak to taky vypadá. V nějterých případěch (Radeon VII) je horší hlučnost, protože karta byla navrhnuta tak, že to bylo narychlo a nepromysleli vše...

Ke své grafické kartě si na stránkách GIGABYTE stáhneš jak Utilitu, tak Drivery. 

Takto vypadá Utilita. V základu máš 3 mody. Základní je Silent, kdy grafika má minimální takty a minimální otáčky (tuším, že se ani netočí, párkrát se mi stalo, že jsem přitom hrál a teploty dosahovali krásných 80-90 °C). Vhodné pro nenáročnou práci na GPU.

Poté Gaming, kdy se taktuje na vyšší takty a větráky jedou do nějakých 60 °C na 0, poté se roztočí a drží teplotu GPU v rozmezí 60-70 °C při zátěži. Není to hlučné, pořád je to tichý.

Poslední je OC, kdy jsou takty zase o něco vyšší, ale tento mod se podobá Gaming, jen je vyšší core boost o pár Mhz.

image.png.8a351c5137f8a989cf9e815c94e3b51d.png

V USER MODE -> PROFESIONAL MODE si můžeš grafickou kartu taktovat podle sebe. Upravuješ zde GPU BOOST,  MEMORY CLOCK. POWER TARGET a TARGET TEMP., který bys měl mít na max hodnoty jako je to u mne.

image.png.9bceebbe57ee3f709037f41326062111.png

U možnosti FAN SPEED si můžeš upravit křivku, kdy se ventilátory zapínají a jejich rychlost v %. Bodů pro křivku si můžeš vytvořit více pravým tlačítkem na myši. Nebo to nechat na AUTO případně MANUÁLNĚ.

image.png.0e8e234eb3418417113b96b4a0e11f7a.png

Dále máš možnost RGB synchronizace pod položkou MOTHERBOARD a nebo vpravo dole MONITORING, kde můžeš sledovat chod GPU. :) 

Editoval(a) VojtěchC
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 52 minutami, VojtěchC napsal(a):

Ovladače si stáhneš přimo od Nvidie. Doporučiji určitě jít do tý RTX 2060 WINDFORCE, protože jsou to dobrý chladiče. Sám mám GTX 1060 WINDFORCE a je to dobrej chladič a chladit to umí. :) MSI, GIGABYTE a ASUS a vůbec všichni výrobci známí dělaj dobrý chladiče, ale někdy se podaří, že dostaneš horší kus a pak to taky vypadá. V nějterých případěch (Radeon VII) je horší hlučnost, protože karta byla navrhnuta tak, že to bylo narychlo a nepromysleli vše...

Ke své grafické kartě si na stránkách GIGABYTE stáhneš jak Utilitu, tak Drivery. 

Takto vypadá Utilita. V základu máš 3 mody. Základní je Silent, kdy grafika má minimální takty a minimální otáčky (tuším, že se ani netočí, párkrát se mi stalo, že jsem přitom hrál a teploty dosahovali krásných 80-90 °C). Vhodné pro nenáročnou práci na GPU.

Poté Gaming, kdy se taktuje na vyšší takty a větráky jedou do nějakých 60 °C na 0, poté se roztočí a drží teplotu GPU v rozmezí 60-70 °C při zátěži. Není to hlučné, pořád je to tichý.

Poslední je OC, kdy jsou takty zase o něco vyšší, ale tento mod se podobá Gaming, jen je vyšší core boost o pár Mhz.

image.png.8a351c5137f8a989cf9e815c94e3b51d.png

V USER MODE -> PROFESIONAL MODE si můžeš grafickou kartu taktovat podle sebe. Upravuješ zde GPU BOOST,  MEMORY CLOCK. POWER TARGET a TARGET TEMP., který bys měl mít na max hodnoty jako je to u mne.

image.png.9bceebbe57ee3f709037f41326062111.png

U možnosti FAN SPEED si můžeš upravit křivku, kdy se ventilátory zapínají a jejich rychlost v %. Bodů pro křivku si můžeš vytvořit více pravým tlačítkem na myši. Nebo to nechat na AUTO případně MANUÁLNĚ.

image.png.0e8e234eb3418417113b96b4a0e11f7a.png

Dále máš možnost RGB synchronizace pod položkou MOTHERBOARD a nebo vpravo dole MONITORING, kde můžeš sledovat chod GPU. :) 

Dakujem za pekny navod, asi si určite kupim tu RTX 2060 ale si sa zmylil ty si tam napisal GTX 1060 ale my sa bavime o RTX 2060 alebo su podobne typy?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 50 minutami, POSTAL napsal(a):

Dakujem za pekny navod, asi si určite kupim tu RTX 2060 ale si sa zmylil ty si tam napisal GTX 1060 ale my sa bavime o RTX 2060 alebo su podobne typy?

