Jump to content
Marcel Bednar

Deska GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI

11 Příspěvků k tomuto tématu

Dobrý den,

snažím se prohlížet vlákna jestli nenajdu podobnou odpoved ale nedaří se a z určitých názoru začínám být jelen :-) Nejsem počítačový typ ale rád bych se snažil určitým vecem porozumět.

Pokud by se našel pomocník i přes nějaký FB či jiné možnosti, tak budu vdečný.

Stavím PC, zakoupil jsem desku GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI a hodlám koupit Ryzen 2600X (rád bych zkusil taktovat) ale ted bádám jaké RAM k tomu zvolit a na jaké frekvenci aby to zvládala deska a zároven se to nehádalo s procesorem? Chlazení bude jiste vodní + lepší pasta. 

Děkuji

Marcel

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
1 hour ago, Marcel Bednar napsal(a):

Dobrý den,

snažím se prohlížet vlákna jestli nenajdu podobnou odpoved ale nedaří se a z určitých názoru začínám být jelen :-) Nejsem počítačový typ ale rád bych se snažil určitým vecem porozumět.

Stavím PC, zakoupil jsem desku GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI a hodlám koupit Ryzen 2600X (rád bych zkusil taktovat) ale ted bádám jaké RAM k tomu zvolit a na jaké frekvenci aby to zvládala deska a zároven se to nehádalo s procesorem? Chlazení bude jiste vodní + lepší pasta. 

Děkuji

Marcel

Když chceš taktovat tak si kup jenom 2600 dá se líp taktovat a ramky si vem samsung B-die

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Marcel Bednar napsal(a):

Dobrý den,

Děkuji

Marcel

https://www.czc.cz/g-skill-tridentz-16gb-2x8gb-ddr4-3200_2/225541/produkt

Třeba tyto 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pravdou je, že Ryzen nie je momentálne najlepšia taktovacia hračka. Ak chceš taktovať, stačí verzia bez "x". RAM s frekvenciou okolo 3GHz+ a kvalitnými čipmi napr. tieto. Čo sa týka chladenia, tak vzduch to bez problémov zvládne.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Ondra Bena napsal(a):

Když chceš taktovat tak si kup jenom 2600 dá se líp taktovat a ramky si vem samsung B-die

v čem je prosím tak velký rozdíl? myslel jsem že procíky s X jsou lepší na taktování

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

X= Extended Frequency Range (XFR)  "Automatic extra performance boost for enthusiasts' systems with premium processor cooling"

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Určitě bych si počkal na 7nm. A kdyby to bylo nutné, tak bych radši vzal 2700/X. Na R5 2600/X to je přeci jen trochu overkill, deska má 10 fází na VCORE. Ne, že by na 2700/X overkill nebyla, ale alespoň ho trochu víc vytíží a přijde mi blbost, dávat více za desku než za procesor, alespoň pokud to není X299/X399, ale tam to není možné.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 hodinami, brunovito666 napsal(a):

Určitě bych si počkal na 7nm. A kdyby to bylo nutné, tak bych radši vzal 2700/X. Na R5 2600/X to je přeci jen trochu overkill, deska má 10 fází na VCORE. Ne, že by na 2700/X overkill nebyla, ale alespoň ho trochu víc vytíží a přijde mi blbost, dávat více za desku než za procesor, alespoň pokud to není X299/X399, ale tam to není možné.

bral jsem to trošku do budoucna, vzhledem k tomu že AMD si zachová svoje patice tak jsem bral desku o malinko dražší a aby zvládala i nějaké to taktování a případné upravy.... :-) 

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď