Jump to content
VastyLP

Aktuni finální kontrola PC

6 Příspěvků k tomuto tématu

Ahoj. Plánuji si koupit za 2 dny počítač a chtěl bych se zeptat jestli je tato sestavav pořádku. PC budu mít na Hraní, Práci a občasné streamy. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 34 minutami, VastyLP napsal(a):

Ahoj. Plánuji si koupit za 2 dny počítač a chtěl bych se zeptat jestli je tato sestavav pořádku. PC budu mít na Hraní, Práci a občasné streamy. 

Deska - vážně chceš X470? Využiješ její funkce, nenní to o moc lepší než B450... Doporučuji: GIGABYTE B450 AORUS ELITE

CPU - 2600X + Wraith Max? Doporučuji ti spíše vzít 2600 bez Wraith Max v balení. ''X'' modely jsou jen továrně přetaktované CPU. Doporučuji CPU: AMD Ryzen 2600. Doporučuji chladič: SilentiumPC Fera 3/Fera 3 RGB) S Ferou R5 2600 přetaktuješ více než R5 2600X s boxákem. :D 

Case - Mám rád caseky od SPC, ale nemyslím si že, tato bude mít nejlepší airflow. Chceš tam vážně RGB? Doporučuji case SilentiumPC RG4T RGB Pure Black, okno, černá.

Jinak dobrá sestava.

Editoval(a) Vladimír Kadlec

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, Vladimír Kadlec napsal(a):

Doporučuji: GIGABYTE B450 AORUS ELITE

Ten Gigabite se tváří jako ultra gaming deska, ale je to děs.

Důvod

VRM. Dále jsem měl problém s biosem, nešlo mi nastavit napětí CPU. Celkově ten bios byl slušně očesaný, ale možná už je venku nová verze. Pak u M.2 2280 byl problém v nekompatibilitě, i když né v tom správném smyslu, má tam dva sloty nad sebou, jeden podporuje to a druhý to. Nevím teď přesně, ale to zase byla moje chyba, že jsem se nekoukl před výběrem do manuálu.Jinak má zase dobrou zvukovku, dokonce nějaké to RGB a I/O shield rovnou na desce.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, Vladimír Kadlec napsal(a):

Deska - vážně chceš X470? Využiješ její funkce, nenní to o moc lepší než B450... Doporučuji: GIGABYTE B450 AORUS ELITE

CPU - 2600X + Wraith Max? Doporučuji ti spíše vzít 2600 bez Wraith Max v balení. ''X'' modely jsou jen továrně přetaktované CPU. Doporučuji CPU: AMD Ryzen 2600. Doporučuji chladič: SilentiumPC Fera 3/Fera 3 RGB) S Ferou R5 2600 přetaktuješ více než R5 2600X s boxákem. :D 

Case - Mám rád caseky od SPC, ale nemyslím si že, tato bude mít nejlepší airflow. Chceš tam vážně RGB? Doporučuji case SilentiumPC RG4T RGB Pure Black, okno, černá.

Jinak dobrá sestava.

Sice to není nejaktuálnější deska a je potřeba updatovat BIOS, ale zvolil bych tuto. Case bych zvolil jinou, např Fractal design Focus G.

Editoval(a) Max Ihm

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A ja by som ti ešte odporučil zobrať si namiesto klasického SSD-čka m.2 , je 2 až 5x rýchlejšie oproti klasickému SSD(podľa toho koľko si ochotný zaplatiť, a budeš mať menej kábeláže)

Napríklad https://www.czc.cz/kingston-a1000-m-2-480gb/234174/produkt

Prípadne https://www.czc.cz/wd-black-nvme-ssd-m-2-500gb/237927/produkt

Editoval(a) Slaninecka
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 hodinami, VastyLP napsal(a):

Nebo pokud by ti nevaďilo si za case trochu připlatit fraktal design meshify c

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.