Utility jsou stejný pro každou grafiku tohoto výrobce. Vzal jsem to ze svý GTX 1060 3 GB WINDFORCE, jinak jsem to nemohl udělat. Jako orientační informace ti to stačit bude. :) 

Dokonce odkaz máš přímo na svou RTX 2060 6 GB WINDFORCE. :) 

Editoval(a) VojtěchC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 minutami, VojtěchC napsal(a):

Utility jsou stejný pro každou grafiku tohoto výrobce. Vzal jsem to ze svý GTX 1060 3 GB WINDFORCE, jinak jsem to nemohl udělat. Jako orientační informace ti to stačit bude. :) 

Dokonce odkaz máš přímo na svou RTX 2060 6 GB WINDFORCE. :) 

Hej Hej :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Teplovodiva pasta je vacsinou pribalena k chladicu, podla toho ktory si kupis, na internete pohladaj ci je pouzitelna, ale inak dobra budget pasta je arctic mx4 2019.

A este by som ti odporucil viac porozmyslat nad monitorom, totiz casto sa oplati poriadne investovat do monitoru, lebo ten nakoniec moze “make or break” pocit z tvojho pocitaca.

Takze by som ti odporučil nejaky vacsi( aspon tych 28”), lepsi refresh rate( aspon 100Hz ) a aspon 1440p.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Slaninecka napsal(a):

Teplovodiva pasta je vacsinou pribalena k chladicu, podla toho ktory si kupis, na internete pohladaj ci je pouzitelna, ale inak dobra budget pasta je arctic mx4 2019.

A este by som ti odporucil viac porozmyslat nad monitorom, totiz casto sa oplati poriadne investovat do monitoru, lebo ten nakoniec moze “make or break” pocit z tvojho pocitaca.

Takze by som ti odporučil nejaky vacsi( aspon tych 28”), lepsi refresh rate( aspon 100Hz ) a aspon 1440p.

pošli mi link nejakeho monitoru prosim

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, POSTAL napsal(a):

pošli mi link nejakeho monitoru prosim

No povedz sumu ktoru chces maximalne do nho investovat.

Ja mam doma acer cz350ck, ktory som kupil za 13•000 czk, a som s nim nadmieru spokojny, ale neviem ci sa ti vojde do rozpoctu( pouzivam ho s PC ktory som poskladal za 17•000)

Editoval(a) Slaninecka

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 minutami, Slaninecka napsal(a):

No povedz sumu ktoru chces maximalne do nho investovat.

100 - 140 €

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@POSTALNo tak to o moc lepsi ako co si vybral nezozenies, len mi pride nie uplne idealne k 1000€ pocitacu davat 100€ monitor, lebo nevyuzijes potencial obrazu ktory ti bude schopny pc ponuknut.

Moj nazor je ist cestou cca 2-3:1 t.j. k 1000€ kompu tak 350-500€ drahy monitor.

Editoval(a) Slaninecka

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

o 2-3:1 teda slyšim prvně, ale pro sestavu co ti doporučili ( RTX 2060 a Ryzen 5 2600) by byl ideální 144Hz fullHD

jejich cena začíná někde kolem 180 eur, takže nepřiplácíš zas tolik a rozdíl 60/75 a 144Hz je celkem znatelnej

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 22 minutami, POSTAL napsal(a):

ako povedal Endyy da sa zohnat lepši monitor za 100€ než 300€ 

Endy teda vôbec nepovedal že  monitor za 100 € je lepší ako za 300€

Před 38 minutami, Endyy napsal(a):

o 2-3:1 teda slyšim prvně, ale pro sestavu co ti doporučili ( RTX 2060 a Ryzen 5 2600) by byl ideální 144Hz fullHD

jejich cena začíná někde kolem 180 eur, takže nepřiplácíš zas tolik a rozdíl 60/75 a 144Hz je celkem znatelnej

Za 180€ sa dá zohnať basic fullHD monitor @144 Hz, ale iba s uhlopriečkou 24" , čo podľa môjho osobného názoru je málo, ale tak keď to niekomu stačí tak prečo nie. Ja by som  osobne išiel minimálne do 27" uhlopriečky a za to už Človek dá 250 €. A za ideálny prípad by som považoval 30" uhlopriečku a rozlíšenie 2560x1440, za čo už dáš okolo tých 450€. A ja považujem z viacerých dôvodov lepší uwQHD display (3440x1440), kde je tá cena okolo 650 €.

Takže v tejto cenovej relácii počítača by som to videl minimum 250 €, ideál 450 €, maximum 650€ , čo som sa s tým odhadom 350-500€ celkom trafil.

Ale samozrejme každý máme iné preferencie a názory, takže toto berte len ako predastavu ideálneho setupu pre mňa.

