Jump to content
Eduard Pitka Jr.

i9-9900K ramky

20 Příspěvků k tomuto tématu

Ahoj, vybírám si teď nějaký ramky k i9-9900k a potřeboval bych vaši radu. U HyperX mě zaujala super cena za dobrou frekvenci, ale zároveň mi to připadá too good to be true. Jaký z techto dvou vybrat? Popřípadě můžete doporučit i jiný.

https://www.czc.cz/kingston-hyperx-predator-32gb-2x16gb-ddr4-3333/243992/produkt
https://www.czc.cz/corsair-vengeance-lpx-black-32gb-2x16gb-ddr4-3000/178958/produkt

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Vyjdou nastejno. Jen Corsair mají nízký profil chladiče, tak pokud nebudeš mít na tom 9900K vodníka, ale klasický věžový chladič, tak se ti pod něj bez problémů vlezou. Jinak za mě bych bral ten Kingston - je levnější, XMP profil na 3333 MHz, ale zas CL 16.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 minutami, Eduard Pitka Jr. napsal(a):

@Petr.siska budu tam mít Noctuu NH-D15. Budou i s tím větším profilem okay?

Corsair by se vlézt měly. A pokud na Noctui posuneš ventilátor trochu výše, tak se vleze i Kingston. Avšak si pak musíš zkontrolovat, jestli se ti chladič s posunutým ventilátorem vzhůru (tady vzhůru znamená ven k bočnici) vleze do skříně abys mohl bez problémů zavřít bočnici.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Eduard Pitka Jr. napsal(a):

@Petr.siska mám SilentiumPC Armis AR7, která má 180 mm, takže by se to snad mohlo vlézt, nebo ne?

Pokud má max výšku  chladiče 180 mm, tak by tam při zvednutí ventilátoru měla být rezerva nějakých 5 mm. Avšak mám zkušenost, že se to dá přetáhnout o 1-2 mm, protože výrobci často udávají trochu menší rozměr, nejspíš právě kvůli takovýmto milimetrovým rozdílům.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak na Vengenace LPx bych rovnou zapomněl. Takto buget RAMky bych k 9900K nedával. U Predatorů to teda není o moc lepší, ale ta rychlost se dá. Jinak chci upozornit, že Noctua NH-D15 ti 9900K neuchladí. To chce vodu.

• Like 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 hodinami, Eduard Pitka Jr. napsal(a):

@milanfon Kraken X62 je okay?

Jako jo to by mohlo stačit, ale obávám se, že když tam budeš mít dlouho nějakou zátěž, tak to možná přestane trochu boostovat. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@milanfon já bych tam teoreticky max. mohl vzít X72... To by asi bylo lepší co? Mimochodem zbytek sestavy je MSI Z390 Gaming Pro Carbon, GTX 2070, 32GB RAM, Samsung 970PRO 512 GB, Corsair RM750i, vše ok? Už jsem to tady před nějakou dobou řešil, každopádně nastaly nějaký komplikace a teprve teď je to téma aktualní.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, Eduard Pitka Jr. napsal(a):

@milanfon já bych tam teoreticky max. mohl vzít X72... To by asi bylo lepší co? Mimochodem zbytek sestavy je MSI Z390 Gaming Pro Carbon, GTX 2070, 32GB RAM, Samsung 970PRO 512 GB, Corsair RM750i, vše ok? Už jsem to tady před nějakou dobou řešil, každopádně nastaly nějaký komplikace a teprve teď je to téma aktualní.

Teoreticky jo, ale ta 280 by snad měla stačit. S vodníkem to otestované nemám :( Jinak zbytek setavy je ok. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 24 minutami, Eduard Pitka Jr. napsal(a):

@milanfon, tak jsem upravil list na czc -> https://www.czc.cz/djs93l2p1iiq58rljg74l49isb/seznam:) Díky za pomoc a pokud by tam bylo ještě něco špatnýho tak prosím řekni.

Nechceš si připlatit 1000-2000 Kč na RTX 2080? Myslím, že by to bylo výkonnostně zase výš. A model Strixy je poměrně drahý. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 6. 4. 2019 at 19:17, milanfon napsal(a):

Tak na Vengenace LPx bych rovnou zapomněl. Takto buget RAMky bych k 9900K nedával. U Predatorů to teda není o moc lepší, ale ta rychlost se dá. Jinak chci upozornit, že Noctua NH-D15 ti 9900K neuchladí. To chce vodu.

No, díval jsem se poměrně nedávno na výsledky OC testu v této konfiguraci NH-D15 + 9900K a nebyl to zase takovej propadák, jak bych čekal.

5.2267GHz při 1,469V udržela NH-D15 na 88°C ve stres testu v AIDA64

Samozřejmě stabilita nebyla úplně 100%, ale i tak to docela ujde, při 5GHz to běhalo už naprosto s přehledem.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, Lukas napsal(a):

No, díval jsem se poměrně nedávno na výsledky OC testu v této konfiguraci NH-D15 + 9900K a nebyl to zase takovej propadák, jak bych čekal.

5.2267GHz při 1,469V udržela NH-D15 na 88°C ve stres testu v AIDA64

Samozřejmě stabilita nebyla úplně 100%, ale i tak to docela ujde, při 5GHz to běhalo už naprosto s přehledem.

No tak co jsem zkoušel doma, mělo to problém boostovat na 5GHz. Asi to bude kus od kusu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 9. 4. 2019 at 15:57, Tvoje Máma napsal(a):

No tak co jsem zkoušel doma, mělo to problém boostovat na 5GHz. Asi to bude kus od kusu.

Může být, ne jen u Intelu běžná ukázka výrobní konzistence, kus od kusu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď