Jump to content
Frantisek Macků

Instalace OS

Recommended Posts

Chtěl bych se zeptat můj taťka chce si přeinstalovat OS (koupil jsi SSD, dříve měl totiž HDD) ale šlo by to udělat tak že by nemusel ze začátku dělat zálohy (a nebo jdou zálohy udělat jedním klliknutím ?, je to hodně zasekaný a kopírovat  by to asi nebylo dobré že?) šlo by kdyby jenom dal jiné písmeno windows (místo C, A nebo tak nějak) a nebo kdyby si tam dal druhý windows tak by si windows dal sám nějaké volné písmeno ? (taťka mě totiž poprosil když nemá čas a já si OS už víckrát instalovat tak abych mu to nainstaloval.)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 4 hodinami, Frantisek Macků napsal(a):

Chtěl bych se zeptat můj taťka chce si přeinstalovat OS (koupil jsi SSD, dříve měl totiž HDD) ale šlo by to udělat tak že by nemusel ze začátku dělat zálohy (a nebo jdou zálohy udělat jedním klliknutím ?, je to hodně zasekaný a kopírovat  by to asi nebylo dobré že?) šlo by kdyby jenom dal jiné písmeno windows (místo C, A nebo tak nějak) a nebo kdyby si tam dal druhý windows tak by si windows dal sám nějaké volné písmeno ? (taťka mě totiž poprosil když nemá čas a já si OS už víckrát instalovat tak abych mu to nainstaloval.)

Instaluješ z USB, disku nebo staženého instalátoru?

Při instalaci můžeš zvolit na jaký disk se má win naistalovat (myslím, že jen při instalaci z USB nebo DVD) a tak teoreticky můžeš mít v PC dva disky s Windows a v biosu zvolit, který bude bootovat. Nicméně bych i tak udělal zálohu souborů na jiný disk nebo USB - pro jistotu, protože vždy se může cokoliv podělat :D 

Taky existují i programy na migraci souborů z jednoho disku na druhý včetně OS (Easeus, Clonezilla atd.. viz internet)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Instalačku budu dělat z "céda", jinak zálohu taky plánuji (pro mě je to samozřejmý dělat zálohu). Taťka mi řekl že chce mít C takže nejprve udělá zálohu, říkal jsem mu že je jedno zda to nainstaluje pak, ale taťka chce mít prostě Windows na C, není teda nějaký program na zálohu, aby u zálohování strávil co nejméně času ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, Frantisek Macků napsal(a):

není teda nějaký program na zálohu, aby u zálohování strávil co nejméně času ?

image.png.629066868ac3cd3f38100c14274f5c80.png

Všeobecně stačí zkopírovat celou složku uživatele ve složce "Users", pokud nějaké programy neukládají data jinam. Taky pokud nemá třeba prohlížeč propojený s nějakým účtem a nemá v něm zálohu/synchronizaci, tak může přijít i o cookies atd. Ale, myslím, že prohlížeče nabízejí nějakou možnost zálohovat záložky, cookies a historii.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Frantisek Macků napsal(a):

je potřeba i zálohovat i Program Files a Program Files (x86) ?

Pokud tam ukládají důležitá data používané programy, tak ano, ale asi jen jejich složky. Jinak jsou to jen složky s instalovanými programy.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Host
Reagovat na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen jako video..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš původní obsah byl obnoven. .   Vymazat editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...