Editoval(a) Slaninecka

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

obecně se na fullHD považuje ideál 23-25", u 27" uz sou celkem vidět pixely, hodně lidí s tim má problém, 27"  je ideál pro QHD

nevim proč by to mělo bejt v hranici od 250 - 650 eur, už od 170 eur sou slušný monitory

Před 1 hodinou, POSTAL napsal(a):

A za ideálny prípad by som považoval 30" uhlopriečku a rozlíšenie 2560x1440

to ideál určitě nebude, QHD s 30 úhlopříčkou žádnej snad ani neexistuje, většina z nich je 27

podle mě máš dvě možnosti, buď koupit 144Hz fullHD od 170 eur, nebo 60Hz QHD od 230 eur, 144Hz QHD je od 311 eur, ale na to je RTX 2060 celkem slabota, o 4K ani nemluvim

ideální by bylo zajít někde do prodejny a porovnat to, každej bude preferovat asi něco jinýho, ale myslim že většina hráčů co mohli porovnat, by ti jednoznačně doporučila 144Hz fullhd

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Slaninecka napsal(a):

Endy teda vôbec nepovedal že  monitor za 100 € je lepší ako za 300€

Za 180€ sa dá zohnať basic fullHD monitor @144 Hz, ale iba s uhlopriečkou 24" , čo podľa môjho osobného názoru je málo, ale tak keď to niekomu stačí tak prečo nie. Ja by som  osobne išiel minimálne do 27" uhlopriečky a za to už Človek dá 250 €. A za ideálny prípad by som považoval 30" uhlopriečku a rozlíšenie 2560x1440, za čo už dáš okolo tých 450€. A ja považujem z viacerých dôvodov lepší uwQHD display (3440x1440), kde je tá cena okolo 650 €.

Takže v tejto cenovej relácii počítača by som to videl minimum 250 €, ideál 450 €, maximum 650€ , čo som sa s tým odhadom 350-500€ celkom trafil.

Ale samozrejme každý máme iné preferencie a názory, takže toto berte len ako predastavu ideálneho setupu pre mňa.

Našiel som tento monitor:https://www.alza.sk/32-aoc-c32g1-d5478813.htm - 32'' AOC C32G1 za 276€

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja osobne používam 35" UWQHD z jednopduchého dôvodu, zmestím dve okná napr. prehliadača vedľa seba, čo výrazne pomáha s produktivitou.

Screenshot_2019-04-29_19:27:42.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, POSTAL napsal(a):

cena je prehnana nemohol by si mi ty navrhnut nejaky monitor 4k herny ktory je dobry? tak za 310 - 360€

Nechceš to spíš přehodnotit a jít do QHD s 144 Hz? A pokud si dobře pamatuji, grafickou kartu budeš mít RTX 2060 a u tý si nejsem jistý, jestli je úplně tip top pro toto rozlišení. Viděl bych to na Full až QHD. RTX 2060 je úlně ideál pro Full HD. Pro QHD a Ultra HD by byla ideální RTX 2070-2080 Ti. :) 

Editoval(a) VojtěchC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, POSTAL napsal(a):

cena je prehnana nemohol by si mi ty navrhnut nejaky monitor 4k herny ktory je dobry? tak za 310 - 360€

4K herny monitor stoji viac ako 1000€, takze taky nezozenies.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 minutami, VojtěchC napsal(a):

Nechceš to spíš přehodnotit a jít do QHD s 144 Hz? A pokud si dobře pamatuji, grafickou kartu budeš mít RTX 2060 a u tý si nejsem jistý, jestli je úplně tip top pro toto rozlišení. Viděl bych to na Full až QHD. RTX 2060 je úlně ideál pro Full HD. Pro QHD a Ultra HD by byla ideální RTX 2070-2080 Ti. :) 

ok berem QHD

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 minutami, Slaninecka napsal(a):

4K herny monitor stoji viac ako 1000€, takze taky nezozenies.

tak mi najdi dobry monitor herny do 250€ - 500€

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, POSTAL napsal(a):

ok berem QHD

Co máš vlastně v plánu hrát? Aby jsi nezjistil, že máš QHD monitor a grafika ti na tom rozlišení nedá ani 60 FPS.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 38 minutami, Slaninecka napsal(a):

32" je na FullHD moc, ale mohol by si zobrat ten isty len v qHD, ale je to o 100€ viac: https://www.alza.sk/32-aoc-cq32g1-d5554715.htm

Tento čo som písal mi príde zaujímavý vlastnosťami, ale monitor je asi jediná vec ktorú by som odporúčal pred kúpou pozrieť naživo, alebo popozerať veľa recenzií, lebo kupovanie monitoru len tak je dosť kupovanie mačky vo vreci .

